X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zmiana stylu życia w drugiej połowie cyklu
Odpowiedz

Zmiana stylu życia w drugiej połowie cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 13 lutego 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałam Was zapytać czy w związku ze staraniami zmieniłyście jakoś swój styl życia? Ja np. jestem dość aktywna fizycznie i zastanawiam się czy po owulacji nie powinnam bardziej uważać z ćwiczeniami. Nt. używek łatwo znaleźć informacje, ale np. na temat ćwiczeń już gorzej. Macie jakieś doświadczenia w tej materii i co same zmieniłyście?

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 13 lutego 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a wrote:
    Dziewczyny, chciałam Was zapytać czy w związku ze staraniami zmieniłyście jakoś swój styl życia? Ja np. jestem dość aktywna fizycznie i zastanawiam się czy po owulacji nie powinnam bardziej uważać z ćwiczeniami. Nt. używek łatwo znaleźć informacje, ale np. na temat ćwiczeń już gorzej. Macie jakieś doświadczenia w tej materii i co same zmieniłyście?

    z tego co wiem to aktywność fizyczna w niczym nie przeszkadza, tak podczas starania jak i juz w ciazy :) oczywiscie bez przesady :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Strażaczka90 Autorytet
    Postów: 1830 2365

    Wysłany: 13 lutego 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cwicze 45min codziennie z Chodakowska....i to są lekki ćwiczenia..slyszalam że aktywność fizyczna właśnie pomaga.....teraz mam kontuzję dlatego przestalam jak na razie ćwiczyć

  • apaczka Autorytet
    Postów: 1763 4120

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też ćwiczę regularnie od kilku miesięcy (fitness) i też się czasem zastanawiam czy aby nie zaszkodzę w razie "W". Doszłam do wniosku, że umiarkowana aktywność fizyczna nie powinna szkodzić - przecież większość kobiet żyje normalnie zanim dowiedzą się, że są w ciąży. Trzeba coś robić i żyć normalnie bo inaczej zwariować można od tego oczekiwania zwłaszcza jak długo trwa ;) Poza tym, dobra kondycja przed ciążą wpływa pozytywnie na ciało podczas ciąży, ułatwia poród i dojście do siebie po.

    vanessa, Strażaczka90, weronika86 lubią tę wiadomość

    9f7jpx9i1ln9kxb1.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nawet krótkie oczekiwanie może doprowadzić do szału :-) Ja chyba odpuszczę trochę z ćwiczeniami na mięśnie brzucha po owulacji. W razie czego chciałabym umożliwić spokojne zagnieżdżenie się dzidzi.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    apaczka wrote:
    przecież większość kobiet żyje normalnie zanim dowiedzą się, że są w ciąży. Trzeba coś robić i żyć normalnie bo inaczej zwariować można od tego oczekiwania zwłaszcza jak długo trwa ;)
    Dokładnie tak samo myślę i uważam że należy zacząć rezygnować ze szkodliwych rzeczy jak się człowiek dowie że jest w ciąży. No nie mówię tu np. o paleniu papierosów.

    apaczka lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak np. u Was z alkoholem? Czy jak idziecie na jakąś rodzinną imprezkę po owulacji to pijecie jakiś alkohol czy nie?

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Strażaczka90 Autorytet
    Postów: 1830 2365

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a wrote:
    a jak np. u Was z alkoholem? Czy jak idziecie na jakąś rodzinną imprezkę po owulacji to pijecie jakiś alkohol czy nie?
    Powiem Ci że ja ogólnie nie pije...ale nie raz po owulacji jak sie zdarzy to wypije poliwo shandy jak mak ochote.ale jak sie zbliża koniec cyklu wtedy ani kropli nie ...nawet jak idziemy z M na impreze jak pytają czy pije to mówię że nie..a oni na to że nie bo w ciąży jestem:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2014, 13:52

  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję, ale teraz podczas starań piję o wiele mniej.

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do zagnieżdżenia zarodka alko na pewno nie zaszkodzi.

    Manieczka86 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jeśli się będę starać pięć lat, to mam zrezygnować z pięciu lat swojego życia?

    Robotka1 lubi tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    A czy jeśli się będę starać pięć lat, to mam zrezygnować z pięciu lat swojego życia?

    Pytałam o drugą połowę cyklu. Nie wiem ile będę się starać, ale wiem, że wiele dziewczyn w drugiej połowie cyklu dużo rzeczy ogranicza stąd moje pytanie - nie chciałam przez to nikomu narzucać tego co ma robić.

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strażaczka90 wrote:
    Powiem Ci że ja ogólnie nie pije...ale nie raz po owulacji jak sie zdarzy to wypije poliwo shandy jak mak ochote.ale jak sie zbliża koniec cyklu wtedy ani kropli nie ...nawet jak idziemy z M na impreze jak pytają czy pije to mówię że nie..a oni na to że nie bo w ciąży jestem:)

    Moi znajomi już tez mieli kilka podejrzeń, ale sięgających nawet czasów kiedy jeszcze się nie staraliśmy :-)

    Strażaczka90 lubi tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    A czy jeśli się będę starać pięć lat, to mam zrezygnować z pięciu lat swojego życia?

    hehe dobre;)
    z niczego nie powinno się rezygnować:)
    jak mam ochotę to się napiję , a jak mam ochotę to sobie podpalę.....
    i czy to jest owulacja czy okres nie ma to dla mnie znaczenia....jak będę w ciąży będę uważała:) teraz żyję pełnią zycia i jest mi z tym świetnie:)
    ćwiczę skakam, gonie za dzieckiem, raz na czas zaimprezuję zdrowo i wcale nie ma wyrzutów sumienia:)
    tak że dla mnie rezygnowanie z czegokolwiek(no chyba że ktoś jest alkoholikiem albo nałogowym palaczem) nie ma najmniejszego sensu

    vanessa, weronika86, kapturnica, iwcia77 lubią tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odkąd się staramy nie piję alkoholu z wyjątkiem dnia w którym przychodzi do mnie @ :/ wtedy zawsze piwko na pocieszenie :) a potem już nie bo nawet nie mam ochoty a jak gdzieś idziemy na imprezę to przeważnie jestem kierowcą więc się nie muszę tłumaczyć :).

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację, nie ma, bo potem zostaje tylko rozgoryczenie.
    I tak najlepsze i najzdrowsze są ciąże z przypadku, ktoś wie może dlaczego? :P

    vanessa lubi tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Ciapulinka Ekspertka
    Postów: 184 161

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja dla starań zrezygnowałam z biegania -i nic. Wkurzyłam się, że flaczeję i zaczęłam ćwiczyć z Chodakowską -te trudniejsze zestawy, Killera, Turbo -bo w sumie już straciłam wiarę, że nam się uda i było mi wszystko jedno. I ku mojemu zdumieniu się udało :)

    Konwalia, Kokaina lubią tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    I tak najlepsze i najzdrowsze są ciąże z przypadku, ktoś wie może dlaczego? :P
    Podbijam pytanie hehe :)

    Manieczka86, iwcia77 lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    I tak najlepsze i najzdrowsze są ciąże z przypadku, ktoś wie może dlaczego? :P

    I jak to jest.. my się staramy, mierzymy rano temp., obserwujemy śluź, a tu hop i zloty strzał - przypadek :-)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiorekkkk wrote:
    Ja odkąd się staramy nie piję alkoholu z wyjątkiem dnia w którym przychodzi do mnie @ :/ wtedy zawsze piwko na pocieszenie :) a potem już nie bo nawet nie mam ochoty a jak gdzieś idziemy na imprezę to przeważnie jestem kierowcą więc się nie muszę tłumaczyć :).

    haha :)
    Ja też piję w ten sposób. Jestem okresowym alkoholikiem...
    Ponieważ nasze starania trwają już 14 miesięcy to i ja i Małż staramy się całkowicie wyrzucić szkodliwe rzeczy z naszego życia. Alkohol poleciał pierwszy.

    atdck6nlmznf5qze.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ