X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wykresy, badania, przygotowania :)
Odpowiedz

Wykresy, badania, przygotowania :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Just95 Przyjaciółka
    Postów: 134 32

    Wysłany: 9 maja 2021, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! Jestem Justyna, mam 26 lat. W grudniu poroniłam 1 ciąże. (poronienie samoistne, 1 dzień na 8 tydzień..diagnoza: puste jajo płodowe). Od początku zaczęłam z mężem starania o dziecko...tak ciężko pogodzić się ze stratą. Badania lekarskie ok,,bla ,bla,,dajcie czas, jest Pani zdrowa! a ciąży nadal BRAK :( Na własną rękę zaczęłam się diagnozować, robiłam badania,,,tsh, ft3, ft4, przeciwciała, progesteron, prolaktyna, estradiol. Okazało się, że moje tsh jest podwyższone,,było ok, mieśliło się w normnie,,,ale dla kobiet planujących ciążę , powinno być niższe. Podejrzenia hashimoto ..nie leczymy go , poniważ przez rok nie można zachodzić w ciąże. Dostałam od Pani endokrynolog euthyrox N25, jak tez posiła by przyjmować pregna start(by skłąd miał 200ug jodu) przyjmuję też pregna DHA, po 3 tygodniach moje tsh z 2,480.plu/ml spadło do 1, 430plu/ml--> to już świetny wynik. Niech spada :) Zrobiłam też monitoring owulacyjny...(od 3 dnia cyklu przez 5 dni spożywałam miovelie nac) . Piszę o aktulanym cyklu. W 12 dniu cyklu pęcherzyk w lewym jajniku 24mm...powierdziłam monitoring 17 dnia cyklu było widoczne ciałko żółte, endometrium 10,9..? być może mam szanse na ciążę ? nie wiem. W 19 dniu cyklu robiłam badania kontrolne , wieć przy okazji tez progesteron(niby o 2 dni za wcześnie, ale już zrobiłam) wynik 18,4 ng (w porpzednim cyklu miałam w 21 dniu cyklu 22,4)......jestem 8 dni przed okresem. Od 3 miesiecy zapisuje temperaturę.
    Kochane co myślicie o takim wykresie..jestem 8 dni przed miesiączka..monitoring w 12 dc 24 mm pęcherzyk. W 17 dniu cyklu pwierdzona owulacja i widoczne cialko żółte. Czy ten wykres nie wygląda dziwnie? Progesteron rosnie/ spada...o co chodzi?bardzo dziękuję z góry za odpowiedź. Jesteście kochane:*
    niżej link do mojego wykresu.
    https://photos.app.goo.gl/Bj2nrbch3HjTUuWK8

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2021, 07:31

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ