X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Test owulacyjny tydzien po owulacji a dwie kreski. Potrzebna pomoc.
Odpowiedz

Test owulacyjny tydzien po owulacji a dwie kreski. Potrzebna pomoc.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Monia2017 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kochane. Tydzien temu zrobilam test owu i od razu wyszly dwie mocne krechy. Wiem ze jest to niemiarodajne poniewaz slyszalam ze testynowu moga byc pozytywne nawet przez 4-5 dni wiec wazny jest pierwszy pozytywny wynik. Niestety wiec nie wiem koefy byl pierwszy pozytywny. Wiem natomiast ze 18 i 19 dc widzialam u siebie dwie kreski. Wiec teoretycznie pierwszy dodatni wynik mogl wyjsc juz 16 dc a nawet 15dc. Dzis i wczoraj z ciekawosci wykonałam test owu (24dc) i tam ku mojemu zdziwieniu rowniez pokazaly sie dwie kreski. Moze nie sa az tak intensywne jak tydzien temu ale jakies strasznie jasne tez nie sa. Jak to bylo u Was kobietki. Doradzcie cos ? O przesunietej owulacji nie moze byc mowy poniewaz sluz mam wybitnie nie plodny (bialy o kremowej konsystencji). Do tego od rana pobolewaja mnie jajniki i mam dziwne uczucie rozciagania w dole brzucha. Gdybym miala to porownac do czegos to jest to uczucie zblizone do tego ktore towarzyszy stawianiu sie brzucha w drugiej połowie ciazy. Pomozcie bo sama nie wiem co myslec.

    Monia2017
  • Monia2017 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla ułatwienia wrzuce link do zdjecia testow z wczoraj i dzis. Ten o gory tp wczorajszy.
    https://m.fotosik.pl/zdjecie/f9cbd09746677c1a

    Monia2017
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w ciąży wychodziły poztywne testy owu, więc zrób może jeszcze test ciążowy:)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Monia2017 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Mi w ciąży wychodziły poztywne testy owu, więc zrób może jeszcze test ciążowy:)

    Tylko czy te moje testy sa pozytywne czy negatywne ? Bo szczerze mowiac sama juz zglupialam od tego. Nie chce za bardzo nastawiac sie na ciaze bo w tamtym cyklu doszlo u mnie do ciazy biochemicznej i bardzo mnie to zabolalo. Starania zaczelismy od razu intesnsywne po ustaniu krwawienia. Boje sie naprawde wykonywac test ciazowy a z drugiej strony gdzies tam jest nadzieja. Boli mnie juz 3 dzien podbrzusze ale oczywoscie zeby sie nie nakrecac tlumacze sobie ze to pewnie zapalenie pecherza chociaz na logike to nic mnie nie boli i nie piecze w trakcie siku. Ehh...no i tak to juz z Nami kobietami jest. Dzis moj 25 dc.

    Monia2017
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten test jest negatywny, bo kreska testowa jest jaśniejsza od kontrolnej. Powinna być przynajmniej taka sama, jak kontrolna lub ciemniejsza.

    Słyszałam o pozytywnych testach owulacyjnych w ciąży, ale ja miałam kiedyś pozytywny 3 dni z rzędu przed @, a ta i tak pojawiła się o czasie. Nie sugerowałabym się tym, tylko zrobiła test ciążowy :)

    A pozytywne testy przy owulacji przez 5 dni to chyba rzadkość. Ja mam zawsze tylko 1 pozytywny dokładnie przed owulacją (potwierdzoną monitoringiem).

    Podobno fałszywe dodatnio wychodzą też przy PCOS.

    Podsumowując polecam test ciążowy, w dniu @ będzie pewny :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Monia2017 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Ten test jest negatywny, bo kreska testowa jest jaśniejsza od kontrolnej. Powinna być przynajmniej taka sama, jak kontrolna lub ciemniejsza.

    Słyszałam o pozytywnych testach owulacyjnych w ciąży, ale ja miałam kiedyś pozytywny 3 dni z rzędu przed @, a ta i tak pojawiła się o czasie. Nie sugerowałabym się tym, tylko zrobiła test ciążowy :)

    A pozytywne testy przy owulacji przez 5 dni to chyba rzadkość. Ja mam zawsze tylko 1 pozytywny dokładnie przed owulacją (potwierdzoną monitoringiem).

    Podobno fałszywe dodatnio wychodzą też przy PCOS.

    Podsumowując polecam test ciążowy, w dniu @ będzie pewny :)

    PCOS u mnie nie wchodzi w gre. Staramy sie z mezem juz o 3 dzieciątko . W obie ciaze udalo sie zajsc za pierwszym podejsciem. W ta ostatnia rowniez, niestety jednak radisc trwała krociutko. A co do testu ciazowego to nie mam pojęcia kiedy go wykonac. Przed cb cykle mialam w granicach 28/31/32 dni. Wiec szczerze powiedziawszy nie wiem jak powinnam policzyc ten cykl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2017, 09:20

    Monia2017
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wiesz kiedy mialaś pozytywny test owulacyjny, myślę, że dolicz do tego 15 dni i wtedy zatestuj :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Monia2017 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Ale wiesz kiedy mialaś pozytywny test owulacyjny, myślę, że dolicz do tego 15 dni i wtedy zatestuj :)

    Najgorsze jest chyba samo to czekanie. A powiedzcie mi jeszcze jak powinna byc ulozona szyjka po owulacji ? Ogolnie jak to wyglada w tym okresie nieplodnym.

    Monia2017
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ