X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tyłozgięcie macicy
Odpowiedz

Tyłozgięcie macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • izabell23 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie starające się kobiety,które również mają tyłozgięcie. Czy mogłybyście podzielić się swoimi doznaniami co do szyjki w poszczególnych dniach cyklu? Ja ogólnie o tyłozgięcu dowiedziałam sie w 6 tygodniu ciąży. O pierwszego dzidziusia staralismy się 6 cykli a wszystkie badania robiliśmy i było ok. Z miesiączkami i porodem nie było problemu. Poród ksiązkowy o 2.20 pierwszy skurcz a o 4.45 córeczka była już z nami. Teraz ma 2latka i 4 miesiące. O drugiego dzidziusia staramy się 3 cykl. Badania tez są ok u mnie i u męża. Gin u mnie stwierdził no mocne tyłozgięcie. Niestety nie mam porównania jak szyjka wyglądała przy pierwszej ciąży,ponieważ wtedy jej nie sprawdzałam. Dziś jeszcze powinien być dzień płodny z obliczeń a szyjka od wczoraj jest juz zamknięta,twarda i nisko. Sex był praktycznie co drugi dzień po skończeniu miesiączki. Po prostu tak mieliśmy na to ochotę:-)
    niestety nie orientuję się,czy były już podobne tematy,bo na chwilę obecną pisze z neta w telefonie i tu mam ograniczony. Zakres możliwości.
    Będe bardzo wdzięczna za pomoc:-*

    Izabella❤️
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak to dokładnie wygląda z szyjką przy tyłozgięciu ale myślę, że jeśli jest twarda i zamknięta to może owulacja była wcześniej niż myślałaś, mogła się przesunąć bo raczej tyłozgięcie nie wpływa na to czy jest otwarta/zamknięta, twarda/miękka ;)


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • izabell23 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy poprzednim cyklu szyjka ogólnie po owulacji była cały czas wysoko zeszła nisko dopiero 2 dni przed okresem,a teraz już od razu zeszła po owulce. A twoja jaka jest po owulacji? Dziś nawet nie weszło pół palca wskazującego i już ją czułam. Ogólnie nawet w ten szczytowy dzień kiedy jest najwyżej to bez problemu ją wyczuwam. . :-/

    Izabella❤️
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja po owulacji też jest niżej, tarda, zamknięta.
    W czasie owulacji też bez problemu ją wyczuwam.
    A sprawdzasz szyjke zawsze o tej samej porze? W ciągu dnia może mieć różne położenie


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • izabell23 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdzam ją zawsze o 8 rano bo wtedy mąż wychodzi do pracy. A teraz ja sprawdziłam i jest lekko otwarta. Ogolnie w poprzednim cyklu byłam na 100% pewna ,że zaszłam miałam objawy ciążowe takie jak na poczatku 1 ciąży ale dzień przed spodziewaną miesiączka strasznie bolało mnie podbrzusze i okres jednak przyszedl. Nie był tak obfity jak zawsze i skończył sie po dwóch dniach. Bardzo mocne żyły na piersiach,częste oddawanie moczu, moja cera była taka świeża i do tego zero zmęczenia nawet w nocy, ciągłe wzdęcia.mdłośći. . To czekanie jest najgorsze. Poprzednio zaszłam wtedy jak naprawdę sobie odpuśćiliśmy.

    Izabella❤️
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, czekanie jest najgorsze.

    Ja takie objawy jak piszesz miałam w lipcu, też byłam pewna, że to ciąża, piersi urosły, bolały, żyły, mdłości, wzdęcia ale to była zasługa odstawienia tabl anty;/

    Może w kolejnym cyklu (jeśli teraz się nie uda czego Ci nie życzę) idź na monitoring owulacji, gin wyjaśni Ci jak to jest z Twoją szyjką;)


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • Paulina27 Autorytet
    Postów: 327 131

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mam tyłozgiecie w pierwsza ciąże zaszłam w pierwszym cyklu staran mały ma 2 lata i 4 miesiące teraz jestem w drugiej ciązy staralismy się 6 miesięcy i sie udało wlasnie po owulacji była wysoko i niedomknięta teraz odkąd wiem ze jestem w ciąży jest zamknieta i twarda

  • izabell23 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to super:-):-):-) Gratulacje:-) a jest wysoko na początku ciąży? Myśle że taki odstęp pomiędzy dziećmi jest super:-)

    Izabella❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ