X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Testy owulacyjne Facelle
Odpowiedz

Testy owulacyjne Facelle

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Cathleen Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem tutaj nowa, starania rozpoczęłam w lutym. Niestety pierwszy strzał i ciąża biochemiczna. Badania hormonalne póki co ok, czekam na zrobienie progesteronu w drugiej polowie cyklu. W tym miesiącu postanowiłam skorzystać z testów owulacyjnych facelle. Cykle mam regularne 28-29 dni zaczęłam więc od 11 dnia cyklu. Dziś jest 15 dc a kreska ciągle blada, prawie niewidoczna. Jak człowiek się dobrze przyjrzy to kreski z 13-14 dnia cyklu są delikatnie ciemniejsze ale nadal daleko im do testowej. Co to może oznaczać? Nie sądzę żeby owulacja była wcześniej lub żeby dopiero miala nastąpić. Obawiam się, że nie doszło do owulacji na skutek zbyt malej ilosci Lh. Co sądzicie?
    Ps: Dodałbym zdjęcie ale jestem tu nowa i jeszcze nie umiem. Zelaszcza z telefonu ;)

  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyczyn może być wiele, a testujesz wg zaleceń? czyli dwie h nie pijesz wody i nie siusiasz? podobno to jest bardzo istotne i czy robisz jeden test w ciągu dnia czy kilka?... a jakieś inne objawy owulacji zauważyłaś u siebie? czyli np śluz płodny albo ból jajników?

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Cathleen Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starałam się robić wszystko zgodnie z zaleceniami. Nie siusiałam wcześniej przez dłuższy czas i mniej piłam. 14dc robiłam dwa razy, rano i wieczorem i kreska podobnie słaba. Generalnie kreski z 13 i 14 dnia cyklu są najmocniejsze ale nadal daleko im do testu pozytywnego. Wtedy też czułam mocniej jajniki, a nawet brzuch trochę zabolał jak na miesiączkę. Dlatego byłam pewna, że owulacja już za chwilę. Sluz płodny też był. Dzisiaj 15dc bolą mnie tylko plecy w odcinku lędźwiowym a śluz jakby pomieszanie płodnego z niepłodnym.

  • Jadziuula Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To są jedne z nielicznych testów które wychodziły mi faktycznie pozytywne. Niestety pozytyw często wychodził dopiero po wszystkich objawach owulacyjny... Ale ja to jestem dziwny przypadek.

  • Cathleen Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie czytałam same dobre opinie o tych testach, więc postanowiłam spróbować. Niby jestem na początku starań ale ta ciąża biochemiczna była mocnym ciosem. Dodatkowo mam 33 lata i świadomość, że to późno jak na pierwsze dziecko. Chciałam tymi testami pomóc sobie w staraniach, ale chyba przypadkowo dodałam sobie kolejny element na schizy ;) Jutro ponownie zrobię test i przez kilka kolejnych dni. Zobaczymy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy facelle są dobre ale po samych testach nie można wnioskowac ze owulacja nastąpiła. A wiesz ze napewno miewasz owulacje? Ze pęcherzyk pęka? Jeśli nie to napewno zbadaj hormony i może monitoring cyklu? Albo mierzenie temperatury jako obserwacja cyklu tez może pomóc.

    P.S Ja robilam testy owu i były piękne ale zaszlam w ciążę w cyklu gdzie mi nie wyszly i olalam temat :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2018, 18:22

  • Divinka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaczęłam używanie testow Facelle w tym cyklu i dzisiaj test powienien juz wyjść pozytywny, a tu niespodzianka... oczywiscie juz sobie wkręcam ze cos za mna jest na pewno nie tak!

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy 29 dniowych cyklach mam 18 dnia owulacje ;) a przy 26 dniowym 14... Nie zrazalabym sie a poczekala.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Cathleen Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj,16dc kreska zdecydowanie ciemniejsza od pozostałych, ale nadal negatyw. Wygląda na to, że owulacja może być późno 18-19dc. Zobaczymy jak wyjdzie mi progesteron, ale obawiam się że jest niski i dlatego owulacja jest późno. Tłumaczyło by to też ciąże biochemiczną. Po prostu za mało czasu na zagnieżdżenie.

  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 1. Skoro była ciąża, nawet biochemiczna tobovulavja musiała nastąpić.
    Po 2. U mnie testy wykonywane z tej samej próbki moczu wychodziły różne. Jedne miały widoczną kreskę inne ledwo cień. Zdjęcia pokazałam lekarzowi który mówił żeby się tym do końca nie sugerować bo monitoring wtedy potwierdził że była ovu.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cathleen wrote:
    Dzisiaj,16dc kreska zdecydowanie ciemniejsza od pozostałych, ale nadal negatyw. Wygląda na to, że owulacja może być późno 18-19dc. Zobaczymy jak wyjdzie mi progesteron, ale obawiam się że jest niski i dlatego owulacja jest późno. Tłumaczyło by to też ciąże biochemiczną. Po prostu za mało czasu na zagnieżdżenie.

    Progesteron pojawia sie pp owulacji nie przed... i nie ma znaczenia czy jest ona pozno czy nie. Ja mialam 18 dc i jestem w ciazy... sa tu kobietki co i przesunela sie do 30dc i tez sa mamami... 7dpo badasz owulacje. Jak masz watpliwosci to ginekolog moze poprowadzic monitoring.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Cathleen Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Progesteron pojawia sie pp owulacji nie przed... i nie ma znaczenia czy jest ona pozno czy nie. Ja mialam 18 dc i jestem w ciazy... sa tu kobietki co i przesunela sie do 30dc i tez sa mamami... 7dpo badasz owulacje. Jak masz watpliwosci to ginekolog moze poprowadzic monitoring.

    Nie do końca to co piszesz jest zgodne z prawdą. Wszystko zależy od długości cyklu. Jeżeli ja mam średnio 28-29 dniowy cykl to owulacja w 18, 19 czy 20dc jest trochę późno przez co zarodek może nie zdążyć się zagnieździć. Faza lutealna powinna wynosić przynajmniej 10 dni, ale jest to absolutne minimum. Wędrówka zapłodnionej komórki jajowej do macicy trwa około tygodnia a implantacja zarodka w śluzówce macicy to kolejne dwa dni. Jak czas fazy lutealnej jest zbyt krótki to zagnieżdżenie się zarodka ma niewielkie szanse. Czytałam, że jak progesteron jest niski to faza lutealna jest krótka a owulacje są późno, dlatego będę go badać w drugiej połowie cyklu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ