X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Test po stosunku (badanie PCT)
Odpowiedz

Test po stosunku (badanie PCT)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marta025 Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 3 marca 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała wykonywany ten test i mimo złego wyniku udało się zajść w ciążę?
    U mnie wynik tego testu wyszedł w 100% źle. Póki co robiłam tylko test ze śluzu i zastanawiam się, czy zrobić badanie z krwi na obecność przeciwciał. Miałam taki zamiar ale jak poszłam ze skierowaniem od lekarki do recepcji żeby umówić się i zapłacić za badanie, to okazało się że jest to koszt 800zł i zrezygnowałam :( Wiem, że wiarygodność tego badania jest dość kontrowersyjna. Jeden z lekarzy, do którego trafiłam, kiedy mojej lekarki nie było, powiedział żeby nie sugerować się wynikiem i on swoim pacjentkom nie zleca zupełnie tego badania bo nie ma to sensu. Zastanawiam się czy nie są to kolejne badania, które lekarze zlecają żeby klinika mogła zarabiać... Co o tym myślicie?

    PS. Jeśli podobny temat istnieje to sorki za dublowanie ale nie mogłam nic tu znaleźć, czy ta wyszukiwarka w ogóle działa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2017, 11:20

  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 5 marca 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam z krwi koszt 80 zl nie wiem skąd ta cena

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • marta025 Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 5 marca 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa wrote:
    Ja robiłam z krwi koszt 80 zl nie wiem skąd ta cena

    Jak nazywało się badanie, które wykonywałaś??

    Też byłam w szoku, bo nie sądziłam że to badanie jest takie drogie. Lekarka mówiła że to bardzo specjalistyczne badanie i może sporo kosztować. Na skierowaniu mam zapis: subpopulacje limfocytów - koszt 300zł i cytokiny Th1/Th2 - koszt 400zł. Próbowałam coś znaleźć nt. tych badań ale jedyne co znalazłam to że robi się je przy częstych poronieniach a ja jeszcze nigdy nie byłam w ciąży więc nie wiem o co chodzi...Czuję, że ta klinika na każdym kroku chce wyssać jak najwięcej kasy a nie pomóc:(

  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 5 marca 2017, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nie są te badania na przeciwciała plemnikowe z krwi dokladnie się nie znam ale ja robiłam inne badania i tez,całość sporo wyszla. Mam wykryty zespół antyfosfolipidowy i właśnie te przeciwciała plemnikowe

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to wyglada żeby zrobić ten PCT(wrogi śluz) ? Czy robią to w prywatnej klinice na zawołanie czy zdzieraja kase na dodatkowych wizytach?

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daria odezwij sie prosze do mnie !!!
    dostałam dziś wyniki z labu i rycze cały dzień
    mam STWIERDZONE PRZECIWCIAŁA PRZECIWPLEMNIKOWE we krwi 1:32 to już koniec? juz nic sie nieda zrobić?

    hchypc0zgq8syrex.png
  • marta025 Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    Daria odezwij sie prosze do mnie !!!
    dostałam dziś wyniki z labu i rycze cały dzień
    mam STWIERDZONE PRZECIWCIAŁA PRZECIWPLEMNIKOWE we krwi 1:32 to już koniec? juz nic sie nieda zrobić?

    Srebrzysta jak nazywało się badanie które wykonałaś i jaki był jego koszt? Nie załamuj się! Lekarka wspominała mi o leczeniu sterydami, nie wiem dokładnie jak wygląda leczenie ale na pewno da się to leczyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2017, 14:40

  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    test imunoflorescencji pośredniej chyba? i pisze rozcieńczzalnik 1:10 płaciłam jedyne 70 zł i to sama wymysliłam żeby zrobic to badanie a można je było 2 lata temu zrobić!!!!

    hchypc0zgq8syrex.png
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak ale chiałabym wiedziec ile to leczenie trwa? znacie kogoś kto zaszedł?

    hchypc0zgq8syrex.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 31 maja 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz powiedział, ze test ze sluzu to bez sensu robić. Dzisiaj zrobiłam test z krwii na przeciwciała wynik dopiero za 14 dni. koszt 80 zł.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 31 maja 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi w klinice powiedzieli że test ze śluzu to przeżytek i już tego nie zlecają. ogólnie odchodzi się od tego bo wyniki nie są miarodajne. ale na przeciwciała z krwi też jak na razie mnie nie wysyłali i nie wiem czy nie zrobić we własnym zakresie. skoro to koszt około 80 zł to jeszcze ujdzie w przeciwieństwie do innych zabiegów.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    mi w klinice powiedzieli że test ze śluzu to przeżytek i już tego nie zlecają. ogólnie odchodzi się od tego bo wyniki nie są miarodajne. ale na przeciwciała z krwi też jak na razie mnie nie wysyłali i nie wiem czy nie zrobić we własnym zakresie. skoro to koszt około 80 zł to jeszcze ujdzie w przeciwieństwie do innych zabiegów.

    mi w invicie w klinice powiedziala pani doktor ze wazniejszy wynik ze sluzu. i zlecila.

    Natomiastslyszalam o przypadku ze para miala 100 martwych plemnikow w sluzie a i tak zaszli w ciaze naturalnie.

    Ale warto znac powod niepowodzen...


    zi13rjjgy7oea2if.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ