X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tyłozgięcie macicy. Problem czy Norma?
Odpowiedz

Tyłozgięcie macicy. Problem czy Norma?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zaczarowana917 Znajoma
    Postów: 30 2

    Wysłany: 27 października 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny.

    Na wstępie zaznaczam jeśli był już taki temat to przepraszam.

    Czy u którejś z Was zdiagnozowano może tyłozgięcie macicy? Czy był problem z zajściem w ciążę? Jakie zalecenia lekarza? A może bezpodstawnie się martwię i wszystko będzie ok? Parę tygodni temu właśnie się dowiedziałam, że ja ową taką macicę posiadam. Mój ginekolog nakreślił mi mniej więcej co powinniśmy robć aby jednak się udało. A mianowicie po stosunku najlepiej w pozycji `kolankowo-łokciowej` przez 20 do 30 minut leżeć z `tyłkiem`(tak to jego słowa xD) do góry, gdyż w przeciwnym razie cały ładunek po prostu wypłynie i klops. Czytałam już, że większości parom ta rada okazała się pomocna i w niedługim czasie doczekali się maleństwa. Ale może Wy znacie również jakieś sposoby? jak sobie z tym radzicie? Dziękuję bardzo za odpowiedzi;)

    „Cudownie byłoby czasem móc zamienić myśli w rzeczywistość ''


    ...... Wierzę, że kiedyś się uda......
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 27 października 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyłozgięcie zrobiło się u mnie po pierwszym porodzie i to dość silne. Wcześniej macica była w przodozgięciu.
    Nie dostałam od gina żadnych przykazów co do starań, zaszłam w ciążę w drugim cyklu.
    Jeśli chcesz, próbuj łóżkowej ekwilibrystyki :D ale osobiście sądzę, że plemniki nie tak łatwo powstrzymać :) to sprytne bestie nastawione na cel i jeśli jest śluz płodny nie straszne im żadne przeszkody ;)

    FITop1.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 28 października 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy tylozgieciu macicy nie ma żadnych przeciwwskazań. Można zajść spokojnie w ciążę. Głowa do góry napewno się uda.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza się przy tyłozgięciu nie ma żadnych przeciwwskazań :)
    Ja mam tyłozgięcie i dwójkę dzieci :)
    I żadnej specjalnej gimnastyki przy serduszkowaniu nie stosowałam :)
    Pozdrawiam

  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 28 października 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy są jakieś objawy tyłozgięcia? i czy lekarz powiedział Wam od razu przy pierwszym badaniu, że ,macie tyłozgięcie?


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam tyłozgięcie :)
    Dawno się już o tym dowiedziałam, i że to jest normalne, dużo kobiet tak ma.
    Też nie miałam problemów z zajściem.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2014, 07:53

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ