X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Testy owulacyjne - wiarygodne?
Odpowiedz

Testy owulacyjne - wiarygodne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 2 miesięcy używam testów owulacyjnych z internetu, które jednak nie wykazują owulacji. Jakie jest Wasze doświadczenie z takimi testami? Czy są w ogóle wiarygodne?
    Przyznam, że trochę mnie to zaskoczyło, bo wydawało mi się, że owulacja jest...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Zuuziia Autorytet
    Postów: 389 398

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też zaczęłam w nie wątpić. Ovuf wyznaczyło mi owulację, gdzie w tym dniu test wyszedł negatywny ;/

    oar89jcgknh04rvx.png
    25.07.2018 🦊

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam testy z rossmanna w zeszłym cyklu facelle, w tym chyba domowe laboratorium. Za kazde z pakowan zapłaciłam ok. 20-25 zl, oba wykazały pięknie owulację, potwierdzone monitoringiem.


    Zuuziia lubi tę wiadomość

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, te testy z rossmana facelle chyba są dość wiarygodne no pokazaly mi 3 dni gdzie byla owulacja a te z amazona nie wykazaly nic.

  • Zuuziia Autorytet
    Postów: 389 398

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednym słowem tanie mięso psy jedzą.. testy z rossmanna są nieco droższe niż te z allegro ale przynajmniej coś wykazują.

    Oda_33 lubi tę wiadomość

    oar89jcgknh04rvx.png
    25.07.2018 🦊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uzywalam testow ktore u mnie kosztuja 2.5e za 5szt. Idealnie pokazywaly owulacje :) to chyba zalezy od testow a nie od ceny

  • mriabelka Przyjaciółka
    Postów: 84 37

    Wysłany: 20 września 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi idealnie pokazywały owulację potwierdzoną monitoringiem

    mriabelka
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 września 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uzywalam kilka miesiecy (przed staraniami i w trakcie) testow z Rossmana, o ktorych piszą dziewczyny. Idealnie pokrywały sie z bolem jajnika i sluzem. Polecam je kupic, bo 25 zł na miesiąc to nie duzo, a często są promocje.

    PS. Robilam je zawsze okolo poludnia i jak widac jestem w ciązy ;p Niektore dziewczyny tutaj uwazają, że lepiej wieczorem.

    Loczek88 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosowałam różne, z allegro, także z apteki.

    I oprócz bladej drugiej kreski. To nie miałam pięknej owulacji..

    I stąd nie wiem czy owulacji nie było czy po prosu nie udało mi się jej wychwycić w testach.

    d74ba5835bc50067428f6418b79f6dd7.png

  • Ha Autorytet
    Postów: 871 725

    Wysłany: 20 września 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam, u mnie sprawdziły się rewelacyjnie ❤

    Loczek88 lubi tę wiadomość

    19.01.2007 córka
    09.06.2014 córka
    ex2bkrhm336va282.png
  • Loczek88 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 27 października 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety muszę potwierdzić to co piszecie.
    Testy tanie z allegro raz pokazały mi owulkę... te z apteki droższe lepszej jakości nawet z wyglądu za każdym razem kiedy ovuf wyznaczał termin .

    Więc chyba sprawa jasna... nie ma co żałować parę złotych i oszczędzać.
    Tylko trzeba kupić te w aptece czy rossmanie i nie dołować się jakimiś tanimi testami.

    Zuuziia lubi tę wiadomość

    Starania od 29/07/2017

    f6d8c7d63c8471b5189562cf8c5308b6.png
  • emi64 Koleżanka
    Postów: 34 9

    Wysłany: 27 października 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę chyba zainwestuje w testy, bo mam bardzo długie cykle i ciężko mi samej wyliczyć dni plodne. Zobaczę czy mi się pokryje z tymi z wykresu :)

    Loczek88 lubi tę wiadomość

    Córcia 2009r.
    Synek 2011r.
    "Nikt nie zrozumie,
    Jak ktoś tak mały
    Może tak bardzo zmienić świat,
    Dopóki nie weźmie swojego dziecka w ramiona"
  • Aa1 Koleżanka
    Postów: 42 20

    Wysłany: 25 marca 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od roku czasu używam testów z Rossmann domowe laboratorium i ból owulacyjny pokrywa się z testami. A miałam też kupione testy z allegro i nic nie warte.

    Po długiej drodze jest to szczęście !!!!!
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 25 marca 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam z allegro. Wychodzą w czasie owulacji widoczne kreski ale nie na tyle mocne żeby według wskazań producenta uznać za pozytywne. Te same testy dałam koleżance która ma kreskę idealną. Pokazuje jej owulację tak jak w instrukcji. Bez względu na czas badania, ilość wypitego płynu itd. ja obecnie mam rosmanowe i z allegro. Przetesuje je od jutra równocześnie.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 25 marca 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć ja też używalam testow owu i było tak że pokazywały drugą kresķe ktora byla coraz mocniejsza ale nigdy nie byla mocniejsza od kontrolnej. czasami na sile sie dopatrywalam rownie mocnego koloru. dodam ze czasem robilam nawet 2 x dziennie testy. no ale udalo sie w cyklu kiedy na testach szału nie bylo.

  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 25 marca 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używałam testów facelle z Rossmanna. W jednym cyklu pokazały mi owulację i wtedy miałam też płodny śluz, ból jajników i potem skok temperatury. W kolejnym cyklu przez cały czas wychodziły mi negatywne i ten cykl własnie okazał się szczęśliwy. Teraz jestem w 7 tygodniu ciąży :) Także nie ma co do końca ufać tym testom. Jestem tego żywym przykładem.

    Skarpeta lubi tę wiadomość

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Upragniona niunia Ekspertka
    Postów: 215 112

    Wysłany: 26 marca 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez używałam testów z rossmanna i należę do tych dziewczyn u których owulacji nie wykryly a w ciąży byłam.

    Isaura81 lubi tę wiadomość

    Zaczynamy starania od nowa. To jest ten czas.
    12.2017 - cp
    Starania od 10.06.2017

    Nadzczynnosc GB.
    Zielone światło.
    06.22- 5cykl starań na nowo.
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 27 marca 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po testowaniu z tej samej próbki moczu mogę jasno i wyraźnie potwierdzić że żaden test nie jest wiarygodny. Te z allegro pokazują dużo wcześniej (kilka godzin) kreskę ale nie tak mocna jak powinna być na odczycie npozytywnym. w tym samym czasie rosmanowe miały ledwo widoczna blada kreskę. Rano rosmanowy wydaje mi się że pozytywny, bo kreski niewiele od siebie odbiegały. Prawie identyczne, allegro bledsze. Wpływ na wynik ma rozcieńczenie moczu. Ja piję bardzo dużo dlatego najbardziej wiarygodne są chyba poranne badania, pomimo że niezalecane. Ale ja nie mam szans żeby zrobić badanie z 2 godzinną przerwą od picia. No chyba że przed przerwą wypije min. 2 szklanki wody.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 08:45

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ