X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wysoka prolaktyna
Odpowiedz

Wysoka prolaktyna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi gin kazał zrobić prolaktyne bo miałam baaardzo nieregularne miesiączki, miałam nawet takie przypadki że nie miałam wcale okresu. na szczęście na mnie bromergon działa, teraz biore go juz z 8 miesięcy i mi spadła prolaktyna i okresy mam już regularne. ale do tego biore jeszcze leki na tarczyce i wczesniej luteine, a teraz dupka, wiec to może nie sam bromergon. teraz już się czuje na nim ok ale na początku to była masakra jakaś :( ale nie chce odstawiać jak widzę że mi się poprawił wyniki.

  • Biedroneczka29 Autorytet
    Postów: 2857 2098

    Wysłany: 26 lutego 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero odstawie jak zajde w ciaze,a szczerze powiedziawszy to powinnam isc na krew i zbadac czy mi spadla prolaktyna,bo zaczelam drugi sloiczek a na krwi nie bylam.

    Sofija <3
    Udalo sie w <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu :)
    201602294556.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, podpowiedzcie proszę, co to znaczy badanie z obciążeniem??? i czy progesteron i prolaktynę jak zbadam 7 dpo ( mniej więcej) to wynik będzie miarodajny? i jeszcze jedno pytanie... czy jest sens badać progesteron, jeśli po owu mam brać lutkę?(notabene gin nie badała mi progesteronu zanim przepisała lutkę)

    pomożecie?

  • Biedroneczka29 Autorytet
    Postów: 2857 2098

    Wysłany: 26 lutego 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie pomoge,poniewaz nie wiem.Moze ktos inny zdoła pomoc :)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Sofija <3
    Udalo sie w <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu :)
    201602294556.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 27 lutego 2015, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 test z obciążeniem to nic innego jak zbadanie prolaktyny przed na czczo i po zastosowaniu tabletki z metoklopramidem - który pobudza wydzielanie prolaktyny. Najcześciej przerwa między badaniem na czczo a już po połknięciu tabletki to 2 h. Podczas badania sprawdza się jak podnosi się prolaktyna, i czy nie występuję hiperprolaktynemia czynnościowa. Normy już lepiej jak sprawdzi lekarz, ale chyba prolaktyna nie powinna wzrosnąć więcej niż 6 krotnie. Progesteron mogła zlecić lekarz aby sprawdzić kiedy masz owu - ale co do tego to tylko moje przypuszczenia, więc nie bardzo mogę pomóc :)Ja prolaktynę badałam zarówno na początku cyklu około 4 dnia, 8 jak i nawet 14, więc 7 też chyba powinien być ok :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2015, 06:21

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm, tylko ze wlasnie ona nie zlecila badania a lutke kaze brac :P no i co jesli bede ja brala to czy jest sens robic progesteron po owulll? chyba niie, co?

    ale dzięki za odpowiedz :))

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ