X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wyniki prolaktyny
Odpowiedz

Wyniki prolaktyny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 20 lipca 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dopiero zaczynam swoją przygodę z tym portalem. Od 7 miesięcy staramy się z mężem o bobasa :) Od trzech cykli przyjmuję progesteron (wynik był beznadziejny 1,63). Właśnie odebrałam wyniki prolaktyny wynik 63,1 ng/ml a po metoclopramidzie po 1 h wynik wyniósł 305,4 ng/ml. Ginekolog powiedziała mi, że ewentualnie może przepisać mi Bromergon, ale lepiej żebym poszła do endykronologa i zrobiła szczegółowe badania. Nie wiem czy brać ten lek czy udać się od razu na inne badania. Nie wiem jak interpretować ten drugi wynik prolaktyny.

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 20 lipca 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam prolaktyne na poziomie 50 ng/ml. Na początku brałam bromergon ale niestety skutki uboczne były tak duże, że po tyg poszłam na zwolnienie bo od wymogów nie mogłam dość do auta. Zmieniłam lek na norprolac (który niestety kosztuje 130 zł za 30 tabletek a nie 15 jak bromergon) i normalnie funkcjonowałam. Obecnie wynik mam Po niżej normy i jem pół tab.

    Zastanów się czy ta prolaktyne nie jest wynikiem stresów? W moim przypadku niestety trochę tak było. Tarczyca ok.

    Reasumując ja bym na twoim miejscu zbadala hormony tarczycy. Jeżeli sa ok to działaj w celu obniżenia zgodnie z zaleceniami gin.

    ty0qs6r.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 20 lipca 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tarczycę i pozostałe hormony badałam jakoś w marcu i wszystko było ok, poza progesteronem i prolaktyną, wtedy wynik był 39,9. Wtedy po prostu robiłam badania i się nimi nie stresowałam bo dostałam akurat skierowanie od gin i od razu zrobiłam, teraz już wiedziałam co mnie czeka i coś czuję, że wynik mógł być tym spowodowany po części, chociaż ogólnie jestem nerwusem :) co też po części na to wpływa. Ja dostałam po pół tabletki dziennie na noc i dlatego nie wiem czy brać od razu czy najpierw iść do endykronologa.

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 20 lipca 2017, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na prolaktynę wpływa dużo rzeczy m.in: stres, przejedzenie poprzedniego dnia, współżycie czy stymulacja sutków. Ja po Bromergonie czułam się ok, nie wszyscy mają skutki uboczne. Możesz zacząć spokojnie brać bo i tak endokrynolog przepisze Ci to samo lub coś działającego podobnie, ale w międzyczasie udaj się z wizytą do endo. Ważne jest jeszcze czy masz owulację? Bo ja np mam podwyższoną prolaktynę ale owulację mam więc w tej chwili nic nie biorę bo to nie ma sensu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2017, 17:19

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 20 lipca 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady, co do owulacji to wydaję mi się, że jest ok. Przez dwa cykle robiłam testy owulacyjne i wskazywały owulację, poza tym zawsze w okolicach dni płodnych odczuwam bóle jajników i moja pani doktor powiedziała, że to mogą być oznaki owulacji. W poprzednim cyklu miałam też różowe plamienia około owulacyjne i gin stwierdziła, że wszystko ,,tam" zaczeło działać jak należy :)

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 20 lipca 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nie ma co się martwić na zapas :) prolaktyna ponoć skacze jak adrenalina, ja już robiłam trzy razy i trzy różne wyniki miałam także nie ma co się tym sugerować :) niektórzy tak mają, że bardzo organizm somatycznie reaguje na stres, przynajmniej u mnie więc te badania nie są dla mnie miarodajne. Ważne że co miesiąc mam owulację, mniej więcej w tym samym czasie. :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 20 lipca 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem nerwusem :) więc u mnie to pewnie dlatego tak podwyższony wynik tym bardziej, że poprzedni aż tak wysoki nie był:) Także dziewczyny trzeba jakoś wyluzować :D

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę Norprolac- jedyny skutek że senna jestem więc 0.5 tabletki na noc. Działa na mnie idealnie. Prolaktyna spadła do 8 po 3 tyg. kuracji. Innych efektów ubocznych nie ma.

  • mglica Znajoma
    Postów: 27 6

    Wysłany: 21 lipca 2017, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a miała któraś za niską prolaktynę? Jeśli tak to jaka była przyczyna i czy udało się Wam ją wyrównać do normy?

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 21 lipca 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mglica ja teraz mam ponizej normy teraz i lekarz mówi żeby się tym nie przejmować bo to bardzo dobrze. Tylko że wcześniej miałam dużo za duża.

    ty0qs6r.png
  • mglica Znajoma
    Postów: 27 6

    Wysłany: 21 lipca 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dziękuję. Mi lekarz mówił, że lepsza za niska niż za wysoka, ale chciałam ogólnie popytać o Wasze doświadczenie. Nacia124 prolaktyna obniżyła Ci się po lekach?

  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak myślicie Bromergon zacząć przyjmować od nowego cyklu czy nie czekać? gin nic mi nie powiedziała na ten temat, a czuję, że w tym cyklu też nie się nie udało. Do miesiączki zostało mi 6 dni, w poniedziałek odstawiam luteine.

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze lepiej poczekaj bo bromergon nie jest wskazany w ciazy, a lepiej dmuchac na zimne. Moze jednak przeczucia Cie myla. :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 21 lipca 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie poczekam do nowego cyklu i wybiorę się do endokrynologa dla potwierdzenia . Wydaję mi się, że przeczucia akurat mnie nie mylą, przynajmniej w tym cyklu nie doszukuję się żadnych objawów i nie myślę o tym tak mocno, chyba te wyniki mnie jakoś utwierdziły, że tym razem też się nie udało.

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ