X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wady macicy, przegroda w macicy
Odpowiedz

Wady macicy, przegroda w macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agula Autorytet
    Postów: 604 350

    Wysłany: 29 listopada 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Czy temat którejś jest znany?
    Mianowicie przerobiłam w swoim życiu dziesiątki ginekologów.. Ostatnio byłam u jednej pani doktor w celu tylko potwierdzenia tylko strony owulacji i wielkości endo.. I to był 3 lekarz w mojej 'karierze' który wspomniał o wadzie macicy, a mianowicie przegrodzie..
    Jestem o tyle zdziwiona, że przeszłam już przez kilku polecanych specjalistów, lekarzy którzy pracują w klinikach, mój obecny jest ordynatorem szpitala z tytułem profesorskim. Miałam 2 laparoskopie (co prawda operacyjne) jedno łyżeczkowanie macicy co daje w sumie 3 wglądy w jej głąb przez 3 różnych lekarzy. I nikt niczego nie zauważył? A może w takich sytuacjach na tym się nie skupiają i tego nie widać?
    Wspomniała tamta pani dr, że powinnam zrobić sono hsg w celu potwierdzenia bądź obalenia przypuszczeń..
    I powiem szczerze, że mam mętlik w głowie i kolejne załamanie...
    Bo nie dość, że straciłam jajowód w wyniku cp, owulację czwarty raz z rzędu mam po stronie bez jajowodu, endo marne to jeszcze takie 'rewelacje'...

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Trini87 Autorytet
    Postów: 900 437

    Wysłany: 29 listopada 2020, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Czy temat którejś jest znany?
    Mianowicie przerobiłam w swoim życiu dziesiątki ginekologów.. Ostatnio byłam u jednej pani doktor w celu tylko potwierdzenia tylko strony owulacji i wielkości endo.. I to był 3 lekarz w mojej 'karierze' który wspomniał o wadzie macicy, a mianowicie przegrodzie..
    Jestem o tyle zdziwiona, że przeszłam już przez kilku polecanych specjalistów, lekarzy którzy pracują w klinikach, mój obecny jest ordynatorem szpitala z tytułem profesorskim. Miałam 2 laparoskopie (co prawda operacyjne) jedno łyżeczkowanie macicy co daje w sumie 3 wglądy w jej głąb przez 3 różnych lekarzy. I nikt niczego nie zauważył? A może w takich sytuacjach na tym się nie skupiają i tego nie widać?
    Wspomniała tamta pani dr, że powinnam zrobić sono hsg w celu potwierdzenia bądź obalenia przypuszczeń..
    I powiem szczerze, że mam mętlik w głowie i kolejne załamanie...
    Bo nie dość, że straciłam jajowód w wyniku cp, owulację czwarty raz z rzędu mam po stronie bez jajowodu, endo marne to jeszcze takie 'rewelacje'...
    Ja mam przegrodę całkowitą. Szykuję się na wycięcie. Tyle, że wiem od jakiegoś czasu. Nie każdy gin mi o niej wspominał. Z tego co czytałam przegroda z błony moze się pojawić np.po ciąży ale nie wczytywałam się bardziej bo to nie mój przypadek. W każdym razie lepiej ją usunąć.

    Leczenie od 2018 roku.
    #2023 - 2kolejne histeroskopie, usunięte zrosty i potwierdzony brak stanu zapalnego macicy (CD138)
    #2021 - 2histeroskopie. Przegroda zlikwidowana w 80%
    #11.2021 Hiperinsulinemia (dieta 🥗 + leki💊)
    #Endometrioza
    #Mutacje: G20210A, 4G/5G, C677T, A1298C 🧬🧬
    #Kariotypy ok
    #Ferrytyna dolna granica
    #Homocysteina 9/12
    #DHEAS nieznacznie powyżej normy
    #Ana2-słabo dodatni

    #B.niskie parametry nasienia, kiepskie wiązanie z hialuronianem 😔 Tabletki nic nie dają. Prawdopodobnie genetyka.

    #Witaminy💊 i meta

    1IV - tylko 2 ❄❄ 5dniowe (2BB i 3BB, PICSI)
    2IV - 3 ❄❄❄3.2.3, 4.2.3, 1.2.3, wykorzystane 😓 (PICSI)
    3IV -2 ❄️❄️ 5.2.2., 5.2.3 (prawidłowe) - Embriogen, IMSI. Został 1...

    Cross-match 57%, Allo-mlr 41,9%
    Cytokiny- atak zarodka
    Braki KIR: 2DL5 (grupa 1), 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1var
  • Agula Autorytet
    Postów: 604 350

    Wysłany: 30 listopada 2020, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trini87 wrote:
    Ja mam przegrodę całkowitą. Szykuję się na wycięcie. Tyle, że wiem od jakiegoś czasu. Nie każdy gin mi o niej wspominał. Z tego co czytałam przegroda z błony moze się pojawić np.po ciąży ale nie wczytywałam się bardziej bo to nie mój przypadek. W każdym razie lepiej ją usunąć.
    A jak u Ciebie to zdiagnozowali? Najpierw obraz usg coś pokazał a potem hsg?

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Trini87 Autorytet
    Postów: 900 437

    Wysłany: 30 listopada 2020, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    A jak u Ciebie to zdiagnozowali? Najpierw obraz usg coś pokazał a potem hsg?
    Miałam kilka usg robionych u różnych lekarzy. Hsg robiłam tylko z powodu sprawdzenia drożności. Tylko u mnie przegroda jest duża, więc bardzo dobrze ją widać. Można zrobić też histeroskopię diagnostyczną.

    Leczenie od 2018 roku.
    #2023 - 2kolejne histeroskopie, usunięte zrosty i potwierdzony brak stanu zapalnego macicy (CD138)
    #2021 - 2histeroskopie. Przegroda zlikwidowana w 80%
    #11.2021 Hiperinsulinemia (dieta 🥗 + leki💊)
    #Endometrioza
    #Mutacje: G20210A, 4G/5G, C677T, A1298C 🧬🧬
    #Kariotypy ok
    #Ferrytyna dolna granica
    #Homocysteina 9/12
    #DHEAS nieznacznie powyżej normy
    #Ana2-słabo dodatni

    #B.niskie parametry nasienia, kiepskie wiązanie z hialuronianem 😔 Tabletki nic nie dają. Prawdopodobnie genetyka.

    #Witaminy💊 i meta

    1IV - tylko 2 ❄❄ 5dniowe (2BB i 3BB, PICSI)
    2IV - 3 ❄❄❄3.2.3, 4.2.3, 1.2.3, wykorzystane 😓 (PICSI)
    3IV -2 ❄️❄️ 5.2.2., 5.2.3 (prawidłowe) - Embriogen, IMSI. Został 1...

    Cross-match 57%, Allo-mlr 41,9%
    Cytokiny- atak zarodka
    Braki KIR: 2DL5 (grupa 1), 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1var
  • Agula Autorytet
    Postów: 604 350

    Wysłany: 30 listopada 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trini87 wrote:
    Miałam kilka usg robionych u różnych lekarzy. Hsg robiłam tylko z powodu sprawdzenia drożności. Tylko u mnie przegroda jest duża, więc bardzo dobrze ją widać. Można zrobić też histeroskopię diagnostyczną.
    No jak tak jak pisałam, przerobiłam w swoim życiu ok 30 lekarzy ginekologów i tylko 3 coś wspomniało o przegrodzie. I tak mnie też zastanawiało czy podczas łyżeczkowania, bądź laparoskopii gdy miałam usuwana cp było to widać i jeśli tak, to dlaczego żaden z lekarzy nic nie powiedział...🤷

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Trini87 Autorytet
    Postów: 900 437

    Wysłany: 30 listopada 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    No jak tak jak pisałam, przerobiłam w swoim życiu ok 30 lekarzy ginekologów i tylko 3 coś wspomniało o przegrodzie. I tak mnie też zastanawiało czy podczas łyżeczkowania, bądź laparoskopii gdy miałam usuwana cp było to widać i jeśli tak, to dlaczego żaden z lekarzy nic nie powiedział...🤷
    Nie każdy się na tym zna. Musiałabys dopytać lak.prowadzacego.

    Leczenie od 2018 roku.
    #2023 - 2kolejne histeroskopie, usunięte zrosty i potwierdzony brak stanu zapalnego macicy (CD138)
    #2021 - 2histeroskopie. Przegroda zlikwidowana w 80%
    #11.2021 Hiperinsulinemia (dieta 🥗 + leki💊)
    #Endometrioza
    #Mutacje: G20210A, 4G/5G, C677T, A1298C 🧬🧬
    #Kariotypy ok
    #Ferrytyna dolna granica
    #Homocysteina 9/12
    #DHEAS nieznacznie powyżej normy
    #Ana2-słabo dodatni

    #B.niskie parametry nasienia, kiepskie wiązanie z hialuronianem 😔 Tabletki nic nie dają. Prawdopodobnie genetyka.

    #Witaminy💊 i meta

    1IV - tylko 2 ❄❄ 5dniowe (2BB i 3BB, PICSI)
    2IV - 3 ❄❄❄3.2.3, 4.2.3, 1.2.3, wykorzystane 😓 (PICSI)
    3IV -2 ❄️❄️ 5.2.2., 5.2.3 (prawidłowe) - Embriogen, IMSI. Został 1...

    Cross-match 57%, Allo-mlr 41,9%
    Cytokiny- atak zarodka
    Braki KIR: 2DL5 (grupa 1), 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1var
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8521 7415

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby wyciąć przegrodę musisz zrobić histeroskopie a nie laparo. Szybki zabieg przez pochwe. Można poszukać czegoś na NFZ. Czasami jak jest duża przegroda to robią na 3 razy ale to już wyjątkowe sytuację.

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ