X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ZIÓŁKA - RÓŻNE MIESZANKI :)
Odpowiedz

ZIÓŁKA - RÓŻNE MIESZANKI :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zemraa Autorytet
    Postów: 296 342

    Wysłany: 16 października 2013, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kilka z was pisało , do mnie w związku z mieszankami ziół na płodność.

    Wyskrobałam to :









    INSTRUKCJA PRZYGOTOWANIA MIESZANKI ZIOŁOWEJ


    Mieszanki ziołowe kupujemy pojedynczo w sklepach zielarskich ( w aptekach nie są dostępne ), każde zioło w osobnej torebce zazwyczaj 50 g.Ceny za 50 gramową torebkę jednego zioła wahają się (zależnie od zielarni) od 1.20 zł.-3.50 zł. (około). Zakupione ziółka wsypujemy do dużej najlepiej papierowej torby i wszystko razem mieszamy. Tak przygotowany zestaw ziółek zaparzamy według instrukcji dotyczącej danej mieszanki. Najlepiej zacząć pić od początku cyklu; pić nieprzerwanie cały cykl a pijemy "z wiarą"

    Kilka uwag o piciu ziół:

    - pić zioła profilaktycznie, nie tylko wtedy, gdy odczuwa się dolegliwości;
    - ziół nie słodzić cukrem ani miodem (odstępstwo od tej zasady można robić w przypadku podawania ziół dzieciom);
    - pić zioła świeżo parzone - za najdłuższy możliwy do przyjęcia okres między parzeniem a piciem należy uznać 10 godzin;
    - nie używać ziół starych, spleśniałych, pochodzących z opakowań, na których brak jest nazwy leczniczej rośliny;
    - do przyrządzania naparów i odwarów należy używać emaliowanych, porcelanowych lub szklanych naczyń - nigdy aluminiowych. Gdy zioła trzeba parzyć dłużej, dobrze jest użyć termosu, w którym temperatura parzenia utrzymuje się niemal przez cały czas na tym samym poziomie.
    - zioła stosowane raz dziennie pić przed snem, stosowane dwa razy
    dziennie pić rano i wieczorem, stosowane trzy razy dziennie pić rano, w południe i wieczorem;
    - zioła i preparaty ziołowe przechowuj w temperaturze pokojowej,
    w miejscach suchych i zaciemnionych - w szczelnych opakowaniach, bo dobrze wysuszone chłoną wszystkie obce zapachy i wilgoć. Jeśli przesypałeś
    je z oryginalnych opakowań, umieść na słoiczkach naklejki z nazwą i datą ważności. Unikaj ich zgniatania przy przechowywaniu, bo tracą na wartości.
    - pij zioła lekko ciepłe, małymi łykami, wówczas są lepiej wchłaniane przez błonę śluzową żołądka.


    MIESZANKI WSPOMAGAJĄCE STARANKA


    Mieszanka na niepłodność Ojca Klimuszki nr1 ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych", ) antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego
    Wszystko po 50 gr.:

    Szyszka chmielu
    ziele przywrotnika
    ziele krwawnika
    liść ruty
    ziele nostrzyka żółtego
    kwiat lawendy
    kłącze tataraku
    kwiat nagietka
    owoc róży
    Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkiem.
    Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie, porcja to cały wymieszany zestaw ziół


    Mieszanka 2 -Ojca Klimuszkiprzy PCO)
    po 50gr:

    Kwiat jasnoty białej
    Liść mącznicy
    Liść rozmarynu
    Liść pokrzywy
    Ziele rdestu ptasiego
    Ziele drapacza
    Ziele przywrotnika
    Kwiat kasztanowca
    Korzeń mniszka
    Owoc róży
    Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkiem .


    Mieszanka 3 -Ojca Grzegorza Sroki ,z "Poradnika ziołowego" , pobudzająca pracę jajników dla cyklów bezowulacyjnych

    lebiodka (oregano) { Origani Herba} 50gr
    koszyczek rumianku { Anthodium Chamomillae} 50gr
    macierzanka {Serpylli Herba} 50gr
    pokrzywa {Urticae Folium} 50gr
    dziurawiec {Herba Hyperici} 50gr
    rdest ptasi {Herba Polygoni avicularis} 50gr
    ruta {Herba Rutae} 20gr
    nagietek {Calendulae flos} 20gr
    nostrzyk {Herba meliloti} 20gr
    Łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny.
    Pić szklankę odwaru przed snem.
    mieszankę nr 3 można pić na dwa sposoby :
    1. całe 3 cykle i potem chociaż jeden cykl przerwy lub
    2. pić tylko do owu (jeśli jest pewnosć ze owu była) i potem nic nie pić lub pić zioła na II fazę (w przypadku problemów z progesteronem)

    Mieszanka ziołowa na pierwszą fazę cyklu (składniki zawierające związki pobudzające organy odpowiedzialne za owu oraz zawierające roślinne estrogeny):

    liście maliny 40g,
    rozmaryn 40g,
    kwiaty bzu czarnego 40g
    szałwia 40g,
    bylica pospolita 40g
    (można też dodać koniczynę łąkową) 40g. Łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 szklanki dziennie


    Mieszanka ziołowa na drugą fazę cyklu(wzmacniające prod. progesteronu):

    przywrotnik 40g
    pokrzywa 40g
    krwawnik 40g
    Łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 szklanki dziennie (można na zapas w termosie) ".


    Wzmacniająca mieszanka O. Sroki przeciwko poronieniom

    koszyczek rumianku- 100 gr
    owoc róży - 100 gr
    liść melisy - 50 gr
    ziele dziurawca - 50 gr
    liść mięty pieprzowej - 50 gr
    kwiat nagietka - 20 gr
    Zioła zmieszać, wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku, naparzać pod przykryciem 20-30 min. Pić raz dziennie przed spaniem. Można osłodzić łyżką syropu malinowego lub z czarnej porzeczki .


    Leczniczy napój z ziół na niedrożne jajowody i zrosty

    kwiat jasnoty białej i ziele rdestu ptasiego - po 30 g,
    ziele skrzypu - 20 g,
    liść pokrzywy - 10 g,
    korę dębu i kłącze pięciornika - po 5 g.
    Wymieszaj wszystkie składniki. 2 łyżki ziół zalej w termosie półtorej szklanki wrzącej wody, zamknij i pozostaw na 1 godzinę. Następnie przecedź i pij po pół szklanki napoju między posiłkami.Nie należy pić ich na pusty żołądek, bo może powodować mdłości .

    Mieszanka dr. Treben na torbiele, cysty i mięśniaki

    skrzyp polny 50 gr
    nagietek 25 gr
    pokrzywa 25 gr
    Łyżkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny, pić dwa razy dziennie.

    celia, marinareczka, vanessa, aga.just, Myszka-Minnie lubią tę wiadomość

    Mama 3 Aniołków ***

    16ud3e3kuuesqoa4.png
  • Zemraa Autorytet
    Postów: 296 342

    Wysłany: 16 października 2013, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opis "pożyczyłam " z jednego znanego portalu :)
    mam nadzieję,że się nie obrażą.

    celia lubi tę wiadomość

    Mama 3 Aniołków ***

    16ud3e3kuuesqoa4.png
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 17 października 2013, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego na drugą fazę cyklu jest krwawnik? A może on powodować poronienie, zgadza się? powoduje akcje skurczowe

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 17 października 2013, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszą mieszankę mam w wielkim słoju i stoi od paru miesięcy. Dwa dni piłam i nie dałam rady smakowo. :)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Zemraa Autorytet
    Postów: 296 342

    Wysłany: 17 października 2013, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia wrote:
    Pierwszą mieszankę mam w wielkim słoju i stoi od paru miesięcy. Dwa dni piłam i nie dałam rady smakowo. :)
    ja też ją próbowałam ale nie dałam rady tak jak ty smak okrutny :(

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    Mama 3 Aniołków ***

    16ud3e3kuuesqoa4.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 18 października 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chwalą zioła ojca Sroki. Więc może to.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 5 listopada 2013, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuję drugi cykl z ziołami Ojca Sroki nr 3. W smaku są ok, ale ja ogólnie lubię różne zielska ;)

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Zemraa Autorytet
    Postów: 296 342

    Wysłany: 7 listopada 2013, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja własnie zaszłam w 3 cyklu picia ziół mieszanki 3 Ojca Sroki :)
    warto spróbować !

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Mama 3 Aniołków ***

    16ud3e3kuuesqoa4.png
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 7 listopada 2013, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zemraa piłaś całe cykle czy tylko do owulki?

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • Zemraa Autorytet
    Postów: 296 342

    Wysłany: 7 listopada 2013, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jus1985 wrote:
    Zemraa piłaś całe cykle czy tylko do owulki?
    tylko do owulki

    Mama 3 Aniołków ***

    16ud3e3kuuesqoa4.png
  • karolaa Przyjaciółka
    Postów: 113 51

    Wysłany: 30 listopada 2013, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, ja od natępnego cyklu zaczynam terapię ziółkami ks. Sroki :-) Podobno są bardzo dobre , bo wspomagają płodność i leczą bezpłodność. Mogą je pić również Panowie.

    9ltfu6bdv4t6go6c.png

    ff1d6de0ddd1efa7c7b09089c73ba48b.png
  • Manieczka86 Ekspertka
    Postów: 237 98

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziółka na pierwszą fazę cyklu w smaku nawet dobre :) Zobaczymy czy pomogą. Mam nadzieję, że tak :)

    Niedoczynność tarczycy - Euthyrox 0,25 1x1
    Hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon 2,5 mg 1x0,5
  • OvuFriend

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ