X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Używki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • smarta Autorytet
    Postów: 1307 1184

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak u was z używkami? Papierosy, kawa, alkohol? Ja po 10 latach rzuciłam palenie (choć zdarza mi się kryzys i jak ktoś przy mnie pali i cos tam ciumkne).

    p19uskjof9zg2kip.png
    ******************************GANG18+*****************************
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawę pijam regularnie....alkoholu prawie w ogóle nie tykam...a fajki...rzuciłam...jak powiedziałam o tym z duma lekarzowi to mnie wyśmiał i powiedział że po co..to niczemu nie przeszkadza....aczkolwiek rzuciłam..czuje sie lepiej i nie zamierzam ich już tykać:)

    Cynamonek30 lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to dziwne, moj mowi ze fajki moga uniemozliwiac zajscie w ciaze bo za duzo trucizny

  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    Kawę pijam regularnie....alkoholu prawie w ogóle nie tykam...a fajki...rzuciłam...jak powiedziałam o tym z duma lekarzowi to mnie wyśmiał i powiedział że po co..to niczemu nie przeszkadza....aczkolwiek rzuciłam..czuje sie lepiej i nie zamierzam ich już tykać:)
    masakryczny lekarz :) ja bym sie bała do takiego chodzic :)
    ja nie piję, nie pale wiec nie mam czego rzucac czasami kawa- a i tego mi moj doktorek zakazał :) powodzenia kochane :) wszystkie wyrzeczenia dla naszych fasolków :)

    zi13skjo0ong6u20.png
  • smarta Autorytet
    Postów: 1307 1184

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja się właśnie nad kawą zastanawiam bo różne rzeczy się czyta na jej temat. Najgorzej to jednak mimo wszystko alkohol bo zawsze jest okazja - tu urodziny, tu imieniny, zaraz święta, albo towarzyskie spotkanko na piwko. Jak nie pije to od razu pytanie o powódpojawia a niekoniecznie mam ochotę chwalic sie wszystkim ze sie staramy

    p19uskjof9zg2kip.png
    ******************************GANG18+*****************************
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja piję kawę , pale papierosy i piję alkohol (ale to ostatnie to już jak jakaś imprezka) no i czasami winko z mężem sobie otworzymy :P
    Wiele kobiet będąc we wczesnej ciąży jeszcze o tym nie wiedząc pije i pali (mówię o takich przypadkach kiedy kobieta dowiadując się o ciąży postanawia to wszystko rzucić) zdrowe dzieci rodzą. Mi ginekolog powiedział,że na samym początku zarodek przez jakiś czas jest jak by zabezpieczony ( dopóki nie wytworzy się łożysko) , w książce pt. "W oczekiwaniu na dziecko" polecam gorąco jest również temat temu poświęcony i również jest napisane, że na początku wczesnej ciąży nie ma wpływu to wszystko natomiast również jest bardzo wyraźnie zaznaczone aby w ciąży już nie palić nie pić i ograniczyć spożywanie kawy do minimum. Ja osobiście gdybym dowiedziała się, że jestem w upragnionej ciąży nie była bym wstanie pociągnąć nawet jednego dymka, mam koleżankę , która w ciąży paliła (czego ja nie pochwalam absolutnie) urodziła zdrowe dziecko ale nie rozumiem jak mogła narażać dzidzie na to wszystko...

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • smarta Autorytet
    Postów: 1307 1184

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektórzy lekarze twierdzą że jeśli kobieta dużo paliła przed ciążą i zanim się o niej dowiedziała to nie powinna nagle rzucać palenia bo również dziecko cierpi na efekt odstawienia.

    p19uskjof9zg2kip.png
    ******************************GANG18+*****************************
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smarta wiesz co , ja tam i tak uważam, że jak już kobieta wie, że jest w ciąży to powinna jednak rzucić palenie dla dobra dziecka. Są badania naukowe, które udowadniają, że skutki palenia papierosów w ciąży mogą wyłazić u dziecka parę lat po tym jak pojawiło się na świecie. Zresztą palenie jak i picie alkoholu zwiększa szansę na wady rozwojowe płodu...
    Zastanawia mnie twierdzenie takich lekarzy, przecież dopiero co rozwija się to wszystko u zarodka więc jak ma cierpieć na efekt odstawienia...
    Mi by sumienie i tak nie pozwalało na palenie w ciąży.

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynamonek30 wrote:
    masakryczny lekarz :) ja bym sie bała do takiego chodzic :)
    ja nie piję, nie pale wiec nie mam czego rzucac czasami kawa- a i tego mi moj doktorek zakazał :) powodzenia kochane :) wszystkie wyrzeczenia dla naszych fasolków :)


    nie chodzę do niego..byłam u niego tylko raz sprawdzić czy mój lekarz nie wciska mi kitu ;)

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    nie chodzę do niego..byłam u niego tylko raz sprawdzić czy mój lekarz nie wciska mi kitu ;)
    a Ja pochwalam Twoja postawe :)
    Mam nadzieję,że doczekasz sie szybciutko Bejbika :) pozdrawiam

    zizia_a lubi tę wiadomość

    zi13skjo0ong6u20.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rzuciłam palenie jak dowiedzialam się że jestem w ciąży!
    Alkohol wiadomo też. Nie paliłam dużo i baaardzo słabe.
    Ograniczyłam też alkohol jak się staralismy no a teraz samo przyszło
    jak zobaczyłam test: zero fajek i alko :)
    kawę piję jedną dziennie
    Powodzenia!

    Gwiazdeczka27, chmurreczkaa lubią tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno też wiele kobiet jak zachodzi w ciąże to ma wstręt do papierosów i rzucają nawet zanim potwierdzi się, że są w ciąży. Po prostu odrzuca od palenia. Oczywiście, że najlepiej by było jakiś czas przed staraniami rzucić i jedno i drugie ale już lepsze rzucenie tego wszystkiego w ciąży, niż pić i palić w ciągu tych 9 miesięcy... okropieństwo.

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • smarta Autorytet
    Postów: 1307 1184

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moja znajoma jak byla w ciąży to mówiła że ma w drugą stronę - palić jej się chciało jak nigdy

    p19uskjof9zg2kip.png
    ******************************GANG18+*****************************
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no co ty... o kurcze :) Ja słyszałam, że jakoś pod koniec ciąży często kobietki mają ochotę na piwo...

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja kuzynka tak miała że podczas pierwszych tygodni ciąży mogła by pety z popielniczki wyjadać;) mimo że nie paliła wcześniej dużo;)

    a moja mama ze mną w ciaży musowo pół szklaneczki piwa na dzień wypijała pod koniec ciąży;)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki, a ja rzuciłam palenie. nie palę już ponad dwa tygodnie. nie chcę malucha truć dymem i narażać na choróbska z tym związane. Poza tym, palenie może utrudniać zajście w ciążę, a stwierdziłam, że już dosyć mam medycznych problemów z tym związanych. jak ktoś takowych nie ma, to proszę bardzo, ale ja jednak wolałam sobie nie dokładać. pół szklaneczki piwa nie zaszkodzi, ale już jedna bardziej zakrapiana impreza w czasie ciąży może spowodować, że dziecko będzie w przyszłości cierpieć na tzw. FAS ( alkoholowy zespół płodowy). Nie życzę nikomu, poczytajcie o tym. Na wszelki wypadek na więcej pozwalam sobie tylko w I fazie cyklu, a i też nie przesadzam, po owulacji co najwyżej 1 piwko czy lampka na smaka :) O mocniejszych alkoholach zapominam na okres starań i nie mam z tym żadnego problemu. Najlepsza wymówka - nie mogę, prowadzę :) Zawsze zdaje egzamin ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2014, 20:28

    Gwiazdeczka27 lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ