Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Szanse na ciążę przy stosunku bez wytrysku
Odpowiedz

Szanse na ciążę przy stosunku bez wytrysku

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Natalia1988 Przyjaciółka
    Postów: 96 27

    Wysłany: 10 lipca, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dwójkę kochanych dzieci i nie mogę przestać myśleć o trzecim. Mój mąż po 4 latach przeciągania tematu ostatecznie zdecydował, że nie będzie trzeciego dziecka. Ja nie mogę się z tym pogodzić, co miesiąc mam nadzieję na cud.
    Kochamy się w taki spsób, że kochamy się bez zabezpieczenia dopóki nie skończę, później ubiera prezerwatywę i on dochodzi. Kochamy się tak w dni płodne. Nie ma szans by nie zdąrzył wyjąć, zawsze jest od tego daleko, ma niestety świetną kontrolę ;-)
    Czy kochając się w ten sposób nam jakieś szanse na ciążę. Wiem, że z przerywanego są dzieci, ale raczej jak facet nie zdąrzy wyjąć. U nas to się nie zdarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca, 11:18

    52Cpp2.png
    SK2np2.png
  • Kobea Ekspertka
    Postów: 245 193

    Wysłany: 11 lipca, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej dzieci z tego nie będzie😀 musiałabyś go jakoś zbajerowac żeby się nie powstrzymał 😀

    2 poronienia, 11tc i 7tc.
    age.png
  • Clausix Autorytet
    Postów: 5567 3452

    Wysłany: 11 lipca, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1988 wrote:
    Mam dwójkę kochanych dzieci i nie mogę przestać myśleć o trzecim. Mój mąż po 4 latach przeciągania tematu ostatecznie zdecydował, że nie będzie trzeciego dziecka. Ja nie mogę się z tym pogodzić, co miesiąc mam nadzieję na cud.
    Kochamy się w taki spsób, że kochamy się bez zabezpieczenia dopóki nie skończę, później ubiera prezerwatywę i on dochodzi. Kochamy się tak w dni płodne. Nie ma szans by nie zdąrzył wyjąć, zawsze jest od tego daleko, ma niestety świetną kontrolę ;-)
    Czy kochając się w ten sposób nam jakieś szanse na ciążę. Wiem, że z przerywanego są dzieci, ale raczej jak facet nie zdąrzy wyjąć. U nas to się nie zdarza.

    Zastanów się nad tym co chcesz zrobić wbrew woli partnera i czy to aby na pewno jest ok.

    Speranza :), Monk@, Suzie, karolina33 lubią tę wiadomość

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
  • Natalia1988 Przyjaciółka
    Postów: 96 27

    Wysłany: 11 lipca, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    Zastanów się nad tym co chcesz zrobić wbrew woli partnera i czy to aby na pewno jest ok.


    Nie chcę i nie będę robiła niczego wbrew jego woli.
    Sposób ,w jaki się kochamy to jego wybór.
    Jestem tylko ciekawa czy ktoś w taki sposób wpadł.

    52Cpp2.png
    SK2np2.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5761 11133

    Wysłany: 11 lipca, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1988 wrote:
    Nie chcę i nie będę robiła niczego wbrew jego woli.
    Sposób ,w jaki się kochamy to jego wybór.
    Jestem tylko ciekawa czy ktoś w taki sposób wpadł.
    W preejakulacie również są plemniki, więc w teorii to jest możliwe, ale w praktyce no cóż.

    Wiedźma lubi tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3613 3749

    Wysłany: 12 lipca, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno były takie historie ale to trochę jak yeti każdy słyszał a mało widziało. Nie jest to niemożliwe bo plemniki są nie tylko w wytrysku.

    Powinniście pozwanie porozmawiać i znaleźć jakiś kompromis bo ta kwestia wyraźnie was dzieli

    Wiedźma lubi tę wiadomość

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Natalia1988 Przyjaciółka
    Postów: 96 27

    Wysłany: 12 lipca, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Podobno były takie historie ale to trochę jak yeti każdy słyszał a mało widziało. Nie jest to niemożliwe bo plemniki są nie tylko w wytrysku.

    Powinniście pozwanie porozmawiać i znaleźć jakiś kompromis bo ta kwestia wyraźnie was dzieli


    Ehh ileż było rozmów na ten temat :-( i odpuszczania tematu itd.
    Niestety mimo że mąż wie, jak mi na tym zależy, nie chce się zgodzić, mimo iż mamy tradycyjny podział obowiązków, ja zrezygnowałam z rozwoju zawodowego na rzecz macierzyństwa i to ja zajmuje sie dziećmi a on robi karierę.

    52Cpp2.png
    SK2np2.png
  • Wiedźma Ekspertka
    Postów: 246 216

    Wysłany: 12 lipca, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Preejakulacja to jak wiadomo nie wytrysk i nie ma ona miejsca przy każdym stosunku w tym samym czasie przed wytryskiem. Oznacza to tyle że jakkolwiek sam wytrysk można kontrolować to preejakulatu już nie bardzo. Oczywiście kwestia istotna to stan materiału do zapłodnienia tj. plemników. Niemniej nie można wykluczyć ciąży przy stosunku bez zabezpieczenia w takiej formie czy stosunku przerywanym (ten drugi szybciej poskutkuje opcją na coś więcej- zawsze jest problem żeby nie wyjąć za wcześnie 🤣 - może spróbujcie tej formy). Niemniej zawsze masz szansę choć wiadomo że mniejsze niż w staraniach . Trzymam kciuki jednak za wspólną decyzję...

    👸Królowa Matka - 40
    🤴 Król Tata - 47
    👧2010-córka
    👧2014-córka
    👦2017-syn
    👶2022-córka

    Marzenia o dużej rodzinie - rozważania nad staraniami o 5te dziecko ;)

    f2w3skjozzxcodm4.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3613 3749

    Wysłany: 12 lipca, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1988 wrote:
    Ehh ileż było rozmów na ten temat :-( i odpuszczania tematu itd.
    Niestety mimo że mąż wie, jak mi na tym zależy, nie chce się zgodzić, mimo iż mamy tradycyjny podział obowiązków, ja zrezygnowałam z rozwoju zawodowego na rzecz macierzyństwa i to ja zajmuje sie dziećmi a on robi karierę.

    U mnie też jest taka sytuacja że ja zrezygnowałam całkowicie z siebie na rzecz domu i dzieci, maz kiedy jest w domu pomaga ale większość czasu z dziećmi. Jestem ja.
    Kiedy padł temat trzecich starań P. Mi powiedział że on chce ale to musi być moja decyzja bo większość ciezaru spadnie na mnie i to oznacza to że jeszcz co najmniej trzy lata nie pójdę do pracy.

    Wiedźma lubi tę wiadomość

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • aszin Autorytet
    Postów: 5088 10953

    Wysłany: 12 lipca, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1988 wrote:
    Ehh ileż było rozmów na ten temat :-( i odpuszczania tematu itd.
    Niestety mimo że mąż wie, jak mi na tym zależy, nie chce się zgodzić, mimo iż mamy tradycyjny podział obowiązków, ja zrezygnowałam z rozwoju zawodowego na rzecz macierzyństwa i to ja zajmuje sie dziećmi a on robi karierę.
    Jeśli mąż nie chce się zgodzić, to ja bym na Twoim miejscu nie liczyła na „wpadkę”. Dziecko powinno być chciane przez oboje rodziców, inaczej może odczuwać, że któreś z nich nie do końca się cieszy, że się pojawiło. W tej sytuacji, jeśli mąż nie zmieni zdania, niestety lepiej będzie, jeśli do ewentualnej ciąży nie dojdzie.

    Speranza :), Monk@, Schuyler lubią tę wiadomość

    👱🏻‍♀️’93 🧔🏻‍♂️’88
    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ