X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Warsztaty " Obudź w sobie życie " warto czy nie?
Odpowiedz

Warsztaty " Obudź w sobie życie " warto czy nie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Katikat Ekspertka
    Postów: 224 140

    Wysłany: 18 marca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Zanim się zdecydowałam na zapis w tych darmowych warsztatach szukałam opinii czy rzeczywiście warto, ale niestety nigdzie nie znalazłam. Organizatorka odpowiedziała na moje pytanie jak to wygląda ale opinii od uczestniczki nie miałam.

    Na spotkaniu byłam i chcę wam zostawić parę wniosków, może ktoś się zastanawia czy to coś konkretnego czy tylko stracony czas.

    Moim zdaniem jeśli potrzebujecie porozmawiać w gronie osób z podobnym problemem, zadać jakieś pytanie innemu specjaliście niż swojemu to tak, warto.
    Jednak jeśli macie dojazdu 100 km lub więcej to bym się zastanowiła. Nic przełomowego nie wnoszą te warsztaty każdy temat był ledwo liźnięty.
    Zaznaczę, że jednak może pojawić się temat lub ktoś zada konkretne pytanie które może uświadomić wam parę spraw. Co może okazać się bardzo cenne.


    Warszawskie spotkanie było podzielone na spotkania:

    1. specjaliści z invimed Pani embriolog i Pani ginekolog-położnik

    całość była w formie: pytania - odpowiedzi, u nas było bardzo dużo tematów in vitro, niskie AMH, kariotyp, problemy z zagnieżdżeniem i dzieleniem się komórki jajowej

    dużo pytań ale niestety za mało czasu na wszystko

    2. potem był czas na dosłownie 5 pytań do specjalistki od endometriozy która zaznaczyła, że to, że w rutynowym badaniu usg nasz ginekolog nic niepokojącego nie widzi nie znaczy to, że nie mamy tego schorzenia. Jeśli ból występuje możemy ją mieć i warto to sprawdzić.


    3. Dietetyk - parę ciekawostek, polecenie książki

    4. sponsor
    reklama testów ovu i ciążowych clearblue
    oraz profertil męski i damski - ważna informacja przed podawaniem męskiego konieczny jest posiew gdyż jeśli jest jakakolwiek infekcja stosowanie tych kapsułek może wręcz zaszkodzić ( ja się nie spotkałam z tą informacją, choć nie stosujemy więc ulotki nie czytałam)

    5. seksuolog
    fajna rozmowa, poruszenie tematów typowo damskich żeby też nie zapominać o przyjemności przy staraniach na zegarek, temat czucia się kobietą mimo niepłodności -z czym po wielu latach walki jest bardzo trudno.

    wpis tej konkretnej seksuolog
    https://www.instagram.com/p/BvFNebGlZxr/?utm_source=ig_web_button_share_sheet


    6. psycholog
    liźnięty temat ale parę kluczowych spraw poruszonych, przy okazji zaproszenie na darmowe warsztaty i już wtedy paro godzinne dla par tematy takie jak: "grupa wsparcia" 1 na miesiąc, "jak nie stracić nadzieję" i inne.

    To co poruszyliśmy, że co cykl mamy (nie wiem czy dobrze to ujmę) sinusoidę pozytywne - oczekiwania i spadek przy porażce i tak w kółko - co Pani zaznaczyła że im większe oczekiwania i pozytywne myśli tym większy dół.
    To ciekawe bo, ja osobiście przy tylu porażkach boje się mieć pozytywne myśli ale czy to, że nie mam prawie wcale dobrych myśli nie blokuje mnie? Wg tej Pani psycholog nie.

    po 12, 24 takich falach mamy prawo płakać wkurzać się itd. nie mamy też jak od tego odpocząć bo nawet jak robimy przerwę to jej nie robimy do końca. Facet też nie jest w ciągłym kontakcie ze swoim ciałem, to my myślimy czujemy a tu coś zakuje a to nam słabo itd.

    Temat mężczyzny który czuje się odpowiedzialny za uszczęśliwienie kobiety, bo on ciąże widzi tylko przez pryzmat partnerki, no nie ma innej możliwości, bez niej nie ma nic. Kiedy kobieta przychodzi się wypłakać i mówi że już nie daje rady on chce to zmienić no ale jak wiemy to nic nie da na już. I wtedy często się zdarza, że kiedy przychodzi kolejny raz wysłuchać żale może taki pan zacząć uciekać od takich rozmów, i może narosnąć duży konflikt bo miał być wsparciem a nie chce nawet nas wysłuchać.
    (oczywiście znaczone było, że rozmawiamy o ogóle, każdy jest inny i wcale to nie musi być reguła )

    co z przypadkami "zaadoptowali dziecko i w tym samym roku zaszli naturalnie", "magiczne wakacje" lub super rady "wyluzujcie nie stresujcie się"

    Pani powiedziała, że nie istnieje taka blokada psychiczna, nie ma żadnych badań potwierdzających taką teorię, gdyby stres był tak skuteczny nie było by tyle wpadek itd.

    7. na koniec chwila z coachem każdy miał szanse powiedzieć coś o sobie, parę ćwiczeń i wzajemnego zrozumienia.

    i tyle,
    z jednej strony szacun bo rozumiem, że nikt nie chce sponsorować czegoś takiego i, że nie da się zgłębić tematów przez ograniczenie czasowe.

    Jak wcześniej pisałam może akurat zdarzy się temat który popchnie nas do działania, sprawdzenia i szukania diagnozy wcześniej nie branej pod uwagę.
    Dla osób mieszkających w tych miastach gdzie te spotkania się odbywają to uważam, ze warto iść, ale jechać pół kraju? no wywnioskujcie same.














    Hsg niedroznosc 1 jajowodu
    Mutacje acard
    Dr J. błędna diagnoza pcos I cała apteka suplementow które nic nie daly
    2 iui nieudane
    1 transfer swierzy ❌
    Histeroskopia i wykryty stan zapalny I dużo kom NK
    2 transfer ❄️ encorton neoparin
    11dpt beta 308
    25dpt pęcherzyk
    34dpt serduszko ledwo zipie
    42dpt ❌
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ