X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wpływ probiotyków na warunki do poczęcia...
Odpowiedz

Wpływ probiotyków na warunki do poczęcia...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maduszek Debiutantka
    Postów: 15 11

    Wysłany: 27 lutego 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    zastanawia mnie jedna sprawa...czy przyjmowanie probiotykow typu provag, vaginom forte itp, które mają w uproszczeniu zakwaszać florę dzięki czemu nie rozwijają się infekcje, nie ma przypadkiem negatywnego wpływu na okres okołoowulacyjny?? ...kiedy to, wiadomo, środowisko powinno zmieniać odczyn na bardziej zasadowy, który jest przyjazny dla plemników.
    jak uważacie?? nie udało mi się znależć odpowiedzi a bardzo mnie to ciekawi...
    pozdrawiam
    M.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2014, 22:35

    23.05.2016 - transfer 2 kruszynek...
    Ehhh życie....jaki plan masz dla mnie ???
    78dedf1d07dd7b3191c729847f6e44c6.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 27 lutego 2014, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie też nurtuje to pytanie i niestety nie zam a nie odpowiedzi ale chętnie poznam :)

    Maduszek lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 28 lutego 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że nie wpływa to źle na płodność bo po to jest śluz szyjkowy aby stworzyć plemnikom odpowiednie warunki i odizolować je od kwaśnego środowiska pochwy. Śluz jakby oblepia ścianki pochwy i plemniki nie mają styczności ze złym dla nich otoczeniem.

    lithe123 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Maduszek Debiutantka
    Postów: 15 11

    Wysłany: 28 lutego 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli jeśli dobrze rozumiem odczyn pochwy to jedno (i tutaj wspomagamy jego kwasowość probiotykami - unikając infekcji) a zasadowe właściwości śluzu to drugie i tutaj probiotyki nie "wnikają" więc nie zaburzają jego właściwego odczynu. A sam śluz (jak już się pojawi ;) ) tak jakby przechwytuje plemniki do swojego dobroczynnego środowiska i odizolowuje od kwaśnej pochwy ;)
    hmmmm...ciekawe...w sumie wydawałoby się całkiem logiczne...
    ciekawe czy któraś z Was poprze taką teorię :)

    23.05.2016 - transfer 2 kruszynek...
    Ehhh życie....jaki plan masz dla mnie ???
    78dedf1d07dd7b3191c729847f6e44c6.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 1 marca 2014, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem tego samego zdania jak Vanessa, ale nie mam żadnych artykułów na poparcie tej teorii... raczej biorę to na chłopski rozum.
    Zastanawiam się jak to się ma do żeli do higieny intymnej z kwasem mlekowym. Gdzieś czytałam, że są niekorzystne dla starań, że powinno się myć zwykłym mydłem bo nie zakwasza. Ale trochę wydaje mi się to podejrzane, w końcu w środku sobie tym żelem nie myję.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 1 marca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maduszek wrote:
    ciekawe czy któraś z Was poprze taką teorię :)
    To nie teoria wymyślona przeze mnie tylko fakty...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Maduszek Debiutantka
    Postów: 15 11

    Wysłany: 2 marca 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    To nie teoria wymyślona przeze mnie tylko fakty...

    czy dokopałaś się do jakichś publikacji naukowych na ten temat? jeśli tak, to wrzuć proszę linki, bo mi niestety nie udało się nic znaleźć.
    Jak narazie mój stosunek do tematu jest podobny jak lithe123 "jestem tego samego zdania jak Vanessa, ale nie mam żadnych artykułów na poparcie tej teorii... raczej biorę to na chłopski rozum." :)
    Niemniej faktem jest, że każda substancja chemiczna wprowadzona do organizmu oddziaływuje na niego globalnie i to, że probiotyki mają zakwaszać florę pochwy wcale nie oznacza, że działają tylko i wyłącznie w tym miejscu, bo równie dobrze mogą też zmieniać ph śluzu w kierunku, który nam nie odpowiada....czyli obniżać jego zasadowość...
    dlatego dla mnie temat nie jest taki oczywisty...i nadal poszukuję odpowiedzi ;)
    pozdrawiam
    M.

    23.05.2016 - transfer 2 kruszynek...
    Ehhh życie....jaki plan masz dla mnie ???
    78dedf1d07dd7b3191c729847f6e44c6.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 2 marca 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maduszek wrote:
    czy dokopałaś się do jakichś publikacji naukowych na ten temat? jeśli tak, to wrzuć proszę linki, bo mi niestety nie udało się nic znaleźć.

    M.
    Tak czytałam kiedyś o tym ale nie pamiętam gdzie tego szukać :/ a po za tym coś mi się kojarzy że nie w necie na to trafiłam tylko w jakichś materiałach do nauki NPR.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2014, 14:34

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ