X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torbiel krwotoczna
Odpowiedz

Torbiel krwotoczna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anelim Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 2 września 2022, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey miala któras z was torbiel krwotoczna ? Jest groźna ? Czy na spokojnie ? Jakieś objawy ? Skutki uboczne ?

    Natha27 lubi tę wiadomość

  • Stay Ekspertka
    Postów: 131 189

    Wysłany: 12 września 2022, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle ze w większości przypadków wchłania się sama i nie jest groźna- zapytaj najlepiej lekarza.
    Mnie zastanawia czy ktoś miał je w każdym cyklu i udało się zajść w ciąże lub czy jest to możliwe ?

  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 12 września 2022, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mialam torbiele, jednak nie tak duże że trzeba było je wyciąć. Ginekolog mówił, że takie małe wchłaniają się same. Wiec zależy jakiej wielkości masz.

  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1326 1565

    Wysłany: 21 listopada 2022, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie mówiono, ze mam torbiel krwotoczna, a niestety jak się okazało była to czekoladowa…

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • IKA Znajoma
    Postów: 28 23

    Wysłany: 21 listopada 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja miałam torbielķę na monitoringu po pęknięciu pecherzyka i okazało się, że się wchłonęła sama po tygodniu. I to w szczęśliwym cyklu

  • Sylza Autorytet
    Postów: 353 180

    Wysłany: 21 listopada 2022, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy jaki ma rozmiar. Taka do 1.5cm -2.5 znikała u mnie przy leku diemono, te powyżej 4cm - operacja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2022, 09:49

    Ananans lubi tę wiadomość

    ’94
    04.2021 - początek starań
    Endometrioza (endoskopia torbieli 15.12.2020 oba jajniki)

    ❌AMH 0.34 (lipiec’21 synevo)
    🏥Salve Łódź
    ❌AMH 0.44 (wrzesień 21dc diag)
    ⬇️AMH 0.16 (listopad 3dc diag)
    ⬇️AMH 0.078 (luty’22 14dc diag)
    12.2021 ✖️Krótki protokół - dwa zdegenerowane pecherzyki, nie doszło do punkcji
    🏥KrakOvi
    ⬆️AMH 0.59 ( luty’22 robione na miejscu)
    3.2022 Długi protokół - 7 pęcherzyków ->2 komórki🥚🥚->1 zarodek🍀 -> beta 0 😥
    5.2022 długi protokół - 9 pęcherzyków -> 1 komórka (reszta niedojrzałe)-> zero zarodków 😓
    🏥 Eurofertil Ostrava
    6.2022
    1️⃣Mini stymulacja - 6 pęcherzyków->2 komórki -> 2 zarodki 🍀🍀-> ❄️
    2️⃣ Mini stymulacja - 3 pecherzyki -> 3 komórki(jedna niedojrzała)-> 🍀🍀->❄️❄️
    👨‍⚕️Paśnik -> wysokie NK, brak kilku Kir implantacyjnych (intralipid, encorton)

    Transfer 7.09.2022🤞 beta 0
    Transfer 12.10.2022
    5dpt 19.2 🙏 7dpt 67.8🥹 9dpt 263🥰
  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 21 listopada 2022, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylza wrote:
    Zależy jaki ma rozmiar. Taka do 1.5cm znikała u mnie przy leku diemono, te powyżej 4cm - operacja.

    Nie strasz dziewczyny. Kazda torbiel krwotoczna wchlania sie w przeciagu 3 cykli. Ja mam czesto torbirle krwotoczne po 6 cm i wchlaniaja sue idealnie. A operacja zawsze obniza AMH i nie warto. Lepiej obserwowac, bo sie wchlonie.

    IKA lubi tę wiadomość

  • Sylza Autorytet
    Postów: 353 180

    Wysłany: 22 listopada 2022, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    Nie strasz dziewczyny. Kazda torbiel krwotoczna wchlania sie w przeciagu 3 cykli. Ja mam czesto torbirle krwotoczne po 6 cm i wchlaniaja sue idealnie. A operacja zawsze obniza AMH i nie warto. Lepiej obserwowac, bo sie wchlonie.
    Nie straszę, nie każda się wchłania tak jak piszesz w ciągu 3 cykli :) niektóre trzeba usuwać operacyjnie. Jeśli tak masz to tylko pozazdrościć

    ’94
    04.2021 - początek starań
    Endometrioza (endoskopia torbieli 15.12.2020 oba jajniki)

    ❌AMH 0.34 (lipiec’21 synevo)
    🏥Salve Łódź
    ❌AMH 0.44 (wrzesień 21dc diag)
    ⬇️AMH 0.16 (listopad 3dc diag)
    ⬇️AMH 0.078 (luty’22 14dc diag)
    12.2021 ✖️Krótki protokół - dwa zdegenerowane pecherzyki, nie doszło do punkcji
    🏥KrakOvi
    ⬆️AMH 0.59 ( luty’22 robione na miejscu)
    3.2022 Długi protokół - 7 pęcherzyków ->2 komórki🥚🥚->1 zarodek🍀 -> beta 0 😥
    5.2022 długi protokół - 9 pęcherzyków -> 1 komórka (reszta niedojrzałe)-> zero zarodków 😓
    🏥 Eurofertil Ostrava
    6.2022
    1️⃣Mini stymulacja - 6 pęcherzyków->2 komórki -> 2 zarodki 🍀🍀-> ❄️
    2️⃣ Mini stymulacja - 3 pecherzyki -> 3 komórki(jedna niedojrzała)-> 🍀🍀->❄️❄️
    👨‍⚕️Paśnik -> wysokie NK, brak kilku Kir implantacyjnych (intralipid, encorton)

    Transfer 7.09.2022🤞 beta 0
    Transfer 12.10.2022
    5dpt 19.2 🙏 7dpt 67.8🥹 9dpt 263🥰
  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 22 listopada 2022, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylza wrote:
    Nie straszę, nie każda się wchłania tak jak piszesz w ciągu 3 cykli :) niektóre trzeba usuwać operacyjnie. Jeśli tak masz to tylko pozazdrościć

    Torbiel krwotoczna to po prostu cialko żołte krwotoczne i ono zawsze sie wchłania jak kazde cialko zolte. Jesli Tobie sie nie wchlanialo tzn ze to byla torbiel endometrualna. Na usg wyglada podobnie, bo tez jest wypelniona krwia. Lekarze czesto sami maja problem z rozroznieniem. Endometrislna jest zwiazana z endometrioza i niestety trzeba usunac. Krwotoczna trzeba zostawic, sama sie wchlonie. Mnie lekarze tez kilka razy chcieli kroic i zawsze postanawialam czekac i kazda sie wchlonela. W ciazy nawet taka mialam i byla okolo 7 cm, bo produkowala progesteron i rosla. Potem ladnie sobie zanikala.

  • Clara86 Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IKA wrote:
    A ja miałam torbielķę na monitoringu po pęknięciu pecherzyka i okazało się, że się wchłonęła sama po tygodniu. I to w szczęśliwym cyklu

    Ika, a w którym dpo Ci wykryli torbiel? Czy widać było ciałko żółte w jajniku?

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clara86 wrote:
    Ika, a w którym dpo Ci wykryli torbiel? Czy widać było ciałko żółte w jajniku?

    Torbiel krwotoczna yo postac/odmoana cialka zoltego. Powstaje w jajniku po owulacji w efekcie duzrgo naplywu krwi do pecherzyka i braku mozliwosci jej odplywu przez szybko powstajacy skrzep. Powstaje gdy pecherzyk przy pekaniu uszkodzi wieksze naczynie krwionosne. Taka torbiel wytwarza progesteron, ale niestety w mniejszych ilosciach, dlatego gdy byly starania to trzeba wziac dodatkowo progesteron.

    Jest wudoczna w usg w drugiej fazue, do miesuaczki, a potem sie wchlsnia. Zdarza sie, ze po miesiaczce nadal jest slad po niej, ale z reguly do 3 cykli ladnie znika.

  • Liz Koleżanka
    Postów: 233 11

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po punkcji tez moze byc?
    Ja mam kontynuacje stymulacji w 2 fazie i 2 krwotoczne (po punkcji 5 dni temu) - martwic sie?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ