Forum Starając się - ogólne Wypadanie włosów, a ciąża...
Odpowiedz

Wypadanie włosów, a ciąża...

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zabcia Nowa

Wysłany: 27 kwietnia 2015, 13:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie mamusie "przyszłe" i "obecne"! :) Nigdy nie miałam jakichś super gęstych i grubych włosów, do tego zawsze dużo mi ich wypadało :( Zrobiłam wiele badań (począwszy od tarczycy, co może objawiać się wypadaniem włosów), ale wszystko wyszło w normie. Jedyny okres, kiedy włosy W OGÓLE mi nie wypadały, to była pierwsza ciąża... wtedy był ładne, a ten kok naprawdę był gruby :) Jednak po ciąży wszystko wróciło i to ze zdwojoną siłą! :( Wiem, wiem... muszą wypaść te włosy, które nie wypadły w ciąży... ale ja jestem już rok po porodzie, a włosy nadal wychodzą mi sznurami bez specjalnego targania czy ciągnięcia... :( Wszędzie włosy... w wannie, na ubraniach, na podłodze, na szczotce, a nawet na mojej córeczce ilekroć wezmę ją na ręce :( Nie mogę już na to patrzeć! :( Obecnie staramy się o dzidziusia, więc bardzo wyhamowałam z różnymi specyfikami (głównie lekami). Ale tak się zastanawiam, czy gdyby udało się zajść w ciążę, to czy mogę brać przeciw wypadaniu włosów jakieś tabletki... czy lepiej powstrzymać się?? A może znacie jakieś "bezpieczne" środki (witaminy, wcierki, odżywki itp.), które w razie czego nie zaszkodzą dzidziusiowi??? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek rady... bo jestem załamana :(((

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 kwietnia 2015, 15:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama sie chetnie dowiem bo jestem prawie 2.5 roku po porodzie i wlosy dalej wychodza garsciami :(

• Morwa Autorytet

Wysłany: 27 kwietnia 2015, 17:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 12:40

Mogę różnie Cię nazywać, ale dla mnie zawsze będziesz moim małym wielkim cudem 🥰
    cheerleaderka-emotikon-ruchomy-obrazek-0010.gif cheerleaderka-emotikon-ruchomy-obrazek-0004.gif
    Cwk2p2.png
    🍀25.05.21 -> transfer blastusia :
    8dpt -> 78
    10dpt -> 204
    13dpt -> 631
    15dpt -> 1694
    20dpt -> 8849
    27dpt -> (6t+4d) -> Mamy 6,21mm 🐞 i serduszko ❤
    (8t+1d) -> CRL 1,83 cm 🥳
    (11t+2d) -> CRL 4,66cm 🥰
    (12t+0d) -> prenatalne -> CRL 5,7 cm, 💗 165ud/min. Zdrowy 👶🎉
    (16t+2d) -> Synek -> 152g 💙
    (20t+0d) -> połówkowe -> 390g 💪
    (20t+2d) -> 400g
    (23t+2d) -> 624g
  • kate55 Autorytet

Wysłany: 27 kwietnia 2015, 17:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest tyle przyczyn wypadania włosów, że naprawdę ciężko znaleźć odpowiedni sposób leczenia, żeby trafić w konkret. ciężko niestety coś poradzić. tak naprawdę to może być nawet niedobór jakiejś jednej witaminy.

Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • Summerka Autorytet

Wysłany: 28 kwietnia 2015, 11:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, ze sie wtrącę, tez tak miałam po porodzie i znajoma poleciła revitax, fajny, niedrogi szampon, a teraz nawet jeden włos nie wypada. Nie chce tu robić reklamy, ale szampon mi akurat pomógł;)

I w necie znalazłam, ze w ciaxy można i podczas karmienia;)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2015, 11:27

klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Bella93 Autorytet

Wysłany: 28 kwietnia 2015, 12:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabcia wrote:
    (...)Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek rady... bo jestem załamana :(((

Hm, ja radzę pójść do lekarza:)

Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego