X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Visanne - endo
Odpowiedz

Visanne - endo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ewcik_90 Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 24 marca 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane zaczełam brać tabletki visanne (wykryto jedno ognisko endo)usunięte przez laparoskopie. Ale mój mąż miał wyjechać na pół roku a się okazało i żeby się nic nie odnowiło lekarz dał mi 6cio miesieczną kurację Visanne. Ale jak teraz się to najprawdopodobniej zmieni ? Czy mozna przerwac kurację ? Biorę tydzień ? I zacząc się starać czy juz mi to mogło rozwalić cykl ?? Przepraszam jak piszę bez składu Ale może komuś uda się odpowiedzieć na to pytanie ? ;/ troche się załamałam :(
    Proszę o jakiekolwiek informacje :* Na pewno pójdę w tyg do lekarza swojego.

  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 24 marca 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli są to antykoncepcyjne , tak zrozumiałam, to lepiej skończyć miesiąc brania i zacząć od nowego cyklu.

    Krystyna123 lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie sa tabletki antykoncepcyjne. Sa to tabletki jednoskladnikowe i wprowadzaja organizm w zupelnie inny stan z hormonami. Bylam na dwoch kurachach vissane. Jedna 6msc i jedna po laparotomii 9 miesiecy. Polecam dac sobie jednak czas i tej kuracji. Ja 5 lat po niej nic mi sie nie odnawia, a mialam endometrioze II stopnia potwierdzona wynikiem histopatologicznym ;) a ognisk bylo bardzo duzo. Mialam wyciety jajnik i przydatki lewe. Co mogli to wycieli ale jest ryzyko zawsze, ze takie ogniska moga byc gdzies schowane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 08:28

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy endo komórki endometrium są rozsiane po całym brzychu, maja mikro rozmiary i nie są się wszystkich wyciąć.

    Visanne wpływa głównie na zatrzymanie miesiaczki i zmniejszenie prawdopodobniestwa wzrostu tych zmian, z powodu braku miesiaczki i estrogenów. Dużo kobiet po przestaniu brania visa ne miało zdwojony nawrót choroby. To jednym pomaga jak seli a innym szkodzi...

    Jeśli stara się o dziecko, to hormony tylko na czas kiedy nie można od razu po operacji się starać np. Po resekcji jelita, montażu membran.. Bo największe szanse są zaraz po operacji. Wiem że dużo lekarzy zaleca kuracje hormonami, ale nie ma na jednoznacznych dowodów że to wplywea korzystnie na dalszy przebieg choroby. Przynajmniej takue stanowiska lekarzy ja poznałam.

    Ewcik. Idź do lekarza zapytaj. Nikt z nas nie wie. Ja biorę orgametril i nie ms znaczenia kiedy przestanę go brać bo biorę go bez przerwy., on działa jak duphaston trochę.. Ale z visanne się nue znam.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ