X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne wynik AMH-ocena
Odpowiedz

wynik AMH-ocena

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • jodła30 Przyjaciółka
    Postów: 74 21

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej co sadzicie o wyniku amh 4,90? moj wiek to 27 lat. bede wdzieczna za pomoc w interpretacji

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są różne opinie, zetknęłam się z taką, że najlepsze amh to 2-3 a znowu od mojego lekarza usłyszałam, że moje 2,5 to norma, ale niska norma.... Także twoje wydaje się w porządku

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawyzona amh moze swiadczyc o pcos

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam teraz prawie 8 i lekarz u mnie PCOS nie stwierdzil.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla wrote:
    ja mialam teraz prawie 8 i lekarz u mnie PCOS nie stwierdzil.
    Moze swiadczyc o pcos ale nie musi :) Najlepiej wiadomo z lek.skonsultowac. Ja tylko tyle w necie wyczytalam.
    Chcialam wlasnie zrobic dzis to badanie i chyba sie nie uda :( W punkcie pobran powiedzieli, ze badanie trzeba wykonac tuz przed przyjazdem kuriera zabierajacego material do badan i spisali mi godziny, ktore sa b.nieregularne :/ i czekaj tu sobie czlowieku godzine albo wiecej, bo kurier roznie przyjezdza. Szlag mnie trafi
    Musze sie urywac z pracy teraz i jechac na 2 koniec miasta prosto do laboratorium, zeby nie wozili krwi z punktu. Paranoja
    Do tego nie wiedzialam, ze to badanie takie kosztowne :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam AMH bardzo niskie, bo 1,2.
    W czerwcu mialam ponad 4 i w klinice byl doktorek bardzo zadowolony.
    W pazdzierniku w innej klinice bylo juz tylko 2,9.
    Po laparoskopii na poczatku grudnia jest 1,2.

    Mam prawie 35 lat i chyba wiek ma tez wplyw, no i ta laparo na jajnikach :(

    Jodla wydaje mi sie, ze twoj wynik jest dobry i odpowiedni na twoj wiek. U mnie w klinice norma jest od 1-7.

  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4,90 wg rozpiski z mojego laboratorium Twój wynik do twojego wieku jest ok zawyżone nie jest. Dla wieku w przedziale - 25-29lat zakres referencyjny jest 1,8-9,16
    ja przy policystycznych jajnikach AMH mam 10,99.

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • Agich Koleżanka
    Postów: 31 15

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewcyny, szukałam wątku z tematem AMH. Nie będę szczegółowo opisywała naszej historii starań bo duuuuużo by tego było. Powiem tyle, nie ma rzeczy niemożliwych, przy wyniku AMH 0,13 udało nam się. Nikomu nie życzę tego co przeżyłam przy odbiorze wyniku w listopadzie. Nie mam pojęcia do tej pory czy był to błąd laboratoryjny, czy jednak nie jest to badanie do końca miarodajne. Miałam je powtórzyć w styczniu, ale 5 grudnia pojawiły sie dwie kreski na teście.Dlatego do każdego badania trzeba jednak podchodzić z lekką rezerwą.

    Selina, Auricomka, Kajka81 lubią tę wiadomość

    A po nocy przychodzi dzień...
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Ja mam AMH bardzo niskie, bo 1,2.
    W czerwcu mialam ponad 4 i w klinice byl doktorek bardzo zadowolony.
    W pazdzierniku w innej klinice bylo juz tylko 2,9.
    Po laparoskopii na poczatku grudnia jest 1,2.

    Mam prawie 35 lat i chyba wiek ma tez wplyw, no i ta laparo na jajnikach :(

    Jodla wydaje mi sie, ze twoj wynik jest dobry i odpowiedni na twoj wiek. U mnie w klinice norma jest od 1-7.

    Joasia, miej na uwadze, że to badanie zawsze słabiej wychodzi w zimie niż w lecie, co wcale nie musi odzwierciedlać rzeczywistego spadku. Wynik AMH jest skorelowany z poziomem wit. D w organizmie, który w lecie zawsze jest wyższy. Może zbadasz poziom wit. D?

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka dziekuje Ci za informacje i az sprawdzilam jaki mam wynik witaminy d3. Przy normie 20-60 mam 30, takze jestem w polowie, ale faktycznie od poniedzialku zwiekszylam suplementacje na 2x1000 d3, takze moze podskoczy.

    Agich rowniez dziekuje za Twoj wpis i gratuluje Ci serdecznie ciazy! Rosnijcie zdrowo :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W jaki sposób jest skorelowane z wit D? Mój wynik 2,91 40 lat i ginka mówi, że za wysoko... biorę 5tys wit D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2017, 22:27

  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 11 lutego 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wynik 8,67 ng/ml ale obok są wpisane wartości referencyjne 1,0-12,6 ng/ml więc niby w normie a wszędzie czytam że >4 to źle i PCO. Co mam o tym myśleć? Moje jajniki w USG nie wyglądają na PCO. FSH - 5,3 U/l LH 9,97 mlU/ml

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaniepokojona pytałam o amh mojego lekarza. Powiedział, że to nie ma wpływu aktualnie na owulację, ale trzeba przyspieszyć działania i nie zwlekać ze wspomaganiem, jeżeli ciąża się nie pojawia od dłuższego czasu.

  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny załamka ja mam AMH 1,75 jestem po laparo z powodu endometriozy -torbiel. Czy ten wynik oznacza ze musze się szybko zdecydować na in vitro ? Starania z przerwą 2 lata

    hchypc0zgq8syrex.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ