X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

tsh

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 21 marca 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie dziewczyny dzis odebrala drugi wynik tsh bo ogolny lekarz zlecal mi podstawowe badania i tak w styczniu robilam mialam 1,6 a teraz robilam 2,59.....wiecie czemu raz jest takie raz takie????przyznam ze ogladalam wyniki jak zaszlam z ysnkiem w ciaze to mialam wlasnie ponad 2 dzis ide na kase chorych do ginekologa boje sie ze nic sie nie dowiem i ze nie bedzie chciala mi zrobic usg ....co myslicie o tym tsh???

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 21 marca 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamy tutaj cały wątek poświęcony tarczycy , tsh czy chorobie hashimoto

    nie wiem, czy się leczysz na niedoczynność i bierzesz jakieś leki?

    ogólnie Twoje tsh jest w normie , chociaż jak dla starającej trochę za wysokie

    natomiast tsh może się wahać w zależności od stanu zdrowia, stresu, który może się pojawił etc.

    dobrze byłoby skontrolować znów za miesiąc i sprawdzić czy to ogólnie tendencja wzrostowa czy tylko jednorazowe wahnięcie

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 21 marca 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamka wrote:
    mamy tutaj cały wątek poświęcony tarczycy , tsh czy chorobie hashimoto

    nie wiem, czy się leczysz na niedoczynność i bierzesz jakieś leki?

    ogólnie Twoje tsh jest w normie , chociaż jak dla starającej trochę za wysokie

    natomiast tsh może się wahać w zależności od stanu zdrowia, stresu, który może się pojawił etc.

    dobrze byłoby skontrolować znów za miesiąc i sprawdzić czy to ogólnie tendencja wzrostowa czy tylko jednorazowe wahnięcie

    hej u mnie wlasnie caly czas jest okolo ponad 2 np 2,5 ostatnie wyniki takie same te w styczniu mialam tylko 1,6
    okolo 5-6 lat temu leczylam ponad rok tarczyce ale mialam tylko tak jak mi tlumaczyl lekarz zapalenie tarczycy nadmiarem jodu odrazu bralam eutyrox 0,25 i kolo stycznia chyba 2010 albo koniec 2009 roku kazala mi juz odstawic i mowila ze najlepszy czas na dzidziusia i 1 kwietnia juz wiedzialam ze jestem w 4 tygodniu ciazy i wtedy moje wyniki byly okolo 3. od tamtej pory nie bralam lekow do dzis mam ciagle w normie a badalam co 3 miesiace systematycznie ostatnio rok co pol roku. przed 13 mam wizyte u ginka ciekawe co sie dowiem

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam tsh 1,700 a moj gin powiedzial ze to idealnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2015, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh 2,83,pecherzyk sr.1 cm. Czy ktos rozumie?

  • Niki69 Ekspertka
    Postów: 578 99

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taki oto problem. Z dwa lata temu zatrzymała mi się miesiączka. Lekarz wysłał na hormony no i wtedy wyszła niedoczynność 4.62 tsh a do tego bardzo poniżej normy lh i fsh oraz estradiol. Zaczęłam walczyć z tarczycą i najpierw ładnie spadała potem utrzymywała się na poziomie 2.3 2.5 a jako że lecze się teraz clostilbegytem i ruszają mi hormony i pęcherzyki to zwiększono mi dawkę euthyroxu żeby zbić z tych ponad 2 na około 1 po miesiącu miałam zrobić wynik i przed zwiększeniem było 2.3 a teraz 5.5 i ft4 0.80 czyli za mało. I mam problem endokrynolog przez tel kazała zwiększyć jeszcze więcej dawkę a gin wykrył na usg że w weekend będzie owu i kazał się starać ślę teraz idę w pon sprawdzić czy pękł pecherzyk a do tego czasu oszaleje bo nie wiem czy przy takim poziomie tsh i ft4 starania są niebezpieczne ? Najgorsze jest to że tsh było długi czas w normie a jak już zaczęły działać hormony i pojawiła się owu to zamiast się cieszyć ta poprawa to taki wynik kiepski tsh.

    3jgx3e3k6oetpx65.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ