X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wyniki nasienia prośba o pomoc
Odpowiedz

Wyniki nasienia prośba o pomoc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 22 lipca 2023, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Pisałam już na męskich sprawach ale bez odzewu :( może tutaj ktoś by się wypowiedział ❤️
    Parter robił niedawno badania nasienia i taki mamy wynik, napiszcie co myślicie ze swojego doświadczenia czy jest aż tak zle przez ta morfologię ?
    Nie rozumiem tez tej aglutynacji .. skoro jest obecna to jakim cudem ruch jest prawidłowy ? Czy to się wyklucza ? Wizytę u androloga mamy umówiona ale chciałam się może czegoś od was wcześniej dowiedzieć ❤️

    Czas upłynnienia 15 min
    Objętość 4 ml
    PH 8
    Wygląd kolor prawidłowy
    Lepkość zwiekszona

    Aglutynacja ++

    Komórki okrągłe 1,5 mln/ml wartości ref: <5

    Leukocyty <1 mln/ml
    Wartości ref. <1

    Ruch postępowy 73%
    Ruch calkowity 76%
    Brak ruchu 24%

    Liczba plemników w mln/ml 73,33 mln/ml

    Liczba plemników w mln/ejakulat 293,33 mln/ejakult

    Plemniki żywe 84%
    Plemniki martwe 16%

    I morfologia 😢 3%

    Proszę napiszcie do myślicie z własnego doświadczenia dziękuje ❤️

  • Emka06 Autorytet
    Postów: 2701 5094

    Wysłany: 23 lipca 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Hej dziewczyny,
    Pisałam już na męskich sprawach ale bez odzewu :( może tutaj ktoś by się wypowiedział ❤️
    Parter robił niedawno badania nasienia i taki mamy wynik, napiszcie co myślicie ze swojego doświadczenia czy jest aż tak zle przez ta morfologię ?
    Nie rozumiem tez tej aglutynacji .. skoro jest obecna to jakim cudem ruch jest prawidłowy ? Czy to się wyklucza ? Wizytę u androloga mamy umówiona ale chciałam się może czegoś od was wcześniej dowiedzieć ❤️

    Czas upłynnienia 15 min
    Objętość 4 ml
    PH 8
    Wygląd kolor prawidłowy
    Lepkość zwiekszona

    Aglutynacja ++

    Komórki okrągłe 1,5 mln/ml wartości ref: <5

    Leukocyty <1 mln/ml
    Wartości ref. <1

    Ruch postępowy 73%
    Ruch calkowity 76%
    Brak ruchu 24%

    Liczba plemników w mln/ml 73,33 mln/ml

    Liczba plemników w mln/ejakulat 293,33 mln/ejakult

    Plemniki żywe 84%
    Plemniki martwe 16%

    I morfologia 😢 3%

    Proszę napiszcie do myślicie z własnego doświadczenia dziękuje ❤️
    Bardzo ładne wyniki 😊 U nas też morfologia 3% i podobna ilość i każdy androlog podkreślał, aby nie interpretować parametrów badania oddzielnie. Norma 4% przy minimalnej ilości 39 mln to zdecydowanie mniej prawidłowych plemników niż przy morfologii 3% i ilości 293 mln. Ruch też bardzo dobry. Jedynie co wymaga uwagi to zwiększona lepkość. U mojego męża wyszła lepkość "lekko podwyższona" i androlog zalecił NAC 600mg x 2 dziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2023, 21:15

    ♀️ 27
    Kir Bx, brak 4 z 6 kirów implantacyjnych
    -> Accofil + Encorton

    ♂️ 28
    HBA: 64% -> 57% -> 80% 🥳

    Starania o pierwsze dziecko od 04.2022

    3 x stymulacja: Lametta + Ovitrelle ✖️
  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 23 lipca 2023, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Hej dziewczyny,
    Pisałam już na męskich sprawach ale bez odzewu :( może tutaj ktoś by się wypowiedział ❤️
    Parter robił niedawno badania nasienia i taki mamy wynik, napiszcie co myślicie ze swojego doświadczenia czy jest aż tak zle przez ta morfologię ?
    Nie rozumiem tez tej aglutynacji .. skoro jest obecna to jakim cudem ruch jest prawidłowy ? Czy to się wyklucza ? Wizytę u androloga mamy umówiona ale chciałam się może czegoś od was wcześniej dowiedzieć ❤️

    Czas upłynnienia 15 min
    Objętość 4 ml
    PH 8
    Wygląd kolor prawidłowy
    Lepkość zwiekszona

    Aglutynacja ++

    Komórki okrągłe 1,5 mln/ml wartości ref: <5

    Leukocyty <1 mln/ml
    Wartości ref. <1

    Ruch postępowy 73%
    Ruch calkowity 76%
    Brak ruchu 24%

    Liczba plemników w mln/ml 73,33 mln/ml

    Liczba plemników w mln/ejakulat 293,33 mln/ejakult

    Plemniki żywe 84%
    Plemniki martwe 16%

    I morfologia 😢 3%

    Proszę napiszcie do myślicie z własnego doświadczenia dziękuje ❤️
    Bardzo ładne wyniki 😉

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 23 lipca 2023, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziękuje dziewczyny trochę mnie uspokoilyscie ! ❤️ Jednak ciazy jak nie ma tak nie ma :( może jednak to u mnie jest problem chociaż tez nie rozumiem jaki .. wszystko w normie tylko
    tsh koło 4 i prolaktyna podwyższona ale już jestem po wizycie i od miesiąca biorę coś na zbicie tsh.
    Jednak to chyba nie jest problem bo owulacje są potwierdzone monitoringiem ..
    poza tym plamienia przed miesiączka i krotki okres ale to nie wina progesteronu :(

  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 23 lipca 2023, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Jejku dziękuje dziewczyny trochę mnie uspokoilyscie ! ❤️ Jednak ciazy jak nie ma tak nie ma :( może jednak to u mnie jest problem chociaż tez nie rozumiem jaki .. wszystko w normie tylko
    tsh koło 4 i prolaktyna podwyższona ale już jestem po wizycie i od miesiąca biorę coś na zbicie tsh.
    Jednak to chyba nie jest problem bo owulacje są potwierdzone monitoringiem ..
    poza tym plamienia przed miesiączka i krotki okres ale to nie wina progesteronu :(
    A robiłaś drożność jajowodów?

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 23 lipca 2023, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ide na początku sierpnia:)

  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 23 lipca 2023, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Właśnie ide na początku sierpnia:)
    No to tu się okaże;) trzymam kciuki żeby było ok. Trochę zastanawiają mnie te plamienia, brałaś koze duphaston ?

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 23 lipca 2023, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taak i duphaston i luteinę ..
    Przy luteinie nie było ale pojawiały się od razu dzień po ostatniej aplikacji a przy duphastonie potrafią pojawić się już w dzień ostatniej tabletki :/

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 23 lipca 2023, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam ze może ta prolaktyna jest przyczyna tych plamień ale skoro owulacje sa to chyba nie to ..

  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 24 lipca 2023, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Myślałam ze może ta prolaktyna jest przyczyna tych plamień ale skoro owulacje sa to chyba nie to ..
    A bierzesz coś na zbicie prolaktyny?

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 24 lipca 2023, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie nie, tylko na zbicie TSH dostalam tabletki . Co do prolaktyny endokrynolog kazała mi najpierw zrobić badanie z obciążeniem żeby zobaczyć co jest przyczyna ..
    Ale skoro owulacja jest to prolaktyna nie jest problemem ? Czy jeszcze w jakiś sposób uniemożliwia zajście w ciąże ? Szukam w necie ale wszedzie jest ze prolaktyna uniemożliwia zajście w ciąże bo blokuje owulacje ..

  • Mar_tinny Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 27 lipca 2023, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Na razie nie, tylko na zbicie TSH dostalam tabletki . Co do prolaktyny endokrynolog kazała mi najpierw zrobić badanie z obciążeniem żeby zobaczyć co jest przyczyna ..
    Ale skoro owulacja jest to prolaktyna nie jest problemem ? Czy jeszcze w jakiś sposób uniemożliwia zajście w ciąże ? Szukam w necie ale wszedzie jest ze prolaktyna uniemożliwia zajście w ciąże bo blokuje owulacje ..
    Zdiagnozowanie przyczyny to bardzo dobry pomysł.
    To prawda, że zbyt wysoki poziom prolaktyny może być problemem. Akurat mi lekarz zalecił UP Fertil Women, który zawiera vitex+ Wit B6, dzięki czemu pomaga obniżyć poziom prolaktyny :)

    https://uphealthpharma.pl/aktualnosci/nieplodnosc-przyczyny-braku-owulacji
    https://www.instagram.com/lifebalance_nutrition/

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka , pisze po wizycie u androloga bo może komuś się przyda więcej informacji:)
    Lekarz powiedział, ze wyniki nasienia są super i faktycznie nie ma co interpretować ich na podstawie jednego parametru:) przy tej ilości 3% to wystaczającą ilość zdrowych plemników zdolnych do zapłodnienia. Co do lepkości androlog powiedział, ze może to być spowodowane wysoka temperatura ! Jaka była w okresie badania:) ze człowiek się poci itd i to tez może mieć wpływ.
    Ma brac nucleox (lekarz twiedzi ze jest najlepszy na rynku to samo powiedziała mi moja ginekolog) i za jakiś czas powtórka badań, ale generalnie wszystko ok.
    Także czynnik męski wykluczony jak na razie…
    Ide w czwartek na drożność i boje się na maksa 😢

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ