X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.
Odpowiedz

Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.

Oceń ten wątek:
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5939 11444

    Wysłany: 17 października, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moon kochana, jestem niewierząca ale słabe to co zrobił twoj ex. Pewnie bez pytań się nie obedzie że strony parafii. Masz moje oba kciuki na jutro myślę. Mam nadzieję że będzie mimo wszystko gładko i bezboleśnie.

    Migotka dawaj znać co ci przepisze i czy w ogóle coś. 😁

    Jestem po wizycie.
    Ogólnie zarys fabularny: w poradni do tej pory prowadziła mnie inna lekarz. Ale jej już chyba nie ma, został tylko jeden pan doktor. Też fajny. Tylko on mnie prowadzi drugi cykl. Ale ok, do brzegu.
    Mam: 10 dc, 15,8mm pęcherzyk na lewym jajniku i endo 7,2. Estrofem też podziałał na mój śluz, libido i satysfakcję że współżycia. Staramy się zorganizować monit na sobotę, ale jak się nie uda to ja siebie znam i swoje jajniki, zastrzyk w niedzielę trzeba podać. A raczej 2x zastrzyk. Wtedy w pn monit. Chociaż chyba lepiej wtorek, bo w pn to to pękać powinno? Dla pewności będę wykonywać owulaki gdyby pęcherzyk uznał że on szybciej pęka.
    Drożność: jako że mój prawy jajnik jest za macica (zawsze za nim trochę grzebali ale dopiero teraz ktoś to na głos powiedział) i prawdopodobnie trzyma go tam jakiś zrost, on się cieszy że na lewym mam pęcherzyk i chce zobaczyć czy ten cykl się uda. Jak nie to lecimy z drożnością. Mówiłam mu oczywiście że paradoksalnie to z prawego zaszłam a z lewego ani razu, ale nie pali mi się, więc niech sobie poobserwuje. Mam też pewność że fajnie będzie zrobić tą laparo, może coś się da zrobić z tym prawym.
    O immuno nie pytalam, zapytam się koordynatorki jak wyzdrowieje co w ogóle za badania są w pakiecie i w jaki sposób możemy to zlecone prywatnie od immuno podpiąć pod program.

    Roszponka, rozalaa, Pfry lubią tę wiadomość

    ♀️29
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔
    ◾9.2024 dalsze stymulacje (teraz: letrozol, NAC, ACC, estrofem, 2x eutrig HP, luteina)

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ✅kariotyp ja
    🔜kariotyp męża, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • aśś Autorytet
    Postów: 1032 1406

    Wysłany: 17 października, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Moon kochana, jestem niewierząca ale słabe to co zrobił twoj ex. Pewnie bez pytań się nie obedzie że strony parafii. Masz moje oba kciuki na jutro myślę. Mam nadzieję że będzie mimo wszystko gładko i bezboleśnie.

    Migotka dawaj znać co ci przepisze i czy w ogóle coś. 😁

    Jestem po wizycie.
    Ogólnie zarys fabularny: w poradni do tej pory prowadziła mnie inna lekarz. Ale jej już chyba nie ma, został tylko jeden pan doktor. Też fajny. Tylko on mnie prowadzi drugi cykl. Ale ok, do brzegu.
    Mam: 10 dc, 15,8mm pęcherzyk na lewym jajniku i endo 7,2. Estrofem też podziałał na mój śluz, libido i satysfakcję że współżycia. Staramy się zorganizować monit na sobotę, ale jak się nie uda to ja siebie znam i swoje jajniki, zastrzyk w niedzielę trzeba podać. A raczej 2x zastrzyk. Wtedy w pn monit. Chociaż chyba lepiej wtorek, bo w pn to to pękać powinno? Dla pewności będę wykonywać owulaki gdyby pęcherzyk uznał że on szybciej pęka.
    Drożność: jako że mój prawy jajnik jest za macica (zawsze za nim trochę grzebali ale dopiero teraz ktoś to na głos powiedział) i prawdopodobnie trzyma go tam jakiś zrost, on się cieszy że na lewym mam pęcherzyk i chce zobaczyć czy ten cykl się uda. Jak nie to lecimy z drożnością. Mówiłam mu oczywiście że paradoksalnie to z prawego zaszłam a z lewego ani razu, ale nie pali mi się, więc niech sobie poobserwuje. Mam też pewność że fajnie będzie zrobić tą laparo, może coś się da zrobić z tym prawym.
    O immuno nie pytalam, zapytam się koordynatorki jak wyzdrowieje co w ogóle za badania są w pakiecie i w jaki sposób możemy to zlecone prywatnie od immuno podpiąć pod program.
    Siesiepy, napiszesz mi jak masz stymulacje i kiedy estrofem? Ja kiedys probowalam ale mi zablokowalo owulacje, ale moze za szybko estrofem wzielam...

    Rozpoczęcie starań 06.2022
    💁‍♀️PCOS, owulacja przywrócona na stymulacji, oba jajowody drożne,
    Lametta 5-9 dc 1x2, NAC 5-9 dc 3x1, Proovulin, Resweratrol (250 mg), omega 3 (EPA 1000 mg, DHA 500 mg), Wit D3, Wiesiołek 1- 12 dc 3x1, L-arginina 6-12 dc 3x2, Wit E 1-12 dc 3x1, Pregna start, selen 100 mcg, cynk 30 mg, wit C 1000 mg, zioła ojca Sroki, Ovitrelle x2
    Trombofilia:
    MTHFR_677C>T Układ homozygotyczny ❌️
    PAI-1 4G Układ heterozygotyczny ❌️

    14 cykl stymulowany (wczesniej prawie 2 lata)
    💁‍♂️
    L- karnityna 3x1 (1800 mg), L- arginina 3x2 (3000 mg), acetyl L-karnityna 2x1 (1000 mg), Q10 3x1 (600 mg), selen 100 mcg, wit E 1x1, likopen 1x1 (20 mg), NAC 2x1 (1000 mg), omega 3 2x1 (EPA 1000 mg, DHA 500 mg), smoothie + zmielone siemie lniane z dodatkiem oleju z czarnuszki
    Morfologia nadal 1%, ale w normie w przeliczeniu na ejakulat,
    DFI 15%, HBA 74%, MAR test 0%
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5939 11444

    Wysłany: 17 października, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aśś wrote:
    Siesiepy, napiszesz mi jak masz stymulacje i kiedy estrofem? Ja kiedys probowalam ale mi zablokowalo owulacje, ale moze za szybko estrofem wzielam...
    Letrozol 2x2,5mg 3-7dc mam, ty widzę w stopce że masz 5-9. Może dlatego. Estrofem mam w sumie od 4dc do 16dc 2x2mg.

    ♀️29
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔
    ◾9.2024 dalsze stymulacje (teraz: letrozol, NAC, ACC, estrofem, 2x eutrig HP, luteina)

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ✅kariotyp ja
    🔜kariotyp męża, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • aśś Autorytet
    Postów: 1032 1406

    Wysłany: 17 października, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Letrozol 2x2,5mg 3-7dc mam, ty widzę w stopce że masz 5-9. Może dlatego. Estrofem mam w sumie od 4dc do 16dc 2x2mg.
    Wiesz co, stopki nie aktualizowalam chyba od 6 miesiecy 🙃
    Próbowałam też letrazol 2-6 dc, ale w sumie nie widziałam prawie żadnej roznicy, a estrofem probowalam tylko raz. Teraz jestem juz w 9 dc i bez stymulacji wiec bedzie bezwolulacyjny, wiec w kolejnym wyprobuje Twojej stymulacji 🙂
    Z dobrych wiadomości to ide na histeroskopie ponowne w styczniu (tym razem na ogolne) i beda pobierac wymazy na mikrobiologiczne bo ostatnio tego nie zbadali...

    Rozpoczęcie starań 06.2022
    💁‍♀️PCOS, owulacja przywrócona na stymulacji, oba jajowody drożne,
    Lametta 5-9 dc 1x2, NAC 5-9 dc 3x1, Proovulin, Resweratrol (250 mg), omega 3 (EPA 1000 mg, DHA 500 mg), Wit D3, Wiesiołek 1- 12 dc 3x1, L-arginina 6-12 dc 3x2, Wit E 1-12 dc 3x1, Pregna start, selen 100 mcg, cynk 30 mg, wit C 1000 mg, zioła ojca Sroki, Ovitrelle x2
    Trombofilia:
    MTHFR_677C>T Układ homozygotyczny ❌️
    PAI-1 4G Układ heterozygotyczny ❌️

    14 cykl stymulowany (wczesniej prawie 2 lata)
    💁‍♂️
    L- karnityna 3x1 (1800 mg), L- arginina 3x2 (3000 mg), acetyl L-karnityna 2x1 (1000 mg), Q10 3x1 (600 mg), selen 100 mcg, wit E 1x1, likopen 1x1 (20 mg), NAC 2x1 (1000 mg), omega 3 2x1 (EPA 1000 mg, DHA 500 mg), smoothie + zmielone siemie lniane z dodatkiem oleju z czarnuszki
    Morfologia nadal 1%, ale w normie w przeliczeniu na ejakulat,
    DFI 15%, HBA 74%, MAR test 0%
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5939 11444

    Wysłany: 17 października, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aśś wrote:
    Wiesz co, stopki nie aktualizowalam chyba od 6 miesiecy 🙃
    Próbowałam też letrazol 2-6 dc, ale w sumie nie widziałam prawie żadnej roznicy, a estrofem probowalam tylko raz. Teraz jestem juz w 9 dc i bez stymulacji wiec bedzie bezwolulacyjny, wiec w kolejnym wyprobuje Twojej stymulacji 🙂
    Z dobrych wiadomości to ide na histeroskopie ponowne w styczniu (tym razem na ogolne) i beda pobierac wymazy na mikrobiologiczne bo ostatnio tego nie zbadali...
    Jestem ciekawa jak finalnie będzie u ciebie w tym miksie.
    Masz już konkretne daty do histero? Czy jeszcze nie ustalaliście? Wymazy mucha czy ogólne?

    ♀️29
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔
    ◾9.2024 dalsze stymulacje (teraz: letrozol, NAC, ACC, estrofem, 2x eutrig HP, luteina)

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ✅kariotyp ja
    🔜kariotyp męża, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Missi Autorytet
    Postów: 727 898

    Wysłany: 17 października, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotka_ wrote:
    Tak, jutro mam pod narkozą.
    Histeroskopia bo nic nigdy w obrazie usg niepokojącego nie było, żadnej zmiany nie widać, nigdy nie było torbieli, wcześniej miałam biopsje endometrium i nie wyszedł stan zapalny, więc robimy tylko po żeby tam zajrzeć i upewnić się, że na pewno wszystko okej. Laparoskopia to już wyższa szkoła jazdy i nie ma u mnie wskazań to tego typu działań 😉
    Powodzenia w poniedziałek! 🍀


    Nie wiem czy to strach, dziwne przeczucie czy po prostu jestem największym na tym forum tchórzem ale dziś odwołałam laparoskopie 🫣

    Boję się jej....
    Wydaje mi się bardzo inwazyjna.
    Podczas mojej histeroskopii którą miałam też nic nie wyszło, wycięty miałam polip który był widoczny podczas usg I miałam pobrany wycinek z macicy do badania i też nic nie wyszło.
    Nigdy nie miałam żadnych torbieli itp i obraz usg też czyściutki.

    Poza tym tak jak wam pisałam 12 listopada wyjeżdżam, czeka mnie długi lot i zwyczajnie sram po gaciach i mam wewnętrzne przeczucie że to nie jest odpowiedni moment żeby kłaść się pod nóż.

    Możliwe że będę żałować za jakiś czas ale najwyżej zrobię po nowym roku jeśli nic nowego się nie wydarzy.

    Laparoskopia pewnie by wykazała ale zastanawiam się nad specjalistycznym USG pod kątem endometriozy. Nie mam żadnych jej objawów ale podobno może przebiegać bezobjawowo. Kojarzycie do kogo warto się na takie usg wybrać?


    Od kilku dni zbierałam się do tej decyzji o odwołaniu i dziś pękłam....

    Walka o pierwsze dziecko
    ♀️ 31l. ♂️ 42l.
    ✅️AMH 2,25 ng/ml (10.06.2024)
    ✅️Parametry nasienia bardzo dobre

    ☑️08.2024 Cb💔
    ✅️07.2024 cykl z Lamettą ⏸️ z niedrożnego jajowodu
    ☑️04.2024-06.2024 Clo/Lametta ❌️
    ☑️ 💔17.04.2023 Poronienie zatrzymane
    ✅️20.03.2023 ⏸️
    (zajście w ciąże naturalne po 6cs.)

    U mnie:
    ☑️Niedrozność prawego jajowodu (sono-HSG)
    ☑️Trombofilia wrodzona hetero+ mutacja Mthfr homo
    ✅️Tarczyca,hormony,witaminy,morfologia, naturalne owulacje

    🔜 Laparoskopia diagnostyczna 21.10
    🔜 badanie fragmentacji DNA +test HBA nasienia
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 5039 6384

    Wysłany: 17 października, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misi Gałczyński w Lublinie, laparoskopia pokazałaby wszystko 😊

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05; Progesteron 85,9 nh/ml

    2.10 - wizyta, 2 pęcherzyki ciążowe, jedno ❤️
    16.10 - wizyta, mamy ❤️, CRL 1,9 cm; 143 uderzeń/min 😻

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)

    preg.png
  • gattina Autorytet
    Postów: 438 341

    Wysłany: 17 października, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    Nie wiem czy to strach, dziwne przeczucie czy po prostu jestem największym na tym forum tchórzem ale dziś odwołałam laparoskopie 🫣

    Boję się jej....
    Wydaje mi się bardzo inwazyjna.
    Podczas mojej histeroskopii którą miałam też nic nie wyszło, wycięty miałam polip który był widoczny podczas usg I miałam pobrany wycinek z macicy do badania i też nic nie wyszło.
    Nigdy nie miałam żadnych torbieli itp i obraz usg też czyściutki.

    Poza tym tak jak wam pisałam 12 listopada wyjeżdżam, czeka mnie długi lot i zwyczajnie sram po gaciach i mam wewnętrzne przeczucie że to nie jest odpowiedni moment żeby kłaść się pod nóż.

    Możliwe że będę żałować za jakiś czas ale najwyżej zrobię po nowym roku jeśli nic nowego się nie wydarzy.

    Laparoskopia pewnie by wykazała ale zastanawiam się nad specjalistycznym USG pod kątem endometriozy. Nie mam żadnych jej objawów ale podobno może przebiegać bezobjawowo. Kojarzycie do kogo warto się na takie usg wybrać?


    Od kilku dni zbierałam się do tej decyzji o odwołaniu i dziś pękłam....

    Czytam Was na bieżąco zza krzaka, ale powiem Ci, że ja miałam laparoskopię we wrześniu, a wcześniejszy termin umówiony miałam na czerwiec, który odwołałam. Jeśli tego nie czułaś to moim zdaniem dobrze zrobiłaś.

    Ona - 32 lat
    AMH - 1,42
    czynnik V R2 homo / MTHFR hetero / PAI-1 homo
    09.2022 Sono-HSG - drożne oba
    05.2023 Histeroskopia - wycięcie polipa
    09.2024 Laparoskopia + drożność - wycięcie: wodniaka, lewego jajowodu, torbieli endometrialnej; prawy jajowód drożny

    🆘 endometrioza III stopnia

    witamina D3 / magnez / omega 3 / PrenaCare Start / kurkumina / NAC / resweratrol

    On - 33 lata
    morfologia 4,85%
    fragmentacja 17%

    witamina D3 / omega 3 / PrenaCare Start / NAC / sok pomidorowy / olej z czarnuszki

    + od 12.2022 żel Ferti-Lily

    07.2022 Klinika -> 3x IUI - naturalne cykle ❌
    06-07.2023 - 2x stymulacja (aromek 5-9 dc + duphaston) ❌
    12.2023-01.2024 - aromek (3-7dc + Ovitrelle + duphaston) 2x IUI ❌
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7719 10015

    Wysłany: 17 października, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roszponka!! 😍 Mocne kciuki 🍀🍀

    Siesiepy, nie wiem czemu, ale jak czytam te Twoja relacje z wizyty to czuje jakis spokoj i.. przekonanie, ze to sie w końcu ułoży ❤️

    Pfry lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Missi Autorytet
    Postów: 727 898

    Wysłany: 17 października, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Misi Gałczyński w Lublinie, laparoskopia pokazałaby wszystko 😊



    Wiem że pokazałaby wszystko.
    Ale nakręciłam się, tydzień temu inny lekarz powiedział mi że z laparoskopii i próby udrażniania często jest więcej szkody niż pożytku. I pękłam. Zwyczajnie się boję tego robić przed wyjazdem. Boję się że będę miała za mało czasu na dojście do siebie po zabiegu i że wydarzy się coś jak będę daleko daleko od domu bez dostępu do normalnej służby zdrowia.


    Chyba wolę zrobić sobie to usg pod kątem endometriozy plus biopsję endometrium żeby sprawdzić czy nie ma jakiś stanów zapalnych.
    Nie sądziłam że jestem takim tchórzem 😭

    Krzysztof Gałczyński?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października, 15:49

    Walka o pierwsze dziecko
    ♀️ 31l. ♂️ 42l.
    ✅️AMH 2,25 ng/ml (10.06.2024)
    ✅️Parametry nasienia bardzo dobre

    ☑️08.2024 Cb💔
    ✅️07.2024 cykl z Lamettą ⏸️ z niedrożnego jajowodu
    ☑️04.2024-06.2024 Clo/Lametta ❌️
    ☑️ 💔17.04.2023 Poronienie zatrzymane
    ✅️20.03.2023 ⏸️
    (zajście w ciąże naturalne po 6cs.)

    U mnie:
    ☑️Niedrozność prawego jajowodu (sono-HSG)
    ☑️Trombofilia wrodzona hetero+ mutacja Mthfr homo
    ✅️Tarczyca,hormony,witaminy,morfologia, naturalne owulacje

    🔜 Laparoskopia diagnostyczna 21.10
    🔜 badanie fragmentacji DNA +test HBA nasienia
  • Missi Autorytet
    Postów: 727 898

    Wysłany: 17 października, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gattina wrote:
    Czytam Was na bieżąco zza krzaka, ale powiem Ci, że ja miałam laparoskopię we wrześniu, a wcześniejszy termin umówiony miałam na czerwiec, który odwołałam. Jeśli tego nie czułaś to moim zdaniem dobrze zrobiłaś.


    🙏
    A powiedz mi, endometrioza plus rzeczy do wycięcia które miałaś wycinane podczas laparoskopii, wiedziałaś o tym wcześniej czy dowiedziałaś się tego wszystkiego dopiero podczas laparoskopii?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października, 15:43

    Walka o pierwsze dziecko
    ♀️ 31l. ♂️ 42l.
    ✅️AMH 2,25 ng/ml (10.06.2024)
    ✅️Parametry nasienia bardzo dobre

    ☑️08.2024 Cb💔
    ✅️07.2024 cykl z Lamettą ⏸️ z niedrożnego jajowodu
    ☑️04.2024-06.2024 Clo/Lametta ❌️
    ☑️ 💔17.04.2023 Poronienie zatrzymane
    ✅️20.03.2023 ⏸️
    (zajście w ciąże naturalne po 6cs.)

    U mnie:
    ☑️Niedrozność prawego jajowodu (sono-HSG)
    ☑️Trombofilia wrodzona hetero+ mutacja Mthfr homo
    ✅️Tarczyca,hormony,witaminy,morfologia, naturalne owulacje

    🔜 Laparoskopia diagnostyczna 21.10
    🔜 badanie fragmentacji DNA +test HBA nasienia
  • gattina Autorytet
    Postów: 438 341

    Wysłany: 17 października, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    🙏
    A powiedz mi, endometrioza plus rzeczy do wycięcia które miałam wycinane podczas laparoskopii, wiedziałaś o tym wcześniej czy dowiedziałaś się tego wszystkiego dopiero podczas laparoskopii?

    Wiedziałam o wodniaku i to był główny powód laparoskopii, chociaż każdy lekarz mówił co innego, jeden, że widzi torbiel, drugi - wodniak. Z racji, że to był wodniak to musieli usunąć jajowód, on i tak nie spełniał swojej funkcji, więc żadna strata. Jednoznacznej diagnozy o endometriozie nigdy nie miałam, bardziej sama to przeczuwałam i się potwierdziła.

    Ona - 32 lat
    AMH - 1,42
    czynnik V R2 homo / MTHFR hetero / PAI-1 homo
    09.2022 Sono-HSG - drożne oba
    05.2023 Histeroskopia - wycięcie polipa
    09.2024 Laparoskopia + drożność - wycięcie: wodniaka, lewego jajowodu, torbieli endometrialnej; prawy jajowód drożny

    🆘 endometrioza III stopnia

    witamina D3 / magnez / omega 3 / PrenaCare Start / kurkumina / NAC / resweratrol

    On - 33 lata
    morfologia 4,85%
    fragmentacja 17%

    witamina D3 / omega 3 / PrenaCare Start / NAC / sok pomidorowy / olej z czarnuszki

    + od 12.2022 żel Ferti-Lily

    07.2022 Klinika -> 3x IUI - naturalne cykle ❌
    06-07.2023 - 2x stymulacja (aromek 5-9 dc + duphaston) ❌
    12.2023-01.2024 - aromek (3-7dc + Ovitrelle + duphaston) 2x IUI ❌
  • Niaha Autorytet
    Postów: 3648 6135

    Wysłany: 17 października, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    liwia. 🥰

    Dziewczyny, wszystkie które się tu udzieliły, Kil, Niaha, Moon, jak dla mnie to możecie wpadać pitolic z nami o tym czy pogoda jest brzydka czy ładna. 😊 Czekam na wieści od was i proszę nie wysiadać.
    [...]
    Bambi sorki za bezpośrednie stwierdzenie, ale uważam że to głupie że nie chciałaś pisać bo zaszlas naturalnie. Naturalne starania to też starania, masz pełne prawo wypowiadać się tu z nami. Ja też się trochę zgubiłam w natłoku informacji jak wątek został zdominowany przez IVF, bo mi do tego jeszcze kawał drogi został z obecnym podejściem starego, ale nigdy nie uznawałam że inne drogi nie powinny się tu wypowiadać. 😊 Przypominam, że np. Bubu też zaszła naturalnie. 👀 I na pewno jeszcze ktoś o kim zapomniałam. Kil pewnie. 😆 Gratuluję dziewczynki! Wydaje mi się, że chyba obstawiałam dobrze? 😁

    Najważniejsze wieść u mnie to w końcu kończyny wykonczeniowke domu 😁 już tutaj śpimy, ogarniamy się, gotujemy, żyjemy. Jest super. Najbardziej szczęśliwy jest mój piesek, bo ma do dyspozycji spoory ogródek (brakuje jeszcze tylko bramy, więc musimy jej pilnować, ale montaż będzie jutro więc looz), balkon, mnóstwo okien do obserwacji (wcześniej miała tylko do dyspozycji 2 małe pokoje w bloku)
    https://ibb.co/f1YS383

    ----
    Też zaszłam w ciążę naturalnie, 3 miesiące przed in vitro.

    Kasiak89 lubi tę wiadomość

    ▪️ponad dekadę działamy bez zabezpieczenia
    ▪️kilka cb (ostatnia 02.23)

    👩 33 lat
    niedoczynność tarczycy (letrox 100), cukrzyca ciążowa (dieta, insulina), pueria duo, wysokie ryzyko preeklampsji (acard 150mg)
    🧔31 lat
    słaba jakość nasienia (suple), ZZSK (leki)

    Nasz dinuś 🦕❤️
    4.03 - pęcherzyk 6mm
    11.03 - 2mm naszego cudu ☀️
    14.03 - 4.9mm + ❤️
    18.03 - 9,9mm 🦕
    28.03 - 1.95cm 👶 (8+5)
    05.04 - 2.67cm 🐣 (9+6)
    10.04 -15.04 - NIFTY - niskie ryzyka, Chłopczyk 💙
    15.04 - 4.39cm ⭐ (11+2)
    23.04 - 6.26cm 👶 (12+3)
    14.05 - 11.3 cm 120g (15+3)
    21.05 - 147g (16+3)
    06.06 - 225g (18+5)
    21.06 - 349g (20+6)
    23.07 - 735g (25+3)
    20.08 - 1289g (29+3)
    03.09 - 1680g (31+3)
    24.09 - 2266g (34+3)
    15.10 - 2730g (37+3)
    25.10 - wizyta ginekologiczna (14:50)
    28.10 - termin CC

    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10906 14744

    Wysłany: 17 października, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    Nie wiem czy to strach, dziwne przeczucie czy po prostu jestem największym na tym forum tchórzem ale dziś odwołałam laparoskopie 🫣

    Boję się jej....
    Wydaje mi się bardzo inwazyjna.
    Podczas mojej histeroskopii którą miałam też nic nie wyszło, wycięty miałam polip który był widoczny podczas usg I miałam pobrany wycinek z macicy do badania i też nic nie wyszło.
    Nigdy nie miałam żadnych torbieli itp i obraz usg też czyściutki.

    Poza tym tak jak wam pisałam 12 listopada wyjeżdżam, czeka mnie długi lot i zwyczajnie sram po gaciach i mam wewnętrzne przeczucie że to nie jest odpowiedni moment żeby kłaść się pod nóż.

    Możliwe że będę żałować za jakiś czas ale najwyżej zrobię po nowym roku jeśli nic nowego się nie wydarzy.

    Laparoskopia pewnie by wykazała ale zastanawiam się nad specjalistycznym USG pod kątem endometriozy. Nie mam żadnych jej objawów ale podobno może przebiegać bezobjawowo. Kojarzycie do kogo warto się na takie usg wybrać?


    Od kilku dni zbierałam się do tej decyzji o odwołaniu i dziś pękłam....
    Laparoskopia więcej wnosi niż histeroskopia, niektórych rzeczy nie widać na histero, które później wychodzą na laparo. Oczywiście zrobiłaś tak jak uważałaś dla siebie lepiej, nie jest to jakiś mega inwazyjny zabieg. Masz trochę dłuższe znieczulenie, masz 3 niewielkie nacięcia i trochę Cię napompują powietrzem 😊 jest to operacja ale nie jakaś bardzo inwazyjna 😊

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3 dojrzałe 🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27->16.06 263,26-> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹24.09 18+6 300 g modela 💙
    🔹07.10 20+5 prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹 🔹15.10 21+6 574 g 🥥
    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Cukruś Autorytet
    Postów: 2343 2417

    Wysłany: 17 października, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bambi bardzo nam miło, ze o nas myślicie. Zabieg ma 25.10 bo mu niestety przełożyli o tydzien.

    Bambi Gratuluję córeczki ❤️

    Bambi, Migotka co u mnie? W sumie sama nie wiem. Jutro jadę na wizytę do kliniki, miałam tyle pytań, tyle planów a teraz w sumie nie wiem po co jadę. Nie jestem naszykowana. Chyba w głowie mam przerwę do grudnia bo to chyba najrozsadniejsze, ale nie wiem.

    👱‍♀️ 25L
    AMH 7,9
    • 2x fertistim • glucophage XR 1500 mg •
    ❌️ PCOS, IO, F5 c.3980A>G hetero, MTHFR c.1286A>C hetero, SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) hetero,
    ✅️ badania hormonalne, przeciwciała przeciwplemnikowe, p/c. p. antyg. jajnika, MUCHA
    ❔️ANA3 - histony graniczny (+) 🔜 reumatolog
    2023 - ✖️ 2x stymulacja CLO
    12/2023 klinika
    02/2024 sonoHSG - lewy niedrożny
    ✅️ 03/2024 laparoskopia - lewy jajowód odklejony od otrzewnej + oba jajowody drożne 🥳
    ✖️ 7x stymulacja lametta 2x1 + ovitrelle (2x pęcherzyk pękł bez ovi) + 2 cykle z estrofem 11-13 dc

    🧔 28L
    • zmiana supli na zalecane od androloga •
    ❌️ żylaki powrozka nasiennego
    ❌️ morfologia 0%
    ✅️badania hormonalne
    ✅️ 06/2024 fragmentacja DNA 14%
    ➡️ zabieg usunięcia żpn 10/2024

    obecnie 20 cs
  • Cukruś Autorytet
    Postów: 2343 2417

    Wysłany: 17 października, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siesiepy ja mam lewy jajnik za macica i zawsze go tam mialam, ale dopiero w klinice ro powiedzieli. Wcześniejszą gin twierdziła, że mam za dużo w pęcherzu moczu i go zasłania. Przy sonohsg było podejrzenie niedroznosci lewego jajowodu dlatego zostałam skierowana na laparo. Przy laparo okazało się, że jajowod był przyrośnięty do otrzewnej, udało się go uwolnić i udrożnić. Na kontroli lekarz był ciekawe jak ten jajowod się ułożył, okazało się, że spowortem wskoczył na swoje miejsce 🤣 ale przynajmniej tym razem drożny.

    👱‍♀️ 25L
    AMH 7,9
    • 2x fertistim • glucophage XR 1500 mg •
    ❌️ PCOS, IO, F5 c.3980A>G hetero, MTHFR c.1286A>C hetero, SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) hetero,
    ✅️ badania hormonalne, przeciwciała przeciwplemnikowe, p/c. p. antyg. jajnika, MUCHA
    ❔️ANA3 - histony graniczny (+) 🔜 reumatolog
    2023 - ✖️ 2x stymulacja CLO
    12/2023 klinika
    02/2024 sonoHSG - lewy niedrożny
    ✅️ 03/2024 laparoskopia - lewy jajowód odklejony od otrzewnej + oba jajowody drożne 🥳
    ✖️ 7x stymulacja lametta 2x1 + ovitrelle (2x pęcherzyk pękł bez ovi) + 2 cykle z estrofem 11-13 dc

    🧔 28L
    • zmiana supli na zalecane od androloga •
    ❌️ żylaki powrozka nasiennego
    ❌️ morfologia 0%
    ✅️badania hormonalne
    ✅️ 06/2024 fragmentacja DNA 14%
    ➡️ zabieg usunięcia żpn 10/2024

    obecnie 20 cs
  • aśś Autorytet
    Postów: 1032 1406

    Wysłany: 17 października, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Jestem ciekawa jak finalnie będzie u ciebie w tym miksie.
    Masz już konkretne daty do histero? Czy jeszcze nie ustalaliście? Wymazy mucha czy ogólne?
    Mam 19 stycznia przyjecie na oddział (w niedziele) i w pon zabieg, wiec pewnie we wtorek wyjscie :) a wymazy zwykle chyba, nic innego nie mowili, ale dzwonilam do szpitala 4 dni bo nikt nie odbieral...

    A Ty tez bierzesz 2 ovitrelle na pekanie? Ja się przestawilam na 2x eutrig bo wychodzi duzo taniej, sa 2 ovitrelle placilam 260 zl, a za 2 eutrigi 130 zl, wiec polecam :)

    Rozpoczęcie starań 06.2022
    💁‍♀️PCOS, owulacja przywrócona na stymulacji, oba jajowody drożne,
    Lametta 5-9 dc 1x2, NAC 5-9 dc 3x1, Proovulin, Resweratrol (250 mg), omega 3 (EPA 1000 mg, DHA 500 mg), Wit D3, Wiesiołek 1- 12 dc 3x1, L-arginina 6-12 dc 3x2, Wit E 1-12 dc 3x1, Pregna start, selen 100 mcg, cynk 30 mg, wit C 1000 mg, zioła ojca Sroki, Ovitrelle x2
    Trombofilia:
    MTHFR_677C>T Układ homozygotyczny ❌️
    PAI-1 4G Układ heterozygotyczny ❌️

    14 cykl stymulowany (wczesniej prawie 2 lata)
    💁‍♂️
    L- karnityna 3x1 (1800 mg), L- arginina 3x2 (3000 mg), acetyl L-karnityna 2x1 (1000 mg), Q10 3x1 (600 mg), selen 100 mcg, wit E 1x1, likopen 1x1 (20 mg), NAC 2x1 (1000 mg), omega 3 2x1 (EPA 1000 mg, DHA 500 mg), smoothie + zmielone siemie lniane z dodatkiem oleju z czarnuszki
    Morfologia nadal 1%, ale w normie w przeliczeniu na ejakulat,
    DFI 15%, HBA 74%, MAR test 0%
  • rozalaa Autorytet
    Postów: 1896 5325

    Wysłany: 17 października, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko trzymam kciuki żeby zabieg odbył się bez żadnych niespodzianek i komplikacji 👍 to ostatnie czego Ci trzeba, czyż nie?🥲 u mnie na USG nigdy nie było widać polipa, a siedział więc nigdy nic nie wiadomo 🙈 My mieliśmy ICSI i Zymot - to jakaś selekcja plemników podobno spoko 🫠 Dr była totalnie zdziwiona, kazała się suplementować na potęgę no i że następnym razem będziemy zapładniać wszystkie jajeczka. A ten plaqenil to zamiast encortonu? Coś mi mówi ta nazwa, chyba dr coś mi o tym ostatnio wspominała 🧐

    Bambi można rozpoczynać szałróżu 😆🦄 Fragmentacja bez zarzutu, z resztą u Starego wszystkie wyniki spoko oprócz HBA, ale to przy IVF nie powinno być przecież problemem 🧐 konferencja hmmm 🧐

    Zooosiu Stary też dużo teraz pracuje więc no, jemu przeszkadzać nie będzie 😂

    Ja się po prostu martwię, że jesteśmy ze Starym jakoś genetycznie niezgrani 😥 moje komórki przecież były super wg Embrio, plemniki też ok. Ale coś musiało być źle skoro z 8 zapłodnionych komórek ruszyła tylko połowa, coś nie gra 👾

    Karolina taak są możliwe nadgodziny 😁 może wrócą 🦖 🥺 zobaczymy niech emocje opadną

    Siesiepku ja jeszcze sama nie wiem do końca czego chce, jak mam lepszy dzień to działała bym teraz już, jak gorszy to jebła bym to wszystko i pojechała w Bieszczady zaszyć się w jakiejś dziurze 😅 przeczytałam że zjadłaś Crossmacha i się zdziwiłam mocno 🤭 Twoj plan brzmi skomplikowanie, ale trzymam kciuki za jego powodzenie 😁

    Moon powodzenia, współczuję że musisz się jeszcze szarpać z nim 🙄 na cholerę mu to? Rozsiadaj się wygodnie bo ze mnie kierowca bombowca, stać na schodkach niebezpiecznie 😆

    Missi no jeśli tak czujesz, to nic na siłę przecież 🫂 to badanie na pewno coś tam wnosi, Cukruś też się bała bardzo. Zrobisz jak będziesz gotowa, to przecież nie jest przymusowe badanie 🔬

    Kto oprócz Missi ostatnio jeszcze wsiadł i ładnie aktywnie się udziela? Bo będę wpisywać na listę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października, 19:39

    moonflower lubi tę wiadomość

    👩 28
    badania 3dc✅AMH - 4,2✅ Kir - genotyp AA 👎PAI-1 - homo 👎, MTHFR - hetero 👎
    🧔29
    seminogram✅HBA 42%👎ROS✅ DFI✅InhibinaB✅

    1 IVF
    19.08 FET❄️ ❄️
    8 dpt ⏸
    💔 ciąża bezzarodkowa
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1553 2873

    Wysłany: 17 października, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny !🥰
    Widziałam że byłam wywoływana kilkukrotnie i bardzo Was przepraszam że tak długo się nie odzywałam ale Henryk i macierzyństwo pochłonęło mnie totalnie.

    U nas wszystko w porządku Henryk rośnie jak szalony. Jest naszym małym aniołkiem🥰 przesypia pięknie noce, budzi się 2 razy na karmienie. Popołudniami mamy małe bolibrzuski ale radzimy sobie kropelkami i termoforkiem z pestek wiśni (must have! ). Budzi się rano i rozsyła wszystkim uśmieszki od ucha do ucha :)

    IMG-7247.jpg
    IMG-7096.jpg

    Oczywiście jak tylko mam czas to Was czytam i kibicuję niezmiennie.
    Gratuluję wszystkim tych małych i dużych sukcesów 😘 jesteście wojowniczkami najwaleczniejszymi na świecie pamiętajcie ! 💪💪
    Będę się starać do Was wrócić ale nie obiecuję że się uda :)

    Missi, Emka06, Beezi, Roszponka, KarolinaAnastazja, Kasiak89, Niaha, Mart768 lubią tę wiadomość

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Cukruś Autorytet
    Postów: 2343 2417

    Wysłany: 17 października, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wiadomo, że zrobisz jak będziesz uważać, ale wydaje mi się, że skoro dr miał podstawy do tego żeby Cię skierować to wiedział/wiedziala (bo nie pamiętam czy to Pan czy Pani) co robi.
    Ale też wydaje mi się, że zrobienie laparoskopii dopiero po Twoim przyjeździe w listopadzie jest lepszym rozwiązaniem bo będziesz się stresować, że czujesz się jeszcze słabo a tu zostało parę dni do wyjazdu.
    Nie ukrywajmy bo rany ciągną i to różnie, jedna po tygodniu nic nie czuła a druga doszła do siebie dopiero w kolejnym tygodniu po operacji.
    Strach zawsze będzie. Potwierdzam słowa rozzali ja bałam się bardzo bo to była moja 1 operacja. Mimo rozmowy z moim lekarzem miałam wątpliwości, ale wiedziałam, że muszę mu zaufać. W moim przypadku akurat się sprawdziło. Endometriozy całe szczęście nie znalazł a było też podejrzenie, ale za to okazało się, że jajowod był w zrostach (opisywałam parę postów wyżej)
    Także zrobisz później jak będziesz uważała na słuszne, ale ja poszłabym w laparoskopię lub nawet w histerolaparoskopie 😊

    👱‍♀️ 25L
    AMH 7,9
    • 2x fertistim • glucophage XR 1500 mg •
    ❌️ PCOS, IO, F5 c.3980A>G hetero, MTHFR c.1286A>C hetero, SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) hetero,
    ✅️ badania hormonalne, przeciwciała przeciwplemnikowe, p/c. p. antyg. jajnika, MUCHA
    ❔️ANA3 - histony graniczny (+) 🔜 reumatolog
    2023 - ✖️ 2x stymulacja CLO
    12/2023 klinika
    02/2024 sonoHSG - lewy niedrożny
    ✅️ 03/2024 laparoskopia - lewy jajowód odklejony od otrzewnej + oba jajowody drożne 🥳
    ✖️ 7x stymulacja lametta 2x1 + ovitrelle (2x pęcherzyk pękł bez ovi) + 2 cykle z estrofem 11-13 dc

    🧔 28L
    • zmiana supli na zalecane od androloga •
    ❌️ żylaki powrozka nasiennego
    ❌️ morfologia 0%
    ✅️badania hormonalne
    ✅️ 06/2024 fragmentacja DNA 14%
    ➡️ zabieg usunięcia żpn 10/2024

    obecnie 20 cs
‹‹ 1271 1272 1273 1274 1275
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ