X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne wizyta u ginekologa a ewentualna ciąża
Odpowiedz

wizyta u ginekologa a ewentualna ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, mam taki problem/pytanie.
    Mam zaplanowaną wizytę u bardzo dobrego ginekologa (ciężko się do niego dostać) i to będzie kilka zaledwie dni po moich dniach płodnych. Oczywiście w tym miesiącu nie odpuszczamy i próbujemy ustrzelić fasolkę. Czy jak wizyta u ginekologa będzie załóżmy 5-7 dni po szczęśliwym przytulaniu <3 to ginekolog będzie już w stanie to zobaczyć w USG dopochwowym?
    Zależy mi na takiej informacji ponieważ w przypadku ewentualnej ciąży nie chciałabym aby przypisał mi jakieś leki, któe mogłyby jej zagrażać...
    Czy lepiej przesunąć taką wizytę do początku następnego cyklu kiedy będę już pewna, że jednak nie ma fasolki?

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma szans, by ginekolog kilka dni po owulacji coś zobaczył. Nawet czasami ciężko mu coś wypatrzeć w 5 czy 6 tygodniu ciąży. Po prostu powiedz mu że się staracie, na pewno wtedy nie przepisze Ci nic co mogłoby zaszkodzić.

    Jedyne co gin może CI powiedzieć, to to czy do owulacji w ogóle doszło, czy wytworzyło się ciało żółte, czy nie ma już pęcherzyków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2014, 11:35

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar, nie będzie nic widać. 5-7 dni do nawet 12 następuje implantacja zarodka dopiero i potem po ok 2 tygodniach test może wyjść pozytywny. 5-7 dni, to ewentualnie może Ci powiedzieć, czy owulacja była.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no dobra to się wygłupiłam z moim pytaniem:) ale dziękuję za odpowiedź :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, my też kiedyś tego nie wiedziałyśmy :)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar - pamiętaj jedno " Kto pyta nie błądzi " :)

    Żadne pytanie zadane nie jest głupie ;) każda z Nas na poczatku sie nad tym zastanwiała :)
    Tak jak napisała Milcia - na pewno bedzie w stanie powiedziec np czy owulacja była :)

    Qrczak lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żeby wszyscy ludzie byli sobie tak pomocni jak tutaj kobietki, jaki świat byłby piękny :)

    Ida lubi tę wiadomość

  • my dream Autorytet
    Postów: 507 445

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    żeby wszyscy ludzie byli sobie tak pomocni jak tutaj kobietki, jaki świat byłby piękny :)
    zgadzam się w 100 %

    mhsvh371pdpt408y.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zastanawiam się czy w takich wypadkach nie lepiej przesunąć sobie taką wizytę u gina na nastepny cykl żeby miec pewnosc. po prostu nasłuchałam się o różnych sytuacjach, że ktos tam był w ciąży, nie wiedział i przyjmował tabletki dopochwowe przez które doszło do poronienia...a że u mnie każda wizyta łączy się praktycznie z zapisaniem jakichs tabletek to wolę chuchac na zimne ;]

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar moim zdaniem bardzoiej niebezpieczne jest dla dziecka - stan zapalny :)

    Ja bym nie przekładała wizyty..po porstu powiedz gin ze sie staracie i czy mogłby przepisac cos bezpiecznego dla dziecka w razie co :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak miałam infekcję w trakcie starań to powiedziałam o tym gince, ona na to to sie proszę nie starać a ja, że jestem juz po owulacji, tu trochę mina jej zrzedła, ale przepisała leki bezpieczne w razie ewentualnej ciąży
    ps ginka została zmieniona

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem lepiej iść właśnie po owulacji, by gin zobaczył i potwierdził bądź nie czy w ogóle wystąpiła, bo to w czasie starań jednak bardzo ważna informacja.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ