X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Za wysokie APTT
Odpowiedz

Za wysokie APTT

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • niemamnicku Ekspertka
    Postów: 189 339

    Wysłany: 2 marca 2023, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Powiedzcie mi, czy APTT na poziomie 45 to już duży problem?

    Poprzednia ciąże straciłam wcześnie, udało się znowu, beta 40 i tu taki news, APTT za wysokie.
    Nie wiem co z tym zrobić, czekam na info od lekarza, ale trochę się poschizowałam, bo lekko plamie i już mam wizję kolejnego poronienia..

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 2 marca 2023, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysokie APTT, wskazują na problemy z krzepliwoscią albo na krążący antygulant. Poproś w laboratorium żeby zrobili Ci test korekcji, w szpitalnym laboratorium powinni robić.

  • Olcykowa Autorytet
    Postów: 1535 1723

    Wysłany: 6 marca 2023, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niemamnicku wrote:
    Hej. Powiedzcie mi, czy APTT na poziomie 45 to już duży problem?

    Poprzednia ciąże straciłam wcześnie, udało się znowu, beta 40 i tu taki news, APTT za wysokie.
    Nie wiem co z tym zrobić, czekam na info od lekarza, ale trochę się poschizowałam, bo lekko plamie i już mam wizję kolejnego poronienia..

    Ja aptt miałam 165. Hematolog skierowała na badania m.in właśnie test korekcji. Wyszło zaburzenie czynnika XII, które podobno jest dziedziczne. Nie wiem czy ma ono wpływ na poronienia. U mnie problemem był za niski progesteron po owulacji 🙂

    👩🏻 30l.
    Mięśniak macicy/PCOS/zaburzenia hormonalne

    2021r. 2x cb 💔 5tc

    30.11.2021r. ⏸ 💚
    10dpo - beta 82,7 🙏🏻
    12dpo - beta 247,6 🥰
    15dpo - beta 1163,5 😌

    6+1 mamy ❤️ 110/min
    13+1 (I prenatalne) 8.1 cm zdrowego chłopaka 💙😍
    21+1 (II prenatalne) 434g 💙
    29+1 (III prenatalne) 1447g 🥰

    41+2 Franciszek jest z nami ❤️ 23.08.2022 3690g, 54cm

    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ