X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zagnieżdzanie się zarodka- trudne pytanie;)
Odpowiedz

Zagnieżdzanie się zarodka- trudne pytanie;)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Nie znalazłam nigdzie odpowiedzi, a naprawde, chyba przesłam całe google:)
    Pytanko, może glupie ale mnie to ciagle zastanawia.
    Czy implantacja zarodka trwa zawsze tyle samo u konkretnej kobiety? Czy to jest jak z fazą lutealną, że każda kobieta ma określony okres jej trwania?
    Może ktoś ma jakąś wiedzę w tym temacie?
    Będę wdzięczna za info. Zastanawiam się, bo w miesiącu w którym zaszłam w ciaże beta wyszła mi pozytywna dopiero 30 dc, a owulację miałam bardzo podobnie jak teraz. w 12dc.
    Dajcie znać jak macie jakieś info w tym temacie.

    Niki345 lubi tę wiadomość

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mawiają że między 7 a 1o dniem po owulacji, ale czy tak jest...?

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadia to owulka musiała być u Ciebie póżniej, nie chce mi sie wierzyć że kropek by się zagnieździł tak późno. A prowadziłaś wtedy wykres?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, czytalam nawet ze 4-12 dni. Ale chodzi mi o to, czy jesli przykładowo u mnie zajęło to ostatnio/ pojawienie sie poziomu wykrywalnego hormonu 17-18 dni po owulacji to jest taka moja norma, czy może się to zmieniać w każdym cyklu? bo faza lutealna podobno trwa tyle samo u konkretnej kobiety.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prowadziłam, ale wtedy go wykasowałam:/
    Poza tym jak sie okazało testy u mnie wykrywały owulkę prawidłowo wiec faktycznie to był ten dzien/ równiez serduchowanie wskazywało na te dni;)/
    Ale...jak zagnieżdzanie trwa nawet do 12 dni, to chyba calkiem mozliwe ze tego 16,17 dnia miałam na poziomie 7...

    Cały czas mnie jednak zastanawia czy ten proces zagnieżdzania jest u każdej z nas okreslony?

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem Naduś, ale gdybym miała to brać na swoją logikę, to odpowiedziałabym, że proces ten może być różny.

    emerald_m lubi tę wiadomość

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic, idę dziś do ginekolożki więc może jeszcze jej się podpytam,dzięki!

    Marciocha98 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadia ale czy Ty donosiłaś tą ciążę? ja miałam betę 8,2 15 dni po owulacji i od razu wiedziałam że nic z tej ciąży nie będzie bo za mało...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2013, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Nadia ale czy Ty donosiłaś tą ciążę? ja miałam betę 8,2 15 dni po owulacji i od razu wiedziałam że nic z tej ciąży nie będzie bo za mało...


    Nie, bardzo szybko straciłam. I teraz właściwie tak sobie myśle że przed Beta robiłam test i na jednym z nich wyszla bardzo blada druga kreska, wrecz cien cienia. A ze to byly testy o czułosci 25 to ta beta chyba musiała chyba byc na poczatku wyższa. Może te niecałe 7 w 30 dniu to już byl spadek.

    Opuncja54 lubi tę wiadomość

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 21 listopada 2013, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagnieżdżenie zarodka u każdej kobiety następuje w innym czasie. Nie chodzi o to ile dni po owulacji ale ile dni od samego zapłodnienia komórki jajowej. Kiedy zapłodniona komórka bruzdkuje, przesuwana jest skurczem i rzęskami jajowodów. Kiedy komórka przekształci się dzieląc w blastocystę, wtedy dochodzi do implantacji czy też zagnieżdżenia. Trwa to od ok. 4 do 12 dni.
    To, że komórka dzieli się np dłużej, nie oznacza anomalii. Każdy przypadek jest inny.

    Saramago, Anutka, misia79, Lilith, kark, pumka1990, Whoosie, Vespa7 lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Pola lola Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 27 marca 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoras z was miala implantacje zaobserwowana np temperatura po 13 dniach od owulacji? Czy to juz za pozno..?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O całym procesie można przeczytać tutaj. Warto przy tym pamiętać, że to tylko "reguła" dla książkowego 28 dniowego cyklu i cała długość procesu jest zależna od momentu wystąpienia owulacji, ponieważ zapłodnienie i zagnieżdżenie występuje po owulacji... Każda powinna indywidualnie rozpatrywać przypadek dla siebie i obliczyć mnie więcej. A te obliczenia także mogą być zawodne z jednej prostej przyczyny każdy organizm jest inny! U każdej kobiety może być w innym czasie owulacja, implantacja, inne temperatury inny śluz inne objawy i wszystko wymaga indywidualnego podejścia. Niemniej jednak można poczytać i pooglądać jak to wygląda mniej więcej ;)
    http://www.pum.edu.pl/__data/assets/file/0005/58442/IWLA_Embriologia-II_2013.pdf

  • oliwia85 Autorytet
    Postów: 728 426

    Wysłany: 27 marca 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam cykle 28dniowe jak ksiazkowe w tym cyklu co pilam ziolka skrocil mi sie cykl na 27dni.Mi rowno 7 dni po owulacji spadla troche tempke mialam biegunke zgage i do tego jak nigdy poszlam spac po pracy na drzemke jak nigdy;/potem 2 dni przed terminem @ znowu mialam biegunke;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2014, 17:45

    w4sq3e3ky3ds3xdy.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 27 marca 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny:)

    ja w 10dpo miałam bete 3,80, jutro wyniki drugiej,ale widzę,że jak nawet będzie w 13dpo to 8,2 co Anoolka miała to nie donoszę ;/

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Dotty84 Autorytet
    Postów: 1945 3556

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja pierwsza beta w 11 dpo wynosiła 13,7 a teraz ma już ponad 9000 :)

    To nie jest regułą, że jak testujesz i masz małą to nie donosisz, więc nie sugeruj się przykładem Anoolki - każdy organizm jest inny - wszystko zależy od tego kiedy testujesz.

    Widzę, że tym razem się nie udało - ale uwierz, że widziałam dużo dziewczyn po fioletowej stronie, ktore urosły z bardzo małych bet :)

    TO co ja zrobiłabym inaczej niż zrobiłam w tej ciąży - chyba odłożyłabym betę na później, bo jak testuje się tak wcześnie to niskie wyniki są stresujące - i czlowiek nie potrzebnie się zarazem "napala" jak i stresuje.. Ja strsznie się denerwowałam przez to 13,7...a gdybym poczekała z betą kilka dni, to wynik na pewno byłby juz ładny.

    TRZYMAM MOCNO KCIUKI, ŻEBY WAM SIĘ UDAŁO!!! <3

    przedszkolanka:), Natka95 lubią tę wiadomość

    uxi9zb2.png
    sd5of8v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 19 sierpnia 2015, 17:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie czy do inplantacji zarodka może dojść 2 dni po owulacji ?? Dzisiaj zaiważyam nitki krwi w śluzie (przezroczysty i rozciągający się )

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 24 listopada 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej bym stawiała że to plamienie owulacyjne :)

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Niki345 Autorytet
    Postów: 5415 6785

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam wątek. Implantacja rozpoczyna się mniej więcej po 6 dniach od owulacji, ale w zależności od tego, jak długo zarodek znajdował się w jajowodach, rozpocząć się może od 4 do nawet 12 dpo. Jednak nigdzie w necie nie ma informacji, czy jest to czas stały u tej samej kobiety jak w przypadku drugiej fazy cyklu, czy nie.

    U mnie wyglądało to tak:

    Pierwsza ciąża (pojedyncza owu)
    8 dpo bolesne piersi (nie odebrałam tego za objaw ciąży)
    11 dpo pozytywny test (czułam się ciążowo, zrobiłam test)

    Druga ciąża (podwójna owu)
    5 dpo pozytywny test (czułam się ciążowo), beta ok. 342
    8 dpo bolesne piersi

    Skoro piersi zaczęły boleć w tym samym dniu, wynikało by, że zagnieżdżenie powinno też być w tym samym dniu, ale czy jest to regułą? Szukam odpowiedzi.

    Czy któraś z Was ma podobne doświadczenia?

    gNtjp2.png
    🔹Rocznik 83', starania od 2018, AMH 1,62 ng/ml
    ▪️PAI-1 4G hetero ▪️NK 19% ▪️ HLA-I dodatnie

    2018.11 IUI - 11tc [*]
    2019.04 IUI - 5 tc [*] [*] bliźniaki
    2019.10 IVF: 15 oocytów, 10 MII, 7 blastek w 5 dobie
    (5 klasy A, 2 klasy B )
    2019.10 FET 1x 🍀 4 tc [*]
    2019.11.29 FET 2x 🍀🍀
    BETA: 5dpt 2,61; 7dpt 44,9; 10dpt 204,0; 13dpt 716,6
    2019.12.17, 18 dpt - są ❤️❤️
    2019.12.24, 25 dpt - 6tc [*] ❤️💔
    2020.07.25, 36tc+6, poród, 3320gr, 56cm ♂️👣

    ▪️🍀🍀🍀🍀 nadal na zimowisku

    Prowadzę stronę:
    👉www.mamapoinvitro.pl
    gdzie zbieram nasze doświadczenia odnośnie starań oraz historie forumowych Staraczek (są wyjątkowe, szkoda żeby zniknęły w odmętach Internetu). Jeżeli chciałabyś, abym dodała również Twoją lub masz jakieś uwagi pisz śmiało [email protected] 😊
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ