X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne wysoka prolaktyna, interpretacja wyników
Odpowiedz

wysoka prolaktyna, interpretacja wyników

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paulaa2 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 30 października 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Mam 33 lata, miesiączkuję regularnie, cykle 26-28 dniowe. Od pewnego czasu zauważyłam nadmierne owłosienie na twarzy, dodatkowo trądzik oraz bolesne piersi przed miesiączką jak również zmienne nastroje. Z trądzikiem walczę od lat. Dodatkowo mam podejrzenie PCOS. Czy powodem objawów może być wysoka prolaktyna? Czy poniższe wyniki kwalifikują mnie do leczenia? Lekarz zlecił mi powtórzenie badań po miesiącu. Czy mogę mieć problem z zajściem w ciążę?
    Badania były robione 22 dnia cyku.

    1. TSH - tyreotropina 2,5560 norma 0,3500-4,9400
    2. Progesteron 8,70 norma f. folikularna <0,1-0,3
    f. lutealna 1,2-15,9
    postmenop.: <0,1-0,2
    3. Prolaktyna 34,00 norma: 5,18-26,53
    4.Testosteron 0,524 norma: 0,108-0,569
    5. DHEA-S 340,400 norma: 95,800-511,700

    Prośba o interpretację i jakieś sugestie.

  • Bąbelek Autorytet
    Postów: 1427 1927

    Wysłany: 30 października 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)
    Moim zdaniem masz wysoką prolaktynę (zbijanie np. Bromergonem). Prolaktyna nie jest na pewno główną przyczyną nadmiernego owłosienia. Stres powoduje podwyższenie prolaktyny. Mnie osobiście lekarz powiedział ze nie ma sensu robic prolaktyny bo jest ona zmienna a tym bardziej badanie prolaktyny z obciążeniem (od tego się ponoć odchodzi w badaniach).
    Widzę, że masz testosteron u gornej granicy, który może powodować nadmierne owłosienie (ale nie musi). Niektóre dziewczyny po prostu mają taką URODĘ... Najlepiej skonsultować to z ginekologiem-endokrynologiem. TSH najlepsze dla zajścia w ciąże.. hmm roznie mówią: od 1-2,5 max. Nie znaczy to, że powyżej 2,5 nie da rady ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2014, 21:06

    atdc6iyehd9qphks.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulaa2 wrote:
    Witam,
    Mam 33 lata, miesiączkuję regularnie, cykle 26-28 dniowe. Od pewnego czasu zauważyłam nadmierne owłosienie na twarzy, dodatkowo trądzik oraz bolesne piersi przed miesiączką jak również zmienne nastroje. Z trądzikiem walczę od lat. Dodatkowo mam podejrzenie PCOS. Czy powodem objawów może być wysoka prolaktyna? Czy poniższe wyniki kwalifikują mnie do leczenia? Lekarz zlecił mi powtórzenie badań po miesiącu. Czy mogę mieć problem z zajściem w ciążę?
    Badania były robione 22 dnia cyku.

    1. TSH - tyreotropina 2,5560 norma 0,3500-4,9400
    2. Progesteron 8,70 norma f. folikularna <0,1-0,3
    f. lutealna 1,2-15,9
    postmenop.: <0,1-0,2
    3. Prolaktyna 34,00 norma: 5,18-26,53
    4.Testosteron 0,524 norma: 0,108-0,569
    5. DHEA-S 340,400 norma: 95,800-511,700

    Prośba o interpretację i jakieś sugestie.
    masz za duza prolaktyne, inne wyniki w normie. Natomiast zeby zdiagnozowac PCOS to musza byc wyniki złe oraz obraz na usg. Takze zalezy od badan. Zapytaj lekarza czy widzi na Twoim usg obraz diagnozujacy PCOS bo po jednej prolaktynie tego stwierdzic nie mozna.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ