X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wyniki badań hormonalnych
Odpowiedz

Wyniki badań hormonalnych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Monika_1992 Przyjaciółka
    Postów: 88 32

    Wysłany: 12 lutego 2021, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Staram się o drugiego maluszka pół roku. Przez 7 lat brałam tabletki antykoncepcyjne. W tym cyklu postanowiłam odpuścić, nie mierzyć temperatury, nie robić testów ani nic takiego. 5 dnia cyklu zrobiłam badanie 6 hormonów.

    AMH 1,76
    Progesteron 0,34
    FSH 6,2
    LH 7,2
    Estradiol 48
    Prolaktyna 30,9

    Wiem, że prolaktyna jest podwyższona. Ale teraz pytanie do Was kochane doświadczone kobietki. Czy jest bardzo podwyższona, czy powinnam się martwić. Czy lekarz powinien przepisać mi leki?
    Moje miesiączki są w miarę regularne. Owulacja według testów i temperatury jest co cykl. Ale jednak jak na razie nam się nie udało. Czy to może być przyczyna 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2021, 10:22

  • Monika_1992 Przyjaciółka
    Postów: 88 32

    Wysłany: 12 lutego 2021, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Do ginekologa mam termin dopiero 16 marca 😒

  • Monika7 Autorytet
    Postów: 1048 779

    Wysłany: 12 lutego 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Podwyższona prolaktyna działa coś jak naturalny środek antykoncepcyjny, także istnieje taka możliwość, że to tu będzie problem. Ale oczywiście potwierdź wszystko z lekarzem. Widzę, że do wizyty musisz jeszcze trochę poczekać. Być może lekarz przepisze Ci Diostinex lub Bromergon, bo to leki obniżające prolaktynę. W międzyczasie możesz brać Niepokalanek, który też działa na obniżenie prolaktyny. Można kupić go w fomie ziół, lub tabletek.
    Do tego spróbuj się jakoś wyluzować. Prolaktyna nie lubi stresu ;-) Relaks, joga, co tam lubisz :)

    🙍🏻‍♀️&🙎🏼‍♂️ 34l
    Starania od maja 2020

    1 IUI - styczeń 2022, poronienie samoistne 6t5d
    2 IUI - czerwiec 2022, nieudane
    3 IUI - lipiec 2022 (29cs) -> Filip 👶💛

    age.png
  • Monika_1992 Przyjaciółka
    Postów: 88 32

    Wysłany: 12 lutego 2021, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo za rozjaśnienie sprawy ❤️. Faktycznie życie w dziejszych czasach jest bardzo stresujące i trudno o relax. Ale postaram się. I mam nadzieję, że lekarz mi któryś z tych leków przepisze

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ