X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaburzenia hormonalne
Odpowiedz

Zaburzenia hormonalne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • margarettad Koleżanka
    Postów: 77 17

    Wysłany: 14 maja 2016, 02:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam zaburzenia hormonalne, ale jeszcze badają mnie w jakim kierunku. Chciałam zapytać o taką sytuację. Mam dzisiaj 41 dc. od 4 dni plamię, taka brązowa krew, troche żywej, ale bardzo słabo. z całego dnia to taka plama na podpasce wielkości orzecha włoskiego. przed plamieniami bardzo bolał brzuch i piersii, oooo piersi to baaardzo. Nie mogłam leżeć, chodzić siedzieć, spać.. nic. teraz jest 4 d plamień a bóle jakby ustały, czasem się pojawią na pare minut i znikają. Na okres czekam, z moich badań wynika, że 14.05 mam mieć okres, mam nieregularne, ale na 1około przypadł mi dzień płodny, ostatni dzień śluzu płodnego, więc liczę na około 14 miesiączkę. Więc jeszcze nic nie jest przesądzone, i wcale nie sądze, że jestem w ciąży, bo staramy się już od 3 lat i nic, ale same te objawy, bóle, nie bóle, plamienia. Mieliście może takie coś? Naprowadzicie mnie od czego to może być? coś podpowiecie? żebym podpowiedziała lekarzowi co pierwsze badać.

    Dodam, że miałam robione badania krwi, wszystkie hormony w porządku niby, 2 poboczne tarczycowe wykazały niedoczynność, ale ten prawidłowy tarczycowy był ok. Kiedyś miałam zawyżony testosteron, ale teraz był naprawde dobry. progesteronu nie robiłam, bo pani mi odleciła. powiedziała, że te są ważniejsze.

    144329ecbe1dbf8194c243b42a41db71.pngStarania od lipca 2013
    Zaburzenia po tabletkach antykoncepcyjnych
  • Aniss Przyjaciółka
    Postów: 68 27

    Wysłany: 14 maja 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mialas robiona prolaktyne i progesteron?

    02.2015 moj Aniołek <3
    10.2016 mój Aniołek <3
    Niedoczynność tarczycy Hashimoto,
    Przebyta chlamydia i ureaplasma
    Czynnik meski- 2% prawidłowych plemnikow
    Fragmentacja plemnikow ok
    12.2016 jajowody drożne
    komórki nk- 20 % - intralipid dozylnie
    Przygotowanie do laparoskopii termin na 23.04.2018
  • Aniss Przyjaciółka
    Postów: 68 27

    Wysłany: 14 maja 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jaka wartosc mialo tsh?

    02.2015 moj Aniołek <3
    10.2016 mój Aniołek <3
    Niedoczynność tarczycy Hashimoto,
    Przebyta chlamydia i ureaplasma
    Czynnik meski- 2% prawidłowych plemnikow
    Fragmentacja plemnikow ok
    12.2016 jajowody drożne
    komórki nk- 20 % - intralipid dozylnie
    Przygotowanie do laparoskopii termin na 23.04.2018
  • Strazaczka1990 Autorytet
    Postów: 1189 781

    Wysłany: 14 maja 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja mam PCOS,wysoką prolaktyne niedoczynnosc tarczycy,cykle nieregularne 38,39,40.Przy staraniach moje tsh wynosiło 12,4.Udało mi się zajść w 1cyklu starań.Nie leczylam tego w ogole stwierdziłam co ma być to będzie.
    Ale dziwią mnie te Twoje plamienia.Ja miałam plamienia na 3dni przed okresem.Jak nie wiedziałam o ciazy to piersi bolaly mnie po bokach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2016, 21:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałaś tsh ponad 12 i nie leczyłaś i nie leczysz?

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 15 maja 2016, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wlasnie podwyższona prolaktyna najprawdopodobniej przeszkadzała w zaciążeniu ,bo w pierwszym cyklu w którym była juz w normie no i jeszcze w tym cyklu użyłam żelu conceive plus to sie udalo :-) a staraliśmy sie 12 cykli.

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • Strazaczka1990 Autorytet
    Postów: 1189 781

    Wysłany: 15 maja 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona_M wrote:
    Miałaś tsh ponad 12 i nie leczyłaś i nie leczysz?
    Teraz jestem pod stałą opieką endokrynologa. Przyjmuje euthyrox 125.Jakbym teraz nie leczyła to raczej bym ciąże możliwe że poroniła.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ