X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zapalenie pęcherza
Odpowiedz

Zapalenie pęcherza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed świętami miałam zapalenie pierwsze od lat dziecięcych, dostałam jakiś proszek do picia na raz i pomogło dnia następnego. Niestety wczoraj bolały mnie nerki (myślałam, że to korzonki) i dzisiaj już wielkie pieczenie i ból przy oddawaniu moczu. Macie jakieś sposoby na to? Bo ja już wszystkiego chyba próbowałam.

    M&M
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka, pij dużo wody z cytryną, jedz żurawinę, doraźnie możesz łykać Urofuraginum (przez 7 dni, nie krócej, bo kuracja wtedy nie ma sensu), a najlepiej idź z tym do rodzinnego, bo przechodzone zapalenie może spowodować komplikacje.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę w piątek do gina, ale już chcę dzisiaj działać, bo ból przy siusianiu gorszy niż ostatnio.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Idę w piątek do gina, ale już chcę dzisiaj działać, bo ból przy siusianiu gorszy niż ostatnio.
    trzeba dac antybiotyk.

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko nie wiem czy gin pomoże, bo to problem urologiczny, a nie ginekologiczny. Możesz też zrobić posiew w międzyczasie, jak wyjdą bakterie to od razu zapisze odpowiedni antybiotyk i nie będzie z nimi strzelał w ciemno (bo nie każdy działa na daną bakterię).

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Monural i pomógł, ale pytanie czy po 2 tygodniach mogę znowu go brać. On miał działać 7 dni i wychodzi na to, że działał. Ale nie pomógł na długo :(

    M&M
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może tylko uśpił chorobę, leczył objawy, a nie przyczynę. Jeśli choroba nawróciła, to znaczy, że lek nie zadziałał. W takim przypadku posiew jest tym bardziej wskazany. Po co masz łykać kolejny antybiotyk nie wiedząc nawet czy trafia w tę konkretną bakterię. A każdy kolejny lek to wyjaławianie organizmu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 18:17

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to w piątek zrobię posiew :)

    M&M
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka, mialam podobnie ostatnio. Rodzinny mi dla skierowanie na posiew jak poszlam i powiedzialam, ze nawraca. Czeka sie na wynik 5-7 dni. Urofuraginum czy furagin (ten, po ktorym siusia sie na zolto) dziala tylko na jeden rodzaj bakterii, zeby wytepic potrzebny jest posiew i antybiotyk.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale ja brałam antybiotyk i to na ostre zapalenie. No zobaczę co wyjdzie.

    M&M
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musiala byc bakteria nie wrazliwa na ten konkretny antybiotyk. Chyba, ze zlapalas cos nowego. Tak czy inaczej nie musisz wydawac kasy na posiew, bo rodzinny moze wypisac a moj zrobil to bez problemu :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ostatnim czasie kilka razy 'przeziębiłam' pęcherz. Leczyłam się żurawiną, herbatami z cytryną. Ale efekt marny bo po jakimś czasie objawy nawracały. Dopiero UroFuraginum pomogło. Ból minął na drugi dzień. Brałam go przez 10 dni, rano x1 i wieczorem x1. Infekcja na szczęście już nie powróciła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 21:26

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez zlapalam po świętach zapalenie, ciotka mojego dala mi furaginum. Przed wyjazdem do Niemiec kupilam w aptece furagine na wszelki wypadek. Po tabletkach na drugi dzień przestało bolec. Pierwszy raz miałam zapalenie. Może przez to mam dziwny wykres.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Musiala byc bakteria nie wrazliwa na ten konkretny antybiotyk. Chyba, ze zlapalas cos nowego. Tak czy inaczej nie musisz wydawac kasy na posiew, bo rodzinny moze wypisac a moj zrobil to bez problemu :)
    U rodzinnego jak na złość byłam wczoraj, gdy jeszcze nic nie bolalo itd.

    M&M
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    U rodzinnego jak na złość byłam wczoraj, gdy jeszcze nic nie bolalo itd.

    To idz go znow odwiedz u mnie posiew 50zl. 4 minuty u rodzinnego i 50zeta w kieszeni zostalo :) a w zasadzie wiecej, bo TSH tez wymedzilam na nfz ;)

    Furaginum dziala na bakterie coli - one sa najczestrza przyczyna infekcji, infekcji zw.z tzw.odwrotnym podtarciem. Na inne nie pomoze, co najwyzej przytlumi.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko właśnie ja teraz czasu już nie mam by iść do lekarza( w sensie rodzinnego) i tam siedzieć i czekać.

    M&M
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko posiew wyjaśni sytuacje.. ale musialabys i nie brać też urofuraginum żeby nie oszukać wyniku, lepiej wylecz to najszybciej jak możesz bo z tym nie ma żartów.. a jak już nerki cie bolą to tym bardziej..

    po antybiotykoterapii polecam bardzo Żuravit na wzmocnienie... bo u mnie nie raz tak było że po antybiotyku powrót ;/ a w ciąży to tym bardziej..

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak ,mi tez powiedzial, ze furaginum przytlumia i ze wynik nie bedzie miarodajny

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Furaginum na recepte - bedziesz miala na bardzo dlugo spokoj, jedz zurawine, pij duzo wody, herbatki malinowe z sokiem z cytryny, zakwaszaj organizm i wyplukuj duza iloscia plynow. hibiskus jest bardzo dobry a na bol rob sobie bardzo cieply, goracy kompres na podbrzusze, uzywaj termoforu lub owin szmatka butelke z bardzo ciepla woda ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a do tego czasu jedz urosept bez recepty ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ