X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W sierpniu🌞 komary🦟🦟 bzykają nad uchem, na wiosnę🌸🌺 będę już chodzić z brzuchem 🤰🏼🤰🏼
Odpowiedz

W sierpniu🌞 komary🦟🦟 bzykają nad uchem, na wiosnę🌸🌺 będę już chodzić z brzuchem 🤰🏼🤰🏼

Oceń ten wątek:
  • ASiA91 Ekspertka
    Postów: 141 191

    Wysłany: 31 maja, 03:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcowa lekarzmkaxal czekać. Obejrzal, powiedział że nic się nie dzieje i że niektórym dzieciom odpada nawet do drugiego miesiąca. Także czekamy.

    Lipcowa lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️32
    🙎‍♂️34
    👶 2020

    Projekt rodzeństwo od 01.23
    Cb 04.23
  • Bezula Autorytet
    Postów: 477 365

    Wysłany: 31 maja, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które mają MM albo KPI jakich butelek uzywacie? Moja mała średnio sobie radzi z Suavinex bo nie ssie a znowu inne mają za duży przepływ i ulewa mocno, coś polecacie?

    1cs

    28.08 II kreski
    02.09 beta 132
    05.09 beta 589
    15.09 beta 14440, prog 69
    25.09 mamy serduszko 💗 1,3cm okruszka
    27.10 prenatalne I i 6,6cm dzidzi 😍
    22.12 prenatalne II i 326 g dziewczynki 🌸
    16.02 prenatalne III i 1180 g kruszyny
    27.03 mamy już 2300g 😍
    23.04 3150g

    👩🏻 31l.
    Leki: Hashimoto - Letrox 175
    Badania ✅ Suple: Preria Duo, wit D

    👱🏼‍♂️ 30l.
    Badanie nasienia ✅

    age.png
  • Bezula Autorytet
    Postów: 477 365

    Wysłany: 1 czerwca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecacie jakieś konkretne bujaczki oprócz BabyBjorn?

    MiaSakura, jesteś z nami?

    1cs

    28.08 II kreski
    02.09 beta 132
    05.09 beta 589
    15.09 beta 14440, prog 69
    25.09 mamy serduszko 💗 1,3cm okruszka
    27.10 prenatalne I i 6,6cm dzidzi 😍
    22.12 prenatalne II i 326 g dziewczynki 🌸
    16.02 prenatalne III i 1180 g kruszyny
    27.03 mamy już 2300g 😍
    23.04 3150g

    👩🏻 31l.
    Leki: Hashimoto - Letrox 175
    Badania ✅ Suple: Preria Duo, wit D

    👱🏼‍♂️ 30l.
    Badanie nasienia ✅

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5457 5691

    Wysłany: 1 czerwca, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezula ja miałam 2 dzieci na MM od początku i u mnie najlepiej sprawdzały się butelki MAM. Co prawda syn wcinał z każdej jednej ale z pierworodną były przeboje bo właśnie albo się krztusila albo wylewało się bokiem. A te mam dodatkowo się odpiwietrzaja w trakcie karmienia. No dla mnie rewelacja! :) nie są jakieś ekstra ładne ale dzieci z nich fajnie jedzą :)
    Z drugą córką przeszłyśmy na mm w wieku 4 miesięcy i jadła z butelki lovi i też było ok. Bardzo długo używała smoczka z najmniejszym przepływem i radziła sobie mimo mocno obniżonego napięcia :)
    Dopiero 4-te dziecko udało mi się karmić wyłącznie piersią mimo, że każde próbowałam (to tak dla tych biczujących się w myślach 😅)

    Bezula lubi tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵7 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻
  • Bezula Autorytet
    Postów: 477 365

    Wysłany: 2 czerwca, 04:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Sara! Lovi mamy, ale sprawdzę sobie też MAM. To krztuszenie najgorsze, od razu zawał!

    No właśnie to biczowanie się! Ja się staram jak mogę i finalnie większość karmienia u nas to pierś i dokarmiam MM na noc, a i tak się biczuję, robię sobie wyrzuty i płaczę od czasu do czasu 🫣 Ale takie to chyba życie mamy? Czy z czasem się to uspokaja odnośnie różnych tematów, nie tylko karmienia?

    Mamy wypowiedzcie się! 🥰 Mamy tu Sarę, Asię i Jamini.

    1cs

    28.08 II kreski
    02.09 beta 132
    05.09 beta 589
    15.09 beta 14440, prog 69
    25.09 mamy serduszko 💗 1,3cm okruszka
    27.10 prenatalne I i 6,6cm dzidzi 😍
    22.12 prenatalne II i 326 g dziewczynki 🌸
    16.02 prenatalne III i 1180 g kruszyny
    27.03 mamy już 2300g 😍
    23.04 3150g

    👩🏻 31l.
    Leki: Hashimoto - Letrox 175
    Badania ✅ Suple: Preria Duo, wit D

    👱🏼‍♂️ 30l.
    Badanie nasienia ✅

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5457 5691

    Wysłany: 2 czerwca, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nope 😅

    Przynajmniej ja regularnie odczuwam, że mogę lepiej, bardziej, inaczej 🤷🏻‍♀️
    Wielu rzeczy żałuję, wiele błędów popełniłam. Ale kto nie?

    Wiesz co, jeśli zależy Ci na KP to moim zdaniem, skoro w dzień karmisz piersią i jest ok to na noc również karmilabym piersią. Owszem, są dzieciaki które długie miesiące potrafią jeść raz z cyca raz z butli i jest ok, ale jednak większość z czasem odrzuca pierś na rzecz butelki i z jednej porcji mm dziennie robi się 2, potem 3 i laktacja sukcesywnie siada.

    Ja wiem, że możesz mieć wrażenie, że dziecko się nie najada gdy wieczorami przy piersi wisi. Ale to zupełnie normalne bo odreagowuje dzień, bo potrzebuje bliskości przed snem, bo po prostu chce pozbyć z mamą. Jest też tak, że laktacja zaczyna się stabilizować i często jest tak, że wieczorny wypływ mleka jest inny więc dziecko potrzebuje kupę czasu przy piersi aby się najeść a ty masz wrażenie, że tam nic nie ma.

    Ja absolutnie nie neguje mm bo halo, sama karmiłam tak 3 dzieci i wcale nie kocham ich mniej 😂 po prostu z perspektywy czasu widzę, gdzie popełniłam błędy, których z perspektywy czasu cholernie żałuję bo wiem w którym momencie zabrakło mi samozaparcia (dokładnie tak jak Ty, drugą córkę zaczęłam dokarmiać MM na noc. Zaczęło się od 1 butelki. Skończyło się odrzuceniem piersi i przejściem na MM w wieku 4 miesięcy). Z Lidką się uparłam jak koza, że się nie poddam choć nasza mleczna droga nie była bezproblemowa i w pierwszych 3 miesiącach chciałam to rzucić w diabły tysiąc razy ale udało się to przetrwać z czego jestem dumna.

    Ale tu dużo dało doświadczenie i to, że pewne rzeczy dotyczące choćby KP zatrybiłam dopiero przy 4 dziecku. Tzn nie. Już przy 3. Ale już było za późno 😂

    Więc moja rada jest taka, że jeśli zależy Ci na KP (i tu powtarzam, że absolutnie nie neguje karmienia MM) to ja bym próbowała zejść z dokarmiania. Bo jest ryzyko, że z czasem całkowicie pierś przestanie wchodzić. Ale to tylko jeśli Ty tego naprawdę chcesz :)

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵7 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻
  • malinka31 Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 2 czerwca, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku dokarmiałam trochę swoim/trochę mam, aż w końcu całkowicie przeszłam na mm i też trochę przetestowalam butelek po drodze. 🙈
    LOVI mimo małego przepływu to niestety córka zalewała się mlekiem.
    MAM była fajna pod względem przepływu natomiast corka jadła nieszczelnie. Najlepsza okazała się Philips Avent response i dr Browns :)

    age.png
  • JaMiNi Autorytet
    Postów: 1985 1005

    Wysłany: 2 czerwca, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezula wrote:
    Dziewczyny, które mają MM albo KPI jakich butelek uzywacie? Moja mała średnio sobie radzi z Suavinex bo nie ssie a znowu inne mają za duży przepływ i ulewa mocno, coś polecacie?
    Niestety trzeba na swoim dziecku przetestować, my używamy Philips response ze smoczkiem 2 i 3, ale to ze względu na krztuszenie. Miałam tą butelkę co Ty, MAM, Lovi, dr browns, tomie tippie.

    05.2023 👼🏻
    07.09 3,5 mm, mamy ♥️ zostań z nami okruszku 🫶
    19.09 1,79 cm 8+2 tc♥️
    02.10 3,33 cm 😍
    28.03.2024 35+2tc 2640g💙
    age.png
  • Lipcowa Autorytet
    Postów: 3120 8212

    Wysłany: 3 czerwca, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia mam nadzieję, że lekarz uspokoił Cię chociaż trochę jeśli chodzi o kwestie pępka 😊

    Bezula wiem, że to nie jest to samo ale Lili kilka razy jadła z butelki dr browns i było ok 😊
    Ale czytam, że dziewczyny tutaj podały tyle propozycji, że na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla Was ❤️
    My teraz dostaliśmy lionelo bella i sprawdza się naprawdę fajnie 😊

    🙋🏻‍♀️ 28 lat 🙋🏻‍♂️ 29 lat

    AMH 5,03 ✅
    Jeden drożny jajowód ❌
    Endomenda 🆘, Hashimoto 🆘

    🧔🏻🆘
    oligozoospermia.

    1️⃣ 9️⃣.

    📝 29 VII - transfer 💚🍀🤞🏻5.1.1. 🍀
    ❄️ 4.2.2. ✨

    🤱🏻 26.04.2024r. Lilianna
    👶🏻3950g, 62 cm Miłości💖

    "Być może będziesz musiała stoczyć bitwę więcej niż raz, aby ją wygrać".

    age.png
  • Bezula Autorytet
    Postów: 477 365

    Wysłany: 7 czerwca, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co u Was, jak Wasze maluchy? Jak Wy się czujecie jako mamy i ogólnie psychicznie i fizycznie? :)

    1cs

    28.08 II kreski
    02.09 beta 132
    05.09 beta 589
    15.09 beta 14440, prog 69
    25.09 mamy serduszko 💗 1,3cm okruszka
    27.10 prenatalne I i 6,6cm dzidzi 😍
    22.12 prenatalne II i 326 g dziewczynki 🌸
    16.02 prenatalne III i 1180 g kruszyny
    27.03 mamy już 2300g 😍
    23.04 3150g

    👩🏻 31l.
    Leki: Hashimoto - Letrox 175
    Badania ✅ Suple: Preria Duo, wit D

    👱🏼‍♂️ 30l.
    Badanie nasienia ✅

    age.png
  • Lipcowa Autorytet
    Postów: 3120 8212

    Wysłany: 7 czerwca, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezula my akurat jesteśmy na etapie licznych odwiedzin ale to akurat lubię 😁 no i powoli zaczynamy przygotowywać się do chrzcin i już czuje, że płynę 😁 a jak u Was? 😁

    Lili rosnie, już waży prawie 5kg, zaczyna wydawać nowe dźwięki - przy tym zaczepnie krzyczeć też 😉 no i bardziej się ślini 🤭 a jak u Was? 😊

    Psychicznie czuje się dobrze, fizycznie niestety połóg jeszcze mi się nie skończył chociaż wczoraj minęło 6 tygodni 😬 odczekam jeszcze tydzień i zapisze się do gina. No i przed Nami pierwsze szczepienie 😬

    🙋🏻‍♀️ 28 lat 🙋🏻‍♂️ 29 lat

    AMH 5,03 ✅
    Jeden drożny jajowód ❌
    Endomenda 🆘, Hashimoto 🆘

    🧔🏻🆘
    oligozoospermia.

    1️⃣ 9️⃣.

    📝 29 VII - transfer 💚🍀🤞🏻5.1.1. 🍀
    ❄️ 4.2.2. ✨

    🤱🏻 26.04.2024r. Lilianna
    👶🏻3950g, 62 cm Miłości💖

    "Być może będziesz musiała stoczyć bitwę więcej niż raz, aby ją wygrać".

    age.png
  • Landrii Autorytet
    Postów: 492 476

    Wysłany: 8 czerwca, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno mnie nie było. U nas w czwartek stukło równe 6 tygodni. Wizyta u gina zaliczona i się podłamałam. Blizna wygojona ale lekarz w szpitalu mnie zszyl byle jak i się zrobił uskok. Czułam że będzie źle jak go zobaczyłam po porodzie, już dawno powinien iść na emeryturę.
    Aria przespała dzisiaj drugą noc ciągiem 6 godzin, potem pobudka na mleko i spala do rana. W końcu!

    Zostałam mamą 25.04.2024 💓
  • Lipcowa Autorytet
    Postów: 3120 8212

    Wysłany: 8 czerwca, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landrii o kurcze i jakie dalsze postępowanie teraz?
    😬 Pięknie Aria już śpi - teraz to już z górki 😁😁

    🙋🏻‍♀️ 28 lat 🙋🏻‍♂️ 29 lat

    AMH 5,03 ✅
    Jeden drożny jajowód ❌
    Endomenda 🆘, Hashimoto 🆘

    🧔🏻🆘
    oligozoospermia.

    1️⃣ 9️⃣.

    📝 29 VII - transfer 💚🍀🤞🏻5.1.1. 🍀
    ❄️ 4.2.2. ✨

    🤱🏻 26.04.2024r. Lilianna
    👶🏻3950g, 62 cm Miłości💖

    "Być może będziesz musiała stoczyć bitwę więcej niż raz, aby ją wygrać".

    age.png
  • Landrii Autorytet
    Postów: 492 476

    Wysłany: 8 czerwca, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcowa wrote:
    Landrii o kurcze i jakie dalsze postępowanie teraz?
    😬 Pięknie Aria już śpi - teraz to już z górki 😁😁
    Nie wiem szczerze mówiąc. Myślę czy opłaca się iść robić korektę. Najgorzej że w miejscu szycia nie mam czucia i to mnie martwi. Jeszcze lekarz na kontroli pytał, czy mnie to boli przy dotyku a ja nie czułam zupełnie nic...

    Zostałam mamą 25.04.2024 💓
  • Lipcowa Autorytet
    Postów: 3120 8212

    Wysłany: 9 czerwca, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landrii ja przez długi czas też nic nie czułam - później takie "nieprzyjemne" drętwienie jak dotykałam, później było ok - może u Ciebie to też kwestia czasu?

    Dziewczyny, które szczepią swoje dzieci - jak wasze maluchy przeszły pierwsze szczepienia?
    Moja ma w przyszłym tygodniu i już się stresuję 😬

    🙋🏻‍♀️ 28 lat 🙋🏻‍♂️ 29 lat

    AMH 5,03 ✅
    Jeden drożny jajowód ❌
    Endomenda 🆘, Hashimoto 🆘

    🧔🏻🆘
    oligozoospermia.

    1️⃣ 9️⃣.

    📝 29 VII - transfer 💚🍀🤞🏻5.1.1. 🍀
    ❄️ 4.2.2. ✨

    🤱🏻 26.04.2024r. Lilianna
    👶🏻3950g, 62 cm Miłości💖

    "Być może będziesz musiała stoczyć bitwę więcej niż raz, aby ją wygrać".

    age.png
  • Bezula Autorytet
    Postów: 477 365

    Wysłany: 9 czerwca, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landrii kurczę, to niedobrze, że tak Cię zszył. Co z tą korekta? Zastanawiałaś się czy będziesz robić?

    Lipcowa my jeszcze bez szczepień bo u nas dopiero 3,5 tygodnia ale na pewno robimy 6w1.

    Dziewczyny po nacinaniu krocza, właśnie miałam pytać.. jak generalnie wasze samopoczucie w tej kwestii? Czy nadal Was coś boli? Czy ładnie się zagoiło? Czy któraś z Was wróciła już do współżycia? U mnie jeszcze nie minął miesiąc także połóg nadal trwa, ale jak tylko o tym pomyślę to boli mnie brzuch ze stresu 🫣

    1cs

    28.08 II kreski
    02.09 beta 132
    05.09 beta 589
    15.09 beta 14440, prog 69
    25.09 mamy serduszko 💗 1,3cm okruszka
    27.10 prenatalne I i 6,6cm dzidzi 😍
    22.12 prenatalne II i 326 g dziewczynki 🌸
    16.02 prenatalne III i 1180 g kruszyny
    27.03 mamy już 2300g 😍
    23.04 3150g

    👩🏻 31l.
    Leki: Hashimoto - Letrox 175
    Badania ✅ Suple: Preria Duo, wit D

    👱🏼‍♂️ 30l.
    Badanie nasienia ✅

    age.png
  • Landrii Autorytet
    Postów: 492 476

    Wysłany: 10 czerwca, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezula, my próbowaliśmy raz. Nie bolało ale było "dziwnie". I prawie nic nie czułam :( przerwaliśmy dość szybko bo nie czułam się z tym dobrze. Nie wiem kiedy będziemy próbować raz jeszcze, mam wrażenie że zrobiło mi się tam "wiadro" - a bardziej że nie wróciło jeszcze do normy

    Zostałam mamą 25.04.2024 💓
  • Bezula Autorytet
    Postów: 477 365

    Wysłany: 12 czerwca, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landrii ja to się nawet boję spróbować, ale na pewno i tak będę czekała do końca połogu. Wiem, że fizjoterapia pomaga na mobilizacja blizny po nacięciu, chyba się na to skuszę, bo nie czuję się komfortowo ale pewnie na to jeszcze za wcześnie.

    Dziewczyny co u Was, jak bobaski?

    1cs

    28.08 II kreski
    02.09 beta 132
    05.09 beta 589
    15.09 beta 14440, prog 69
    25.09 mamy serduszko 💗 1,3cm okruszka
    27.10 prenatalne I i 6,6cm dzidzi 😍
    22.12 prenatalne II i 326 g dziewczynki 🌸
    16.02 prenatalne III i 1180 g kruszyny
    27.03 mamy już 2300g 😍
    23.04 3150g

    👩🏻 31l.
    Leki: Hashimoto - Letrox 175
    Badania ✅ Suple: Preria Duo, wit D

    👱🏼‍♂️ 30l.
    Badanie nasienia ✅

    age.png
  • Lipcowa Autorytet
    Postów: 3120 8212

    Wysłany: 12 czerwca, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezula ja co prawda po cc ale też jeszcze nie próbowaliśmy - niestety u mnie połóg ciągnie się nadal czyli dłużej niż powinien ale w przyszłym tygodniu mam kolejna wizytę kontrolna i mam nadzieję, że będzie już ok 🙃
    Nie rób niczego wbrew sobie, poczekaj aż będziesz gotowa w 100%, bo dodatkowy stres na pewno zadziała na niekorzyść.

    U Nas dzieje się sporo 🙃
    Lili jest po pierwszym szczepieniu i usg bioderek - na obu była bardzie dzielna i cieszę się, że to już za nią 🙃 teraz skupiamy się na organizacji chrzcin i doba robi się za krótka 🙃 a jak u Was? 😊

    Bezula lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 28 lat 🙋🏻‍♂️ 29 lat

    AMH 5,03 ✅
    Jeden drożny jajowód ❌
    Endomenda 🆘, Hashimoto 🆘

    🧔🏻🆘
    oligozoospermia.

    1️⃣ 9️⃣.

    📝 29 VII - transfer 💚🍀🤞🏻5.1.1. 🍀
    ❄️ 4.2.2. ✨

    🤱🏻 26.04.2024r. Lilianna
    👶🏻3950g, 62 cm Miłości💖

    "Być może będziesz musiała stoczyć bitwę więcej niż raz, aby ją wygrać".

    age.png
  • MiaSakura Ekspertka
    Postów: 233 215

    Wysłany: 15 czerwca, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Wybaczcie nieobecność ale mieliśmy takie życiowe zawirowania że nikt by nie uwierzył nawet ja sama 🫣

    Na szczęście już chyba mogę powiedzieć że wychodzimy na prostą. 🙏🏼😌

    Córcia jest wspaniała, ale przez te „atrakcje” jesteśmy na MM. 🍼

    Widziałam że pytacie o butelki, my używamy Phillips Avent. A szczepienia jeszcze przed nami, nie wiem czy zdecydować się na te 6w1 czy te oldschoolowe.



    Bezula lubi tę wiadomość

    22.08.23 ⏸️🙏🏼

    10.05 witamy naszą wyczekaną Misię🥹♥️
‹‹ 254 255 256 257 258
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ