X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Szczepienie covid
Odpowiedz

Szczepienie covid

Oceń ten wątek:
  • szeherezada Nowa
    Postów: 3 8

    Wysłany: 26 maja 2021, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również zaszłam w ciążę po 1 dawce szczepionki, dzisiaj mam 2 dawkę:)
    Staramy się ponad rok i stwierdziliśmy że przecież i tak się pewnie nie uda:p a tu niespodzianka:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2021, 09:02

    K1984, marti7, syskaa, Eve, Martek lubią tę wiadomość

  • Kessa Autorytet
    Postów: 1891 2273

    Wysłany: 26 maja 2021, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia91 wrote:
    I

    I co? Odpuszczasz ten cykl, czy staracie się normalnie? Bo ja też jestem po 1 dawce i mam dylemat ;).
    Normalnie.
    Pod koniec maja bede testować, o ile @ nie przyjdzie.
    Wtedy skonsultuje 2 dawke, czy przyjmować zgodnie z terminem czy trzeba będzie odroczyć.

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • Wixa32 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 27 maja 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kuzynka, która jest lekarką również się zaszczepiła kilka m. temu i właśnie jest w ciązy ;) poki co wszystko przebiega dobrze, wiec nie ma się czym martwic babki

    syskaa, Eve, K1984 lubią tę wiadomość

  • Eve Autorytet
    Postów: 1861 1673

    Wysłany: 27 maja 2021, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szeherezada wrote:
    Ja również zaszłam w ciążę po 1 dawce szczepionki, dzisiaj mam 2 dawkę:)
    Staramy się ponad rok i stwierdziliśmy że przecież i tak się pewnie nie uda:p a tu niespodzianka:D
    W którym tygodniu jesteś?

    👨25/08/2010 Szymon💙
    👦07/11/2014 Aleksander💙
    👧08/01/2022 Klara ❤️
  • szeherezada Nowa
    Postów: 3 8

    Wysłany: 28 maja 2021, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve wrote:
    W którym tygodniu jesteś?
    Skończony 6 tydzień. Wczoraj byłam na USG i widziałam serduszko😊
    Drugą dawkę zniosłam dużo lepiej niż pierwsza. Ja chorowałam pod koniec zeszłego roku i nie chciałabym tego przechodzić w ciąży... A nie chce też się izolować od ludzi🙄
    Ale jak najbardziej rozumiem wątpliwości, też nie byłam na 100% pewna czy dobrze robie, dlatego super że powstał taki wątek i można sie wymienić doświadczeniami😉

    Martek, Eve lubią tę wiadomość

  • Eve Autorytet
    Postów: 1861 1673

    Wysłany: 28 maja 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szeherezada wrote:
    Skończony 6 tydzień. Wczoraj byłam na USG i widziałam serduszko😊
    Drugą dawkę zniosłam dużo lepiej niż pierwsza. Ja chorowałam pod koniec zeszłego roku i nie chciałabym tego przechodzić w ciąży... A nie chce też się izolować od ludzi🙄
    Ale jak najbardziej rozumiem wątpliwości, też nie byłam na 100% pewna czy dobrze robie, dlatego super że powstał taki wątek i można sie wymienić doświadczeniami😉
    Pytań ponieważ ja przyjęłam pierwszą dawkę 3 dni przed pozytywnym testem ciążowym druga mam na 17 czerwca i chciałabym przyjąć planowo.
    Gratuluję. Ja już nie mogę doczekać się wizyty mam dopiero 7 czerwca umówiłam się właśnie tak żeby serduszko było.

    szeherezada, Martek lubią tę wiadomość

    👨25/08/2010 Szymon💙
    👦07/11/2014 Aleksander💙
    👧08/01/2022 Klara ❤️
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 29 maja 2021, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Eve - podejrzewam, że jeśli będziesz bardzo chciała, to nawet jeśli lekarz prowadzący się nie zgodzi, to będziesz mogła przyjąć.
    Podobno na początku szczepień lekarki w zaawansowanej ciąży w wywiadzie mówiły, że nie są, żeby dostać tylko szczepionkę.
    Zwłaszcza, że stanowisko PTGiP mówi o tym, co sugerują, a nie czego zakazują lub zalecają.

    Wiesz, tak naprawdę i tak weźmiesz ją na własną odpowiedzialność. Miejmy nadzieję, że wszystko przejdzie gładko i bez problemów.

    Eve lubi tę wiadomość

  • marti7 Autorytet
    Postów: 485 381

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakieś dobre nowiny u Was dziewczyny? 😊

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepiłam się wczoraj J&J i dziś dochodzę do siebie... Mąż szczepił się w poniedziałek.
    Moja mama ostatnio ma @ jak w zegarku co 28 dni, a dwa dni po szczepieniu w jakimś 14 dc dostała znowu okresu i jestem ciekawa czy się coś u mnie wydarzy takiego albo czy się wydłuży jeszcze bardziej cykl xd
    Ogólnie śmieszny ten czerwiec u mnie jest.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • marti7 Autorytet
    Postów: 485 381

    Wysłany: 7 czerwca 2021, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Ja szczepiłam się wczoraj J&J i dziś dochodzę do siebie... Mąż szczepił się w poniedziałek.
    Moja mama ostatnio ma @ jak w zegarku co 28 dni, a dwa dni po szczepieniu w jakimś 14 dc dostała znowu okresu i jestem ciekawa czy się coś u mnie wydarzy takiego albo czy się wydłuży jeszcze bardziej cykl xd
    Ogólnie śmieszny ten czerwiec u mnie jest.


    Może mama po prostu dostała jakiegoś plamienia? Czy rozkręciło się jak na okres? 😬

  • Eve Autorytet
    Postów: 1861 1673

    Wysłany: 7 czerwca 2021, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dziś na wizycie jest dzidziuś prawie 6 mm i serduszko. Druga dawkę szczepionki mam przyjść po 14 tygodniu

    MyŚliwa lubi tę wiadomość

    👨25/08/2010 Szymon💙
    👦07/11/2014 Aleksander💙
    👧08/01/2022 Klara ❤️
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 8 czerwca 2021, 02:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wiadomość.
    Zastanawia mnie tylko czy nie będziesz miała za długiej przerwy między dawkami? No nic, przecież lekarze się znają.

    Eve lubi tę wiadomość

  • szeherezada Nowa
    Postów: 3 8

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja melduję, że byłam wczoraj na wizycie i wszystko ok, dzieciaczek ładnie rośnie 😉

    Eve lubi tę wiadomość

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5161 4765

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak to jest z przełożeniem drugiej dawki jeśli zajdzie się w ciążę?

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonisz tam gdzie jesteś umówiona i przekładasz termin lub robić to przez internetowe konto pacjenta tj. odwołujesz obecny i umawiasz nowy.
    Nie ma problemów z przekładaniem, teść przekładał chyba 2 razy i mówił, że wszystko szło mu sprawnie i miło :)

    Ivanka93 lubi tę wiadomość

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Eve Autorytet
    Postów: 1861 1673

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konsultowałam się z jeszcze innym lekarzem i dziś przyjęłam druga dawkę Pfizera w terminie.

    👨25/08/2010 Szymon💙
    👦07/11/2014 Aleksander💙
    👧08/01/2022 Klara ❤️
  • Lena235 Koleżanka
    Postów: 68 16

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn bioracych Akard. Czy po szczepieniu ( w dniu szczepienia i w kolejme dni) nadal bralyscie akard? Czy zrobilyscue dzuen czy dwa dni przerwy? Slyszalam, ze leki typu polopiryna czy ibuprom odlabiaja dzialanie szczepionki, ale nie wiem jak jest na prawde...

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 19 czerwca 2021, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polopiryny i ibupromu nie powinno się brać na zbicie gorączki (po szczepionce czy w Covidzie) bo podobno nie działają plus wydłużają proces leczenia. Najlepiej doraźnie brać paracetamol.

    Natomiast jeśli chodzi o acard, to ja słyszałam, żeby wręcz profilaktycznie brać, minimum tydzień przed szczepionką i później przez dwa tygodnie.

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 19 czerwca 2021, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka93 wrote:
    Dziewczyny, a jak to jest z przełożeniem drugiej dawki jeśli zajdzie się w ciążę?

    Podobno nie można przełożyć miejsca szczepienia, ale można przełożyć datę - logujesz się na e-rejestracji albo przez ogólnopolski nr telefonu albo dzwoniąc do samej przychodni i mówisz, że masz przeciwskazanie - ciążę.
    Natomiast, w wyjątkowych przypadkach da się też i przełożyć miejsce, tylko sama przychodnia musi na to wyrazić zgodę i to ona Cię wypisuje z listy. Czytałam o małżeństwie staruszków, którzy między szczepionkami przeprowadzili się z Gdańska do Warszawy i słusznie nie chcieli kilometrów robić.

  • Mia91 Przyjaciółka
    Postów: 145 24

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co ze staraniami po drugiej dawce? Akurat owu przypada mi dzień po szczepieniu i nie wiem czy odpuszczać, czy próbować. To będzie 5cs i zaczynam już liczyć czas od owu do owu, więc trochę mi szkoda. Z drugiej strony nie jestem przekonana, czy od razu po szczepieniu można działać, a wizytę o gina mam dopiero po zaszczepieniu.

‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ