X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne za duży pęcherzyk żółtkowy
Odpowiedz

za duży pęcherzyk żółtkowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Siwulec Autorytet
    Postów: 3166 5686

    Wysłany: 12 lutego 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć

    szukam mam z doświadczeniem lub jakąkolwiek wiedzą na temat za dużego pęcherzyka żółtkowego

    podczas badania USG 8tc wg miesiączki a 7tc wg USG lekarz stwierdził pęcherzyk żółtkowy o wielkości 8,2mm co jest wartością nieprawidłową. Brak konkretnych przyczyn takiego pęcherzyka, brak 100% pewności co taki pęcherzyk oznacza.
    Wiem tylko że może świadczyć o wadach genetycznych płodu i musze czekać do badań prenatalnych.... ciężarne z pewnością mnie zrozumieją jak ciężko jest się nie przejmować i cierpliwie czekać do badań.
    czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej w tym temacie ?
    nawet nie wiem jak procentowo moje maleństwo ma szanse na prawidłowy rozwój

    maleństwo na badaniu miało wielkość 0,96mm i serduszko biło 150 uderzeń i sam płód wg usg na tym etapie rozwija się prawidłowo

    relgwn15fhhth20g.png
    30.05 - 9dpo HCG 2,24; 04.06 - 14dpo HCG 268,80; 06.06 - 16doo HCG 496,00; 13.06 - 24dpo HCG 8619,00
    20.06 zarodek 3,4mm z czynnością serca
    02.2018 - 12tc [*] ♥️
    Siła jest kobietą <3
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 12 lutego 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siwulec wrote:
    Cześć

    szukam mam z doświadczeniem lub jakąkolwiek wiedzą na temat za dużego pęcherzyka żółtkowego

    podczas badania USG 8tc wg miesiączki a 7tc wg USG lekarz stwierdził pęcherzyk żółtkowy o wielkości 8,2mm co jest wartością nieprawidłową. Brak konkretnych przyczyn takiego pęcherzyka, brak 100% pewności co taki pęcherzyk oznacza.
    Wiem tylko że może świadczyć o wadach genetycznych płodu i musze czekać do badań prenatalnych.... ciężarne z pewnością mnie zrozumieją jak ciężko jest się nie przejmować i cierpliwie czekać do badań.
    czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej w tym temacie ?
    nawet nie wiem jak procentowo moje maleństwo ma szanse na prawidłowy rozwój

    maleństwo na badaniu miało wielkość 0,96mm i serduszko biło 150 uderzeń i sam płód wg usg na tym etapie rozwija się prawidłowo

    Niestety nie pomogę w kwestii co to jest i dlaczego bo zdziwiłam sie ze cos takiego występuje jak za duże ciałko... Ale jeśli maleństwo rozwija sie prawidłowo to moze nie ma aż tak źle jakby sie wydawało?

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Siwulec Autorytet
    Postów: 3166 5686

    Wysłany: 12 lutego 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Niestety nie pomogę w kwestii co to jest i dlaczego bo zdziwiłam sie ze cos takiego występuje jak za duże ciałko... Ale jeśli maleństwo rozwija sie prawidłowo to moze nie ma aż tak źle jakby sie wydawało?


    po rozmowie z lekarzem niestety trochę jednak się przejęłam, poszłam do innego gina sprawdzić co on na to i usłyszałam to samo - że mam podejść "na chłodno" do tej ciąży żeby nie było szoku i załamania jeśli ją stracę...

    oboje każą czekać do badań prenatalnych, które w moim przypadku nie będą refundowane a jak wyjdą nie za fajne to warto zrobic jakieś kozackie badania prenatalne które niby pokazują wszystko jak na dłoni - ale kosztują ok 2000 - 3000zł

    relgwn15fhhth20g.png
    30.05 - 9dpo HCG 2,24; 04.06 - 14dpo HCG 268,80; 06.06 - 16doo HCG 496,00; 13.06 - 24dpo HCG 8619,00
    20.06 zarodek 3,4mm z czynnością serca
    02.2018 - 12tc [*] ♥️
    Siła jest kobietą <3
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 12 lutego 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siwulec wrote:
    po rozmowie z lekarzem niestety trochę jednak się przejęłam, poszłam do innego gina sprawdzić co on na to i usłyszałam to samo - że mam podejść "na chłodno" do tej ciąży żeby nie było szoku i załamania jeśli ją stracę...

    oboje każą czekać do badań prenatalnych, które w moim przypadku nie będą refundowane a jak wyjdą nie za fajne to warto zrobic jakieś kozackie badania prenatalne które niby pokazują wszystko jak na dłoni - ale kosztują ok 2000 - 3000zł

    Dziwne... Jeśli widza ze cos jest nietak... To powinnaś mieć je refundowane...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ