X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Umowa na zastępstwo a ciąża
Odpowiedz

Umowa na zastępstwo a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kasiula_00 Przyjaciółka
    Postów: 75 57

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Mam pytanie o formę zatrudnienia, jaką jest umowa o pracę na zastępstwo. Czy któraś z Was była w takiej sytuacji, że zaszła w ciążę pracując na zastepstwo? A może znacie taki przypadek z najbliższego otoczenia? Będę wdzięczna za wypowiedź jak zakończyła się sprawa po porodzie - czy dostałyscie macierzyński? Jak zareagował pracodawca na wiadomość o ciąży?

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

    gannyx8d3f2tm6p4.png
  • Margolciak Ekspertka
    Postów: 153 123

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co się orientuję, to jeśli urodzisz przed wygaśnięciem umowy, to masz macierzyński. Natomiast jeśli termin porodu masz już po wygaśnięciu umowy, to pracodawca nie ma obowiązku przedłużać Ci umowy do dnia porodu i zostaniesz bez macierzyńskiego. Także zależy to od tego kiedy kończy Ci się ta umowa oraz jak w stosunku do tego wypada Ci termin porodu.

    A jak zareagował to zależy pewnie od wielu czynników :) moja szwagierka była na umowę na zastępstwo i miała termin na początek sierpnia, a kobieta którą zastępowała miała wrócić do pracy chyba 3 sierpnia. Na szczęście urodziła w ostatni dzień lipca i miała macierzyński. A pracodawcy było obojętne bo zaraz wróciła poprzednia pracownica i nikt nie robił problemów, bo pracowała do samego porodu. Oczywiście nie musiała, bo L4 normalnie przysługuje, ale czuła się dobrze.

    Zosia (TGA) 2014 :) Aniołek 2016 :(
    Po ponad dwóch latach jesteś :)
    oreflqxwq9456be8.png
    relgqtkfu3if1gae.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam slowa przedmowczyni. jesli urodzisz przed koncem umowy to masz macierzynski. A jesli umowa skonczy sie w trakcie macierzynskiego to macierzynski w formie zasilku macierzynskiego bedzie placil zus.
    Bylam w takiej sytuacji, ze zaszlam wna ciaze na zastepstwie. Termin mialam na pazdziernik a dziewczyna ktora zastepowalam wracala we wrzesniu. Poszlam do szefa,powiedzialam jak sprawa wyglada i czy moglby dac mi normalna umowe do dnia porodu. Tak sie troche zgrywalam ale oplacilo soe bo dostalam angaz na stale

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2017, 23:05

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • MilliSBB Autorytet
    Postów: 1089 302

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiula_00 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Mam pytanie o formę zatrudnienia, jaką jest umowa o pracę na zastępstwo. Czy któraś z Was była w takiej sytuacji, że zaszła w ciążę pracując na zastepstwo? A może znacie taki przypadek z najbliższego otoczenia? Będę wdzięczna za wypowiedź jak zakończyła się sprawa po porodzie - czy dostałyscie macierzyński? Jak zareagował pracodawca na wiadomość o ciąży?

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Umowa na zastępstwo w przypadku ciazy nie jest przedłuzana do dnia porodu.Jest przedłuzana na nieobecność pracownika.Nie chroni też przed zwolnieniem w przypadku powrotu zastepowanego pracownika.

    "Szeptem na ucho powiem,że, ja ,ja się tego wyrzekam...wyrzekam bo,nikt tak tak pięknie nie mówił,że się boi miłości.."
    34cs





Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ