X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zioła na poprawę drożności jajowodów
Odpowiedz

Zioła na poprawę drożności jajowodów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 295 52

    Wysłany: 23 lutego 2022, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ostatnio przebyłam ciążę jajowodową, która zakończyła się w 6tygodniu pęknięciem jajowodu i operacją. Z wyniku cytologii wykonanej między 4 a 5 tygodniem wyszło: inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze) zmiany komórkowe związane z zapaleniem.
    Wnioskuję, choć mogę się mylić, że jest to skutek częstych infekcji pochwy, które przechodziłam w przeszłości, zapewne niedoleczone, stąd niedrożność jajowodu i ciąża ektopowa. Wobec tego czy istnieją jakieś zioła, które mogą poprawić drożność jajowodów? Wiem, że zioła raczej całkowicie problemu nie zażegnają, biorę pod uwagę badanie sonoHSG lecz dopiero za parę miesięcy. Do tego czasu chciałabym naturalnie wspomóc ich funkcjonowanie, nie szkodząc przy tym.
    Czy może któraś z was stosowała jakieś zioła, masaże, które okazały się w jakimś stopniu skuteczne, bądź jakieś inne naturalne metody?

  • Talalalaaa Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 23 lutego 2022, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Mam słabo drożny lewy jajowód. Chodzę regularnie na akupunkturę, nie robiłam co prawda jeszcze drugiego sono-HSG, ale już zauważyłam zmiany jeśli chodzi o mój organizm - np. mniejsza częstotliwość występowania infekcji i znaczna poprawa wyników badań

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 295 52

    Wysłany: 23 lutego 2022, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Talalaaa, a już jedno sonoHSG miałaś? Czy po akupunkturze Twoje wyniki się poprawiły i po niej nastąpiła mniejsza częstotliwość infekcji? Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę na temat akupunktury na drożność jajowodów, ale super że o tym wspominasz, chyba warto się tym zainteresować. Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Gdzie można taką akupunkturę robić, jak to wygląda i jak cenowo? U mnie infekcje występowały średnio raz na dwa miesiące. Mam nadzieję, że po operacji nie będą tak często nawracać.
    Zastanawiam się nad piciem głogu - ma rozszerzać naczynia krwionośne przez co dobrze wpływa na jajowody, ale z drugiej strony, jeśli w środku jajowodu jest jakaś blokada to czy głóg pomoże?

  • Flovers Autorytet
    Postów: 286 146

    Wysłany: 23 lutego 2022, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja przez kilka miesięcy ale nieregularnie stosowałam masaż z olejku rycynowego, wcześniej sobie robiłam takie jakby szczotkowanie dołu brzucha żeby pobudzić krążenie a później wmasowywalam olejek rycynowy. Nie wiem czy to pomogło, ale miałam hsg i lewy drożny a prawy drożny pod wpływem większego kontrastu ale muszę brać poprawkę ze może się zatykac. Tez zastanawiam się nad akupunkturą. Podobno ogólnie pomaga na samopoczucie.

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 295 52

    Wysłany: 23 lutego 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny, muszę koniecznie poczytać o tej akupunkturze. Może rzeczywiście warto, jeśli może pomóc a nie zaszkodzi.
    Flovers, właśnie czytałam na temat masażu olejkiem rycynowym, ale za wiele informacji nie znalazłam. Cóż, kosztuje grosze więc spróbować nie zaszkodzi. Podobno sono HSG "odtyka" jajowody na 3-4 miesiące, ale ile w tym jest prawdy to ciężko powiedzieć, zapewne dużo zależy od stanu ogólnego jajowodów i przyczyny niedroznosci

  • Talalalaaa Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 23 lutego 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina, tak miałam już robione jedno sono-HSG. Po akupunkturze moje wyniki jeśli chodzi o glukozę, insulinę, itp. bardzo się poprawiły. Zmniejszyła się też częstotliwość infekcji intymnych oraz bólów głowy :) moja akupunkturzystka po tym jak przyszłam do niej po drożności mówiąc, ze z lewym jajowodem jest słabo odpowiedziała mi, że nie z takimi problemami radzi sobie medycyna chińska :) u mojego męża mieliśmy problemy w zeszłym roku z nasieniem - po dwóch miesiącach suplementacji i akupunktury wyniki poprawiły się o 200000% :D potem zrezygnował i ponowił wizyty ostatnio, bo po covidzie znowu mamy marne wojowniku. Zobaczymy w przyszłym tygodniu jak teraz to zadziałało. Ja trafiłam do gabinetu akupunktury z polecenia mojego taty (on się interesuje takimi tematami), wizyta już teraz przy nowym ladzie to 120 zł - aktualnie chodzę co ok. 3 tyg. Na początku chodziłam częściej - co tydzień, potem co 2 tyg.

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 295 52

    Wysłany: 23 lutego 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwa miesiące to strasznie szybko Twój mąż do formy doszedł 🙂 suplementy podobno zaczynają działać dopiero po 3 miesiącach, więc najwyraźniej dużo zdziałała tu akupunktura. A Ty ile czasu w sumie chodziłaś na te wizyty? Po jakim czasie zauważyłaś poprawę, prawidłowe wyniki? Taką cenę to jeszcze można przetrawić 😉 teraz sprawdziłam w internecie i niestety w mojej miejscowości nie ma nikogo kto się tym zajmuje, najbliższa osoba przyjmuje 90km od mego miejsca zamieszkania, trochę szkoda 🙁

  • Talalalaaa Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 23 lutego 2022, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie to cały czas chodzę ;) poprawę zauważyłam już po pierwszym miesiącu, ale wtedy chodziłam na wizyty co tydzień :) teraz już mi tak to weszło w krew, że nie wyobrażam sobie nie chodzić ;)
    Wielka szkoda, że nie masz nigdzie w pobliżu takiego miejsca :(

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 295 52

    Wysłany: 24 lutego 2022, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też żałuję, że nie mam takiej możliwości aby zacząć chodzić na akupunkturę 🙁 ale fajnie, że o tym wspomniałaś. Być może ta informacja przyda się innym dziewczynom 😉 a czy zastanawiałaś się nad tym aby wprowadzić dodatkowo jakieś zioła na poprawę funkcjonowania jajowodów?

  • Talalalaaa Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 24 lutego 2022, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o zioła to typowe nie - w okresie zimowym robię sobie jedynie napary z korzenia imbiru, ale to dlatego, że lubię :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ