X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne wiesiołek
Odpowiedz

wiesiołek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 17 lutego 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do owulacji, na początku cyklu po 3 kapsułki, potem 5

    201811152844.png
  • Szyszka1 Ekspertka
    Postów: 218 189

    Wysłany: 18 lutego 2018, 01:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez miałam ostatnio taką długa faze śluzu płodnego (oczywiście zażywając wiesiołek, to był teraz mój drugi cykl z wiesiołkiem zażywanuym do ovulacji, tylko brałam go nieco mniej), co mozna zobaczyć na moim wykresie. Myslę, że wystarcyzłaby połowę krótsza;) ale też czytałam, że to jest charakterystyczne dla wysokiej prolaktyny, co u mnie jest prawdopodobne, bo karmię piersią. A Ty wiesz jak u Ciebie?

    c6bc98262226b9dff363104a7b4a8939.png
  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 18 lutego 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sprawdzałam prolaktyny, ale kto wie... muszę zbadać w takim razie. O rany, widzę że te długie płodne dni pięknie zaowocowały u Ciebie! Szyszka1 gratuluję serdecznie!!! :)

    201811152844.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć - czy wiesiołek brać od 1 dc - w jakiej dawce?
    Czy może kolidować z letrozolem?

  • Niecierpliwa88 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 18 lutego 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po okresie zacząć brać wiesiołek bo odpowiedzialny jest za ukrwienie ja w tamtym miesiącu wzięłam w ostatnim dniu cyklu gdzie zaczęło się ze mnie krwią lac jak z prosiaczka :(

    3cykl staran
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa88 wrote:
    Po okresie zacząć brać wiesiołek bo odpowiedzialny jest za ukrwienie ja w tamtym miesiącu wzięłam w ostatnim dniu cyklu gdzie zaczęło się ze mnie krwią lac jak z prosiaczka :(
    Czyli po @, a nie od 1 dc :) dzieki - bo bym wzięła od 1...

  • Niecierpliwa88 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 18 lutego 2018, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wzięłam pod koniec okresu i zaczęłam na nowo krwawić . Na ulotce jest napisane że jest to lek który działa na układ krwionośny :) najlepiej po okresie i ja brałam 2razy po 2tablrtki do owulacji

    3cykl staran
  • malinovapat Znajoma
    Postów: 30 18

    Wysłany: 8 marca 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane ! <3 czy którejś z was pomógł wiesiołek?

  • Poziomka64 Ekspertka
    Postów: 197 151

    Wysłany: 16 marca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przyjmowałam wiesiołek w zeszłym cyklu.
    Może być to po prostu dziwny zbieg okoliczności, ale niestety mam podejrzenie, że na mój cykl zadziałał negatywnie...
    Od ever mam regularne cykle (książkowe 28 dni), owulacja w samym środeczku (oczywiście domniemana - testy owulacyjne, śluz, mocny ból owulacyjny).
    W poprzednim cyklu przyjmowałam wiesiołek od 1 dnia cyklu do 14 firmy GAL 2xdziennie po 2 tabletki (na ulotce 3xdziennie po 2 tabletki).
    1. Temperatura skoczyła na owulację, ale z taką ledwością, że aplikacja nawet mi jej nie wyznaczyła. Od kiedy mierzę temperaturę mam wyraźny skok.
    2. Krwawienie miesiączkowe dużo bardziej skąpe i krótsze.
    3. Śluz w okresie okołoowulacyjnym dużo słabszy niż w poprzednich - bez wspomagaczy przy owulacji dosłownie mnie zalewało (i teraz się właśnie zastanawiam po co brałam ten wiesiołek. Cóż - magia internetu ;) ), a teraz... Niby był śluz, ale dużo mniej i dużo mniej "mokry". Nawet mąż spytał czy napewno mam owulację, bo on coś jej nie czuje ;) Poza tym dużo więcej kremowego śluzu zamiast płodnego.
    4. Brak bólu owulacyjnego, którego odczuwam bardzo wyraźnie.
    5. Test owulacyjny ledwo pozytywny przez 1 dzień, do tej pory przez 3 kolejne dni.
    6. Cykl skrócił się do 26 dni z 28 (pierwszy raz w życiu mam tak krótki cykl!)

    Oczywiście o może być czysty zbieg okoliczności i moje hormony raz na X lat coś powariowały. Ale jeśli to coś "z zewnątrz" to był jedyny mój wspomagacz, który mógł mieć na to wpływ.
    W tym cyklu jadę bez wiesiołka i już widzę, że moja miesiączka jest taka jak zawsze - dużo bardziej obfita i zapewne będzie normalnej długości :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2019, 10:18

    vxa105d.png

    Poronienie zatrzymane: 26.05.2019 (11tc)
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 16 marca 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka64 wrote:
    Ja przyjmowałam wiesiołek w zeszłym cyklu.
    Może być to po prostu dziwny zbieg okoliczności, ale niestety mam podejrzenie, że na mój cykl zadziałał negatywnie...
    Od ever mam regularne cykle (książkowe 28 dni), owulacja w samym środeczku (oczywiście domniemana - testy owulacyjne, śluz, mocny ból owulacyjny).
    W poprzednim cyklu przyjmowałam wiesiołek od 1 dnia cyklu do 14 firmy GAL 2xdziennie po 2 tabletki (na ulotce 3xdziennie po 2 tabletki).
    1. Temperatura skoczyła na owulację, ale z taką ledwością, że aplikacja nawet mi jej nie wyznaczyła. Od kiedy mierzę temperaturę mam wyraźny skok.
    2. Krwawienie miesiączkowe dużo bardziej skąpe i krótsze.
    3. Śluz w okresie okołoowulacyjnym dużo słabszy niż w poprzednich - bez wspomagaczy przy owulacji dosłownie mnie zalewało (i teraz się właśnie zastanawiam po co brałam ten wiesiołek. Cóż - magia internetu ;) ), a teraz... Niby był śluz, ale dużo mniej i dużo mniej "mokry". Nawet mąż spytał czy napewno mam owulację, bo on coś jej nie czuje ;) Poza tym dużo więcej kremowego śluzu zamiast płodnego.
    4. Brak bólu owulacyjnego, którego odczuwam bardzo wyraźnie.
    5. Test owulacyjny ledwo pozytywny przez 1 dzień, do tej pory przez 3 kolejne dni.
    6. Cykl skrócił się do 26 dni z 28 (pierwszy raz w życiu mam tak krótki cykl!)

    Oczywiście o może być czysty zbieg okoliczności i moje hormony raz na X lat coś powariowały. Ale jeśli to coś "z zewnątrz" to był jedyny mój wspomagacz, który mógł mieć na to wpływ.
    W tym cyklu jadę bez wiesiołka i już widzę, że moja miesiączka jest taka jak zawsze - dużo bardziej obfita i zapewne będzie normalnej długości :)
    Mi też się skróci cykl w miesiącu w którym brałam wiesiołka a śluz się nie poprawił, dlatego odstawilam go zupełnie i przerzucilam się na siemię lniane bo też podobno wpływa korzystnie..

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ