X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ziołowe wspomagacze - co wybrać?
Odpowiedz

Ziołowe wspomagacze - co wybrać?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 1 marca 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, potrzebuję rady, Byłam już zdecydowana na ziółka na 1 i 2 fazę, ale oczywiście postanowiłam głębiej poszperać... i sama już nie wiem, co wybrać, za duży wybór.
    Co chcę osiągnąć?
    - zakończyć laktację - córa odstawiona od tego cyklu (czyli wyregulowac prolaktynę)
    - przyśpieszyć owulkę (teraz ok 18-19DC, a chciałabym najpóźniej w 16DC)
    - wydłużyć FL
    Co będzie lepsze? Ziólka na 1/2 fazę, o.Sroki czy może Castangus? A może jeszcze coś innego?
    Jeśli to możliwe chciałabym zacząć możliwie jak najdelikatniej - który z tych środków jest najłagodniejszy?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 1 marca 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lithe z tego co pamiętam nie sprawdzałaś prl, więc Castangusa bez wyników bym nie brała. Wit b6 + szałwia za to na pewno nie zaszkodzi i nie nie rozreguluje, jak może (ale nie musi) Castangus, bo różnie o nim czztałam. Pewnie Ty też.

    Na przyspieszenie owulki polecam Donga lub izoflawony, specjalistką do nich jest Weronika86. Lub ot zioła I faza. Na mnie działały przez 2 mies.

    Wydłużenie fl - wit b6, ale w dużych dawkach. Ja wytrzymuje tylko max 100mg dziennie. Stąd biorę duphaston. Na wyższy progesteron zioła na II fazę lub/i pokrzywa.

    Jeśli chcesz zacząć jak najłagodniej to zioła I/II faza lub Sroka :)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 09:03

    lithe123, natasza82 lubią tę wiadomość

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Wydłużenie fl - wit b6, ale w dużych dawkach. Ja wytrzymuje tylko max 100mg dziennie. Stąd biorę duphaston. Na wyższy progesteron zioła na II fazę lub/i pokrzywa.

    Jeśli chcesz zacząć jak najłagodniej to zioła I/II faza lub Sroka :)

    Co to znaczy, że wytrzymujesz 100mg? Coś złego się dzieje powyżej? Czytałam, że b6 może przy zbyt dużych dawkach dawac objawy neurologiczne, stąd trzymam się mniejszych dawek. FL chciałabym wydłużyć o 1, max 2 dni (teraz mam 12-13).
    A myśłisz, że mogę b6 100mg zacząć brać w 4DC? Czy trzeba od początku? Bo przyznam, że kupiłam sobie 50mg ale leży sobie tak na blacie w kuchni nierozpoczęte... :)
    Jeśli chodzi o ziółka 1 to wymieszałam sobie ten skład wzbogacony o koniczynę, żeby podkręcić działanie estrogenne.

    Włąsnie ja najbardziej boję się przedbrzyć, bo w sumie cykle mam całkiem przyzwoite jak na karmienie piersią... a teraz rozpoczęłąm dopiero 1szy cykl bez kp.

    Dzięki Aga, mam nadzieję że Weronika też się odezwie <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 09:13

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak brałam 150 i 200 miałam okropne bóle mięśni nóg, bolały jak oszalałe. Przy 100 jest ok. Pewnie, że możesz od 4dc zacząć.

    Z ziołami czytałam, że trzeba pilnowac proporcji. Bo dopiero odpowiednie ich połączenie, w odpowiednich proporcjach przynosi efekt. Więc nie wiem jak ta koniczyna?

    Do Weroniki może napisz pod wykres, bo wiem, że na forum teraz miało jej mniej być.

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki przepis zastosowałam:
    Mieszanka ziołowa na pierwszą fazę cyklu (składniki zawierające związki pobudzające organy odpowiedzialne za owu oraz zawierające roślinne estrogeny):

    liście maliny 40g,
    rozmaryn 40g,
    kwiaty bzu czarnego 40g
    szałwia 40g,
    bylica pospolita 40g
    (można też dodać koniczynę łąkową) 40g. Łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 szklanki dziennie


    Na razie wymieszałam wszystkiego po 20g i tak wyszło mi strasznie dużo - 2 litrowe słoje mieszanki ;)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie b6 to łyka się cały cykl? Jak duże dawki mają się do ewentualnej wczesnej ciąży? Na ulotce jest,że w ciązy do 50mg.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • natasza82 Autorytet
    Postów: 1252 1158

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ostatnio odstawiłam wit B6, wszystkie mięśnie mnie bolały, a dawke 50mg przyjmowałam więc nie dużo...nie wiem sama ale już 4 dzien nie biore i przeszlo wszystko:)

    iv09hdgenu0skffm.png
  • natasza82 Autorytet
    Postów: 1252 1158

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale fakt, wydłużyła mi fl:)

    iv09hdgenu0skffm.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 1 marca 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lithe w przypadku + po prostu zmniejszysz dawkę do 50 i ok :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 10:33

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ