X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Szczepienie na covid a starania
Odpowiedz

Szczepienie na covid a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Junjul Autorytet
    Postów: 548 572

    Wysłany: 5 lutego 2021, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie znalazłam podobnego wątku. Otóż mam możliwość skorzystania ze szczepionki astra zeneca na covid jeszcze w lutym, jesteśmy w trakcie starań o dziecko i mam wątpliwości. Szczepić się czy nie? Co Wy byście zrobiły? Dodam że jestem już w gronie tak zwanych ozdrowieńców i koronę przeszłam w listopadzie 🤔

    preg.png
  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2336 2362

    Wysłany: 5 lutego 2021, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 22:30

    Mag91, noelka, vanessa lubią tę wiadomość

    ⏳Starania od 12.2020
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️
    ❌ AMH 13,04/ PCOS/ IO/ PAI-1 hetero/ MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny↕️/ cross-match 44-46%⬆️ - immunosupresja
    ✔️IMK/ alloMLR 31,6%/ wycinki CD138 i CD56/ kariotyp ok/ histeroskopia i sono-hsg

    🧔🏻‍♂️
    ❌ teratozoospermia: morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny 👎🏼
    ✔️ilość i ruchliwość plemników/ DFI w normie (21%)/ kariotyp ok
    ▪️HLA: C1C2
    ——————————————————
    💎 9 cykli stymulowanych ✖️
    💎 2 x IUI ✖️
    💎 05.2023 I IVF- 10 komórek zapłodnionych- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️ 4BB (EG, AH, encorton, accofil, acard)- beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6 komórek zapłodnionych- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️ 4BA (EG, encorton, acard, neoparin, accofil, atosiban, relanium, akupunktura)- bhcg 4dpt 4,85; 6dpt ⏸️ 33,3; 8dpt 106; 12dpt 129💔
  • MichaLina Autorytet
    Postów: 267 261

    Wysłany: 5 lutego 2021, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w podobnym położeniu ..choć nie, bo ja jestem już w ciąży. I nie zaszepie się i nie zaszczepilabym w trakcie starania. Nie astra...

    Po prostu od kiedy będę mogła, pójdę na zwolnienie choć nie planowałam tak szybko.

    noelka lubi tę wiadomość

    m3sx3e3kecqpqjc6.png

  • Junjul Autorytet
    Postów: 548 572

    Wysłany: 5 lutego 2021, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi 🙂 no właśnie martwię się o wpływ szczepionki na płodność i hipotetyczną wczesną ciążę 🤔 z drugiej strony pracuje non stop z ludźmi i z pracy przyniosłam covid a mój mąż przeszedł dużo gorzej niż ja 😕 rodzice też już pod 70. U mnie w pracy wszyscy się będą szczepic kurcze to jest poważny dylemat 😕 gdybym nie planowała dzieci to bym nie miała wątpliwości a tak to się boje trochę. Zamówiłam teleporade i zobaczę co powie lekarz, a do poniedziałku muszę podjąć decyzję.

    preg.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 5 lutego 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U znajomej pracującej w dpsie nie było żadnego przypadku covida dopuki się szczepić nie zaczeli. Teraz co drugi chory, a ona też do domu przyniosła. Mówili niezależni lekarze, że jest możliwość że szczepieni będą zarażać i patrząc po tym co się dzieje w UK i Izraelu to chyba coś w tym jest. Planując ciążę chyba nawet prawdopodobieństwo że szczepionka może wpływać na płodność powinno być przeciwwskazaniem, więc nad czym się tu zastanawiać?

    noelka lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 548 572

    Wysłany: 5 lutego 2021, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam dzisiaj na teleporade żeby zobaczyć co powie na to lekarz. Lekarka stwierdziła, że jak chce się szczepić to muszę mieć 100% pewność że w ciąży nie jestem bo na wczesnym etapie może zaszkodzić, tzn nie ma żadnych badań na ten temat ale lepiej nie ryzykować i w pierwszym trymestrze nikt mnie nie zaszczepi. Że jak nie będę to mogę i niby nic nie grozi. Ehh coś czuję że zrezygnuje z tej atrakcji, aczkolwiek w razie ewentualnej ciąży ponowne przejście covida mi się nie widzi za ciekawie, tym bardziej że nie jestem osobą, która usiedzi w domu i będzie się izolować ileś miesięcy 🤔

    preg.png
  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 6 lutego 2021, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracuje w zol I nie szczepilam się. Zachorowałam w listopadzie. I nie zamierzam się szczepic.

    noelka lubi tę wiadomość

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • Vsteria Autorytet
    Postów: 252 579

    Wysłany: 6 lutego 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już zaszczepiona! U mnie w zasadzie każdy kto mógł to się zaczepił - włączając w to dlugoletnie staraczki z problemami immuno. I matki karmiące :p Nikomu nie polecam ani nie zniechęcam będę dawała znać jak sytuacja u mnie :)

    Junjul, Promyk89, Limosa, Omon lubią tę wiadomość

    ♀ 30 lat
    AMH: 4,44; okazjonalnie LUF

    ♂31 lat,
    Asthenozoospermia; fragmentacja: 34%-45% ,

    03.2021 IUI 😞
    05.2021 IUI 😞

    07-10.2021 IVF, Angelius Provita, Artvimed - nieudane stymulacje, 0 -> ❄️

    10.2021 GC Katowice/Kraków; konkretny plan 💪01.2022 GC IVF Labo + Embrio 💪💪 PIMSi + MSOME.
    Mamy 6 - 5 dniowych blastek ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    21.03 Transfer 5.1.1
    6 dpt. II 8 dpt. 214,2 mlU/ml, prog. 19.63 ng/ml 🍀10 dpt. 767,3 mlU/ml, prog. 23,38 ng/ml 🍀12 dpt. 2006 mlU/ml .36,04 ng/ml 🍀
    6tc5d mamy ❤️❤️🍀

    event.png
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 6 lutego 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również zaszczepiona (Pfizerem) i moje inne znajome staraczki również, także te które są ozdrowieńcami :) Nie szczepilabym się (świadomie) w 1 trymestrze ze względu na to ze immunologia w tym czasie odgrywa dużą role wiec jeśli ktoś się stara już dluzej to wiadomo lepiej nie mieszać. Zrobiłam test przez każdą dawką żeby iść z czystym sumieniem. Na ten moment nie ma badań na ciężarnych, ale nie ma tez przesłanek na podstawie składu i sposobu działania żeby szczepionka miała wpływać na płodność czy ciąże. Nie jest to szczepionka żywa. Wiele preparatów czy leków ma w CHPL informacje o tym ze nie były testowane na ciężarnych wiec można podawać tylko jeśli korzyści przewyższają ryzyko - w przypadku COVID w ciąży mamy cięższe i częstsze powikłania, w ciąży nie możemy również podać chorej na covid większości leków (właśnie ze względu na brak rejestracji leku dla ciężarnej...) dlatego w tym przypadku zaszczepienie niesie mniejsze ryzyko niż przechorowanie.
    Każdy musi sam podjąć ta decyzje, natomiast podałam tutaj kilka argumentów które może pomogą Ci się zdecydować :) Mogę tylko powiedzieć ze mam kilka znajomych na różnych etapach ciąży które już się zaszczepiły i póki co jest ok, a tez jedna znajomą która zaszła niedługo po pierwszej dawce 🙈

    Junjul, Limosa, Omon lubią tę wiadomość

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 8 lutego 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za ten wątek...tez mam dylemat co robić...

    Junjul lubi tę wiadomość

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2021, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://marianmalinowski.pl/ciaza/ciaza-karmienie-piersia-a-szczepionka-na-covid-19/

  • milam Autorytet
    Postów: 1216 828

    Wysłany: 24 lutego 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idealny wątek dla mnie. Jutro mam termin szczepienia. Właśnie z powodu starań miałam najwięcej wątpliwości co do tej szczepionki, ale po przeczesaniu internetu i rozmowie z lekarką stwierdziłam, że lepiej wstrzymać starania na trochę i się zaszczepić niż zachorować na covid będąc w ciąży. A Ty Junjul, widzę że jesteś w ciąży, a zdążyłaś się zaszczepić czy jednak zrezygnowałaś?

    xkaarolinkax lubi tę wiadomość

    🧒 2013
    🧒 2016
    648f824a16.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 548 572

    Wysłany: 24 lutego 2021, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milam wrote:
    Idealny wątek dla mnie. Jutro mam termin szczepienia. Właśnie z powodu starań miałam najwięcej wątpliwości co do tej szczepionki, ale po przeczesaniu internetu i rozmowie z lekarką stwierdziłam, że lepiej wstrzymać starania na trochę i się zaszczepić niż zachorować na covid będąc w ciąży. A Ty Junjul, widzę że jesteś w ciąży, a zdążyłaś się zaszczepić czy jednak zrezygnowałaś?
    Zrezygnowałam póki co, tydzień przed szczepieniem wyszedł mi pozytywny test i przesunęłam, za tydzień wizyta u gina i dowiem się czy szczepić się czy nie. Widzę po moich znajomych z pracy jak ciężko niektórzy znoszą tą szczepionkę i balabym się o ciążę chyba przy takich skutkach ubocznych jak gorączka około 40 stopni na przykład 😕 sam covid lekko przeszłam, bez gorączki więc nie wiem co gorsze, ponowne przechorowanie czy NOP 🤔

    preg.png
  • milam Autorytet
    Postów: 1216 828

    Wysłany: 24 lutego 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, nie wiadomo co jest lepsze, i nikt nam tego nie powie . A jak możliwe jest przesunięcie szczepienia? Ja raz powiedziałam że jestem przeziębiona i teraz mam drugie podejście i albo się szczepię albo wypad.

    🧒 2013
    🧒 2016
    648f824a16.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 548 572

    Wysłany: 24 lutego 2021, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milam wrote:
    To prawda, nie wiadomo co jest lepsze, i nikt nam tego nie powie . A jak możliwe jest przesunięcie szczepienia? Ja raz powiedziałam że jestem przeziębiona i teraz mam drugie podejście i albo się szczepię albo wypad.
    U mnie w pracy jest dużo osób w kolejce i na razie z początku listy poprosiłam o przesunięcie na koniec, szczepionki brakuje więc nie ma problemu, zalapia się inni. Podobno deklaracja szczepienia jest ważna 3 miesiące. Ale nie wiem czy wszędzie tak jest 🙂

    preg.png
  • milam Autorytet
    Postów: 1216 828

    Wysłany: 25 lutego 2021, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny, które są już zaszczepione Vsteria Karo123 , czy po szczepieniu odczekiwałyście że staraniami? Dziś na szczepieniu lekarz powiedział że nie ma w ogóle wskazań do odraczania ciąży po drugiej dawce, no ale do tej drugiej dawki 10 tygodni więc mam 3 cykle na stracenie

    🧒 2013
    🧒 2016
    648f824a16.png
  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja się szczepiłam astra w połowie lutego. Też miałam duże wątpliwości, ale ginekolog z kliniki doradził mi szczepienie. Po szczepieniu miałam w nocy gorączkę i dreszcze, do tego bol głowy. 27 kwietnia mam druga dawkę.

    milam lubi tę wiadomość

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • milam Autorytet
    Postów: 1216 828

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda8989 wrote:
    Hej, ja się szczepiłam astra w połowie lutego. Też miałam duże wątpliwości, ale ginekolog z kliniki doradził mi szczepienie. Po szczepieniu miałam w nocy gorączkę i dreszcze, do tego bol głowy. 27 kwietnia mam druga dawkę.
    I co teraz, wstrzymuje cię się do czasu drugiej dawki a potem jedziecie ze staraniami? Czy po drugiej dawce jeszcze odczekujecie?

    🧒 2013
    🧒 2016
    648f824a16.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 12 lipca 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam różne opinie lekarzy. Raz że nie trzeba czekać ze staraniami inna znowu że zaleca 3 miesiące przerwy po 2 dawce.
    Osobiście zaczynam temat crio i nie szczepie się.
    Choruje na Hashimoto które zdiagnozowano u mnie po 8 latach leczenia niedoczynności i 6 miesiącach po szczepieniu MMRpro. Wcześniej przy dawce 88 tsh miałam 1 z groszami obecnie 150 euthyroxu nie wystarcza na zapanowanie nad tarczyca gdzie wyniki wahaja się od 0.3 do 2.8
    W ciąży musiałam brać encorton żeby mój organizm nie odrzucił zarodka i heparyne. Nie chciałabym pobudzać mojego układu immuno przed crio aby nie stał się jeszcze bardziej agresywny dla zarodka. Najwcześniej rozważam szczepienie w 3 trym ciąży jeśli takowa będzie.

    Chętnie zapoznam się z opinią dziewczyn z niedoczynności i hashi które się zaszczepily jak się czują i czy to się przełożyło na tarczyce.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 12 lipca 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zaszczepiłam Pfizerem. Pierwsza dawkę mialam początkiem czerwca. Mam Hashimoto, Gravesa-Basedowa, trombofilie. Każdy lekarz powiedział, że mam się zaszczepić (a konsultowałam to chyba z 5 specjalistami różnych dziedzin). Dodam, że miałam wszystkie przeciwciała dodatnie - antyTPO, antyTG i TRAb.

    Moim zdaniem, tak sobie to tłumaczę, organizm zamiast na atakowaniu zarodka, skupił się na nowych przeciwciałach, co w jakiś sposób przyczynilo się do powodzenia w czerwcowym cyklu. Druga dawkę mialam początkiem lipca.

    Nie mniej jednak, ja starałam się naturalnie, a w przypadku transferów faktycznie zalecają odczekać. Chodzi głównie o to, że wtedy już i tak podaje się sporo leków itd, organizm sam w sobie jest osłabiony.

    Reasumując - naturalnie chyba nie ma przeciwskazan, zeby czekać ze staraniami, przy tranferach zalecane jest odczekać.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ