X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne wysokośc szyjki macicy a @
Odpowiedz

wysokośc szyjki macicy a @

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • blondwsztuce Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 5 listopada 2013, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny oświećcie mnie. Zgłupiałam już doszczętnie. Gdzies na forum był poruszany temat ale jakoś sił mi brakło żeby go szukać.Zawsze po owu szyjka macicy u mnie obniżała się. W tym cyklu nie obnizyła się wcale. Pomimo pierwszego dnia krwawienia jest cały czas bardzo wysoko.Temperatura 36,9. Wczoraj zaczynały mnie wiercić bóle na @ a dziś przyszło to cholerstwo.

  • ivv Autorytet
    Postów: 960 1572

    Wysłany: 5 listopada 2013, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze podczas @ miałam nisko, miękką i otwartą, w ciąży została wysoko, twarda i zamknięta. Z tym, że raz obniżała się dwa dni przed @, a czasem dopiero jak się @ rozpoczęła.

    tb73ej2889smms8d.png
    tb73qtkfof50vibw.png
  • stardust87 Autorytet
    Postów: 4116 4035

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie, mam nadzieję, że któraś mi odpowie :)
    Otóż, dziś po raz pierwszy w życiu postanowiłam zbadać szyjkę. Dziś mam jeszcze lekkie plamienia po @, jestem w 6 dc. No i mój problem polega na tym, że wyczytałam, że w czasie @ szyjka jest nisko i wraz ze zbliżającą się owulacją unosi się. A moja szyjka jest w tej chwili tak wysoko, że ledwo jej dosięgnęłam środkowym palcem!!! Czy to znaczy, że źle badam? Czy to zawsze tak jest? Czy mam po prostu za krótkie palce? :? No zgłupiałam zupełnie. Zresztą jak i mój wykres, który w związku z zaznaczoną wysoką szyjką napisał, że to dzień przypuszczalnie płody! :? (do owulacji jeszcze co najmniej tydzień mi został)... I co teraz?43pomocy.gif

    Moje maleństwo [*] 30.07.13 (5tc) |
    Drugie maleństwo [*]7.10.2015 (7tc)
    f2wljw4zsezkkurs.pngmhsv9vvjv50e03h0.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam problem z szyjką, bo mam wrażenie że prawie przez cały cykl jest otwarta i miękka, a w czasie miesiączki jest prawie zamknięta i najtwardsza. Chyba powinno być odwrotnie :/
    3 cykl ją badam i sytuacja się powtarza...

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam bym sie szyjka nei przejmowala, zwlaszcza jak sie pierwszy raz bada. Ja pierwszy raz sprawdzam i wyszlo mi ze w plodnym okresie mialam nisko a teraz przed @ mam mega wysoko-czyli dokladnie na odwrot niz byc powinno ;).
    Mysle ze to nie ma zadnego znaczenia, kiedys kobiety nei badaly i w ciaze zachodzily, nei slyzslam tez o zadnych schorzeniach z tym zwiazanych typu ze szyjka jest z anisko-trzeba operowac czy brac leki. Ale moze sie myle.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • stardust87 Autorytet
    Postów: 4116 4035

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka wrote:
    Ja tam bym sie szyjka nei przejmowala, zwlaszcza jak sie pierwszy raz bada. Ja pierwszy raz sprawdzam i wyszlo mi ze w plodnym okresie mialam nisko a teraz przed @ mam mega wysoko-czyli dokladnie na odwrot niz byc powinno ;).
    Mysle ze to nie ma zadnego znaczenia, kiedys kobiety nei badaly i w ciaze zachodzily, nei slyzslam tez o zadnych schorzeniach z tym zwiazanych typu ze szyjka jest z anisko-trzeba operowac czy brac leki. Ale moze sie myle.
    No fakt, z wysokością szyjki chyba nie ma związanych żadnych schorzeń :P Ale tak pomyślałam, że to zawsze kolejny sposób potwierdzający owulację. Dobrze jest znać swoje ciało. Ale ja tej mojej szyjki ledwo dotknęłam (a nie mam jakoś bardzo krótkiego palca środkowego :P) a to dopiero 6dc, powinna być nisko.
    Chociaż i tak jestem z siebie dumna, że za pierwszym razem ją znalazłam :P
    No cóż, spróbuję wieczorem, może będzie inaczej :P
    Ale martwi mnie, że przez tą wysoką szyjkę wykres dał mi "żółte światło", a tu jeszcze tydzień do owulacji :)

    Moje maleństwo [*] 30.07.13 (5tc) |
    Drugie maleństwo [*]7.10.2015 (7tc)
    f2wljw4zsezkkurs.pngmhsv9vvjv50e03h0.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stardust87 wrote:
    No fakt, z wysokością szyjki chyba nie ma związanych żadnych schorzeń :P Ale tak pomyślałam, że to zawsze kolejny sposób potwierdzający owulację. Dobrze jest znać swoje ciało. Ale ja tej mojej szyjki ledwo dotknęłam (a nie mam jakoś bardzo krótkiego palca środkowego :P) a to dopiero 6dc, powinna być nisko.
    Chociaż i tak jestem z siebie dumna, że za pierwszym razem ją znalazłam :P
    No cóż, spróbuję wieczorem, może będzie inaczej :P
    Ale martwi mnie, że przez tą wysoką szyjkę wykres dał mi "żółte światło", a tu jeszcze tydzień do owulacji :)

    No to zdolna jestes bo moj narzczeony musial doktora sie pobawic i mi pokazac gdzie to :D

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stardust87 wrote:
    A ja mam pytanie, mam nadzieję, że któraś mi odpowie :)
    Otóż, dziś po raz pierwszy w życiu postanowiłam zbadać szyjkę. Dziś mam jeszcze lekkie plamienia po @, jestem w 6 dc. No i mój problem polega na tym, że wyczytałam, że w czasie @ szyjka jest nisko i wraz ze zbliżającą się owulacją unosi się. A moja szyjka jest w tej chwili tak wysoko, że ledwo jej dosięgnęłam środkowym palcem!!! Czy to znaczy, że źle badam? Czy to zawsze tak jest? Czy mam po prostu za krótkie palce? :? No zgłupiałam zupełnie. Zresztą jak i mój wykres, który w związku z zaznaczoną wysoką szyjką napisał, że to dzień przypuszczalnie płody! :? (do owulacji jeszcze co najmniej tydzień mi został)... I co teraz?43pomocy.gif

    Mogla sie uniesc juz, bo konczysz miesiaczku. Powinna byc wysoko, twarda srednia teraz lub zamknieta...dopiero w miare zblizania sie do owulacji szyjka zaczyna mieknac i sie owierac coraz bardziej. Najlpeiej sprawdzaj szyjke o stalej porze do poki nie bedziesz miala wprawy ( mam nadzieje, ze nie bedziesz musiala jej badac tak dlugo jak ja), najlepiej o 5 po poludniu...no okolo 5, moze byc 4/6 po poludniu...i najlepiej rob tak ( u mnie to najlepiej dziala):
    zrob siusiu ( wtedy delikatnie szyjka sie zsuwa)
    od razu po siusiu przysiadz sobie najlepije blisko umywalki, jedna reke przed siebie, wyprostowane plecy...zawsze w takiej samej pozycji!
    bedzie ci tak duzo latwiej.

    mycha28 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przykucnij, nie przysiadz :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • stardust87 Autorytet
    Postów: 4116 4035

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Mogla sie uniesc juz, bo konczysz miesiaczku. Powinna byc wysoko, twarda srednia teraz lub zamknieta...dopiero w miare zblizania sie do owulacji szyjka zaczyna mieknac i sie owierac coraz bardziej. Najlpeiej sprawdzaj szyjke o stalej porze do poki nie bedziesz miala wprawy ( mam nadzieje, ze nie bedziesz musiala jej badac tak dlugo jak ja), najlepiej o 5 po poludniu...no okolo 5, moze byc 4/6 po poludniu...i najlepiej rob tak ( u mnie to najlepiej dziala):
    zrob siusiu ( wtedy delikatnie szyjka sie zsuwa)
    od razu po siusiu przysiadz sobie najlepije blisko umywalki, jedna reke przed siebie, wyprostowane plecy...zawsze w takiej samej pozycji!
    bedzie ci tak duzo latwiej.
    Dzięki. Wieczorem jeszcze raz sprawdzałam, ale w innej pozycji (przykucnęłam, a rano na stojąco z uniesioną nogą) i wydaje mi się, że była jednak niżej. Będę sprawdzać codziennie, może zauważę różnice :)

    Moje maleństwo [*] 30.07.13 (5tc) |
    Drugie maleństwo [*]7.10.2015 (7tc)
    f2wljw4zsezkkurs.pngmhsv9vvjv50e03h0.png
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stardust87 wrote:
    Dzięki. Wieczorem jeszcze raz sprawdzałam, ale w innej pozycji (przykucnęłam, a rano na stojąco z uniesioną nogą) i wydaje mi się, że była jednak niżej. Będę sprawdzać codziennie, może zauważę różnice :)

    Zwykle wieczorem jest niżej niż rano. W przypadku szyjki najlepiej jak z temperaturą - codziennie o tej samej porze w tej samej pozycji ją badać.
    Np. codziennie po/pod prysznicem, czy rano po zmierzeniu temperatury :)

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marronek wrote:
    Zwykle wieczorem jest niżej niż rano. W przypadku szyjki najlepiej jak z temperaturą - codziennie o tej samej porze w tej samej pozycji ją badać.
    Np. codziennie po/pod prysznicem, czy rano po zmierzeniu temperatury :)

    A ja mierzę zawsze po zbadaniu temperatury na leżąco i kurcze praktycznie zawsze jest wysoko, tylko przed okresem była nisko... I nie wiem, czy w końcu rano może być, czy nie lepiej wieczorem?

  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    200 wrote:
    A ja mierzę zawsze po zbadaniu temperatury na leżąco i kurcze praktycznie zawsze jest wysoko, tylko przed okresem była nisko... I nie wiem, czy w końcu rano może być, czy nie lepiej wieczorem?

    Mnie "uczono", że najlepiej na stojąco z jedną nogą podpartą np. na krześle. No i koniecznie o tej samej porze, bo rano może być wyżej niż wieczorem, a to z kolei może zaburzyć wyniki.

    Ogólnie, badanie szyjki mimo iż brzmi prosto, wcale niestety takie nie jest. Bo mamy te "zworce", że w czasie owulki powinna być wysoko, otwarta i miękka, a w czasie @ nisko twarda i lekko otwarta. A nie każda tak ma. Ja np. szczyt szyjki mam 2-3 dni przed owulacją.

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wydaje mi sie, ze szyjka mozna sie kierowac tylko w przypadku okreslenia plodnosci...u mnie najlpiej sie ona sprawdza, ale po owulacji to juz raczej nie miarodajne...ja przed @ mam wysoka , srednia i zamknieta...schodzi na dol dopiero jak sie @ juz dobrze rozkreci...w jednym cyklu mialam calay czas nisko i tez @ przylazla...najlepiej sie nia kierowac tylko do wyznaczenia dni plodnych chociaz wiem, ze po owulacji szuka sie wszystkich objawowo ciazy :) choc wiem, ze szyjka nie jest miarodajna do okreslenia ciazy to i tak zawsze sprawdzam i grzebie po forach...ach

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ