X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wegetarianki
Odpowiedz

Wegetarianki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Komanuss Koleżanka
    Postów: 74 11

    Wysłany: 5 stycznia, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są tu wegetarianki starające się o dzidzie ?

  • Harriet Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 8 stycznia, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, są i się zgłaszają :)

    Komanuss lubi tę wiadomość

    35 lat
    Starania od 11.2023
    AMH 0,95
    11.2023 - pierwszy monitorowany cykl
    12.2023 - drugi cykl monitorowany i pierwszy stymulowany Lamettą
  • Komanuss Koleżanka
    Postów: 74 11

    Wysłany: 9 stycznia, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo Hej a stosujesz zamienniki? Bo ja nie jem już prawie 30 lat i nigdy specjalnie nie zastępowałam jem co mi smakuje i na co mam ochotę?

  • DominikaB Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 10 stycznia, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Zwracam się do Was z wielką prośbą o wsparcie badań studentek Wydziału Psychologii UAM. Badania dotyczą poczucia atrakcyjności w ciąży. Wypełnienie ankiety nie zajmie dłużej niż 5 minut. Badanie skierowane jest do kobiet, które oczekują pierwszego dziecka, w wieku od 25 do 35 roku życia, które pozostają w związku. Bardzo dziękuję za Wasz wkład i pozdrawiam jako opiekunka projektu i mama :) 
    https://forms.gle/MaiPHeYoUER5Ro3r5

  • Harriet Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 18 stycznia, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komanuss wrote:
    Oo Hej a stosujesz zamienniki? Bo ja nie jem już prawie 30 lat i nigdy specjalnie nie zastępowałam jem co mi smakuje i na co mam ochotę?

    Masz na myśli zamienniki mięska? :) Tak, jestem pod opieką dietetyczki i jestem pilnowana, zeby sobie zapewniać białka dobrą ilość. Zanim do niej nie poszłam, nawet niebyłam tego świadoma, że nie umiem sobie dobrze bilansować posiłków, jadłam dużo mącznych, dużo prostych węglowodanów. Musiałam sobie poszukać właśnie wegetariańskich żródeł białka, np jem więcej strączkowych, fasoli. Jeśli nie jesteś weganką to polecam ser kozi, ma więcej białka, a nie ma złych tłuszczy i laktozy.
    Bardzo lubię jako źródło białka wege zamienniki mięsa z marki Garden Gourmet (kulki warzywne, vege skrawki), uwiebiam Vegeburgery buraczane z Biedronki, pyszny jest Gyros roślinny z Lidla. Poza tym klasyki typu tofu na przeróżne sposoby (a teraz jest wszędzie sporo super przepisów, mój mąż mięsożerca też uwielbia) , kotlety sojowe, ale też nie na smażenie tylko no w przepisie na Chimken Teryaki z takiego bloga Roślinna Baza - coś wspaniałego <3 W ogóle w mojej wege drodze ten blog dużo zrobił :) No i trzeba pamiętać o suplementowaniu, ale jako staraczka pewnie wiesz :)

    35 lat
    Starania od 11.2023
    AMH 0,95
    11.2023 - pierwszy monitorowany cykl
    12.2023 - drugi cykl monitorowany i pierwszy stymulowany Lamettą
  • Komanuss Koleżanka
    Postów: 74 11

    Wysłany: 21 stycznia, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem zapisałam się też do dietetyka bo mam problem z zbilansowaniem posilkow

    Harriet lubi tę wiadomość

  • Harriet Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 23 stycznia, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komanuss wrote:
    Wiem wiem zapisałam się też do dietetyka bo mam problem z zbilansowaniem posilkow
    A zapisałaś się do dietetyczki, bo czułaś że czegoś brakuje Ci w posiłkach? Czy też ze względu na staranie o dziecko? :)

    35 lat
    Starania od 11.2023
    AMH 0,95
    11.2023 - pierwszy monitorowany cykl
    12.2023 - drugi cykl monitorowany i pierwszy stymulowany Lamettą
  • Komanuss Koleżanka
    Postów: 74 11

    Wysłany: 23 stycznia, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się do dietetyka klinicznego, nie czuje ze mi czegoś brakuje nigdy nie miałam anemi ale wolę sprawdzić i zrobić najpierw badania. W sumie ostatnio oglądałam na instalacji babeczkę która nie mogła zajsc w ciaze i teraz zaszła i właśnie mówiła że korzystała z pomocy takiej osoby która na podstawie badań dobrała jej odpowiednią supementacje .

  • Komanuss Koleżanka
    Postów: 74 11

    Wysłany: 23 stycznia, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I w ogóle oglądałam kilka osób mówiących z sensem o tym i efektami

  • Komanuss Koleżanka
    Postów: 74 11

    Wysłany: 24 stycznia, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś dostałam badania które na początek powinnam wykonać ,podsyłam jak byście nie sprawdzały
    w takim razie proponowałabym wykonać pakiet wegetariański,
    czyli:
    >>>> - ferrytyna,
    >>>> - fosfataza alkaliczna (cynk),
    >>>> - B12,
    >>>> - kwas foliowy,
    >>>> - homocysteina,
    >>>> - witamina D3 25(OH).
    *są to substancje często niedoborowe, a kluczowe dla hormonów i płodności :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ