X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wysoka prolaktyna
Odpowiedz

Wysoka prolaktyna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi gin kazał zrobić prolaktyne bo miałam baaardzo nieregularne miesiączki, miałam nawet takie przypadki że nie miałam wcale okresu. na szczęście na mnie bromergon działa, teraz biore go juz z 8 miesięcy i mi spadła prolaktyna i okresy mam już regularne. ale do tego biore jeszcze leki na tarczyce i wczesniej luteine, a teraz dupka, wiec to może nie sam bromergon. teraz już się czuje na nim ok ale na początku to była masakra jakaś :( ale nie chce odstawiać jak widzę że mi się poprawił wyniki.

  • Biedroneczka29 Autorytet
    Postów: 2857 2098

    Wysłany: 26 lutego 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero odstawie jak zajde w ciaze,a szczerze powiedziawszy to powinnam isc na krew i zbadac czy mi spadla prolaktyna,bo zaczelam drugi sloiczek a na krwi nie bylam.

    Sofija <3
    Udalo sie w <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu :)
    201602294556.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, podpowiedzcie proszę, co to znaczy badanie z obciążeniem??? i czy progesteron i prolaktynę jak zbadam 7 dpo ( mniej więcej) to wynik będzie miarodajny? i jeszcze jedno pytanie... czy jest sens badać progesteron, jeśli po owu mam brać lutkę?(notabene gin nie badała mi progesteronu zanim przepisała lutkę)

    pomożecie?

  • Biedroneczka29 Autorytet
    Postów: 2857 2098

    Wysłany: 26 lutego 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie pomoge,poniewaz nie wiem.Moze ktos inny zdoła pomoc :)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Sofija <3
    Udalo sie w <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu :)
    201602294556.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 27 lutego 2015, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 test z obciążeniem to nic innego jak zbadanie prolaktyny przed na czczo i po zastosowaniu tabletki z metoklopramidem - który pobudza wydzielanie prolaktyny. Najcześciej przerwa między badaniem na czczo a już po połknięciu tabletki to 2 h. Podczas badania sprawdza się jak podnosi się prolaktyna, i czy nie występuję hiperprolaktynemia czynnościowa. Normy już lepiej jak sprawdzi lekarz, ale chyba prolaktyna nie powinna wzrosnąć więcej niż 6 krotnie. Progesteron mogła zlecić lekarz aby sprawdzić kiedy masz owu - ale co do tego to tylko moje przypuszczenia, więc nie bardzo mogę pomóc :)Ja prolaktynę badałam zarówno na początku cyklu około 4 dnia, 8 jak i nawet 14, więc 7 też chyba powinien być ok :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2015, 06:21

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm, tylko ze wlasnie ona nie zlecila badania a lutke kaze brac :P no i co jesli bede ja brala to czy jest sens robic progesteron po owulll? chyba niie, co?

    ale dzięki za odpowiedz :))

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ