X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zrosty pooperacyjne a ciąża
Odpowiedz

Zrosty pooperacyjne a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Może znajedzie się wśród Was osoba po cc której lekarz stwierdził źle zrosnieta bliznę ? Od roku staram się o drugie dziecko. Półtora miesiąca temu trafiłam do nowego gina który mnie odrazu skierowal na laparoskopie. Wskazaniem było dokładne obejrzenie blizny po cc,ale że mam duże tyłozgięcie macicy nie udało mu się niestety założyć sprzętu i wykonać histeroskopi. Terax byłam na kontroli i dostałam kolejne skierowanie,tym razem na laparotomie gdyż gin uważa że blizna jest za cienka-do poprawki i do tego mam dość duży zrost który też chcę zniwelować i sprobowac troche naprostowac to tylozgiecie.Waham się jaka podjąć decyzję. Boje się ze znowu będzie nie tak. Mówił mi ze poprawiał ok 30 takich blizn ,nie jest to częsta przypadłość,ale też boje się ze przez złe zrosnieta macicę nie zajde w ciążę albo nie donoszę jej bo macica peknie ;( samej operacji się boje ze coś pójdzie nie tak

  • mala102 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,


    może troche po czasie, ale jakby kogoś jeszcze interesował temat czy blizny pooperacyjne w jamie brzuszne dają o sobie znać w czasie ciąży to w moim przypadku własnie tak jest. Jestem po trzech laparoskopiach (drożność jajowodów) i obecnie w 20. tygodniu ciąży mam dość duże dolegliwości (kłócia i ciągnięcia w miejscach wykonywanej operacji). Oczywiście do przeżycia, ale nie jest to przyjemne. W przyszłym tygodniu idę na kontrolę i będę poruszać ten temat, ale niestety gin prowadzący ciąże nie przeprowadzał mi operacji więc nie wiem czy coś więcej powie, a nie wiem też czy zrosty widać na badaniu USG.

    "Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... i tak zawsze... aż do końca"
  • Zrostowa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 września 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😊 może ktoś jeszcze ma podobny problem i jest tu aktywny. Ja również przeszłam ciężka operację z powodu rozlanego wyrostka. Teraz w czerwcu miałam laparoskopie ponieważ w ogóle nie udaje mi się zajść w ciążę. Mimo laparoskopii w której udało się wyciąć zrosty, specjalistka od niepłodności sugeruje mi abym spróbowała in vitro. Mówi że przy tak zniszczonych jajowodach grozi mi ciąża pozamaciczna. Jednak martwię się czy in vitro się powiedzie... Zrosty występują u mnie w całej jamie brzusznej. Czy któraś z was z podobnym problemem podeszła skutecznie do in vitro? Mam nadzieję że jest nas więcej i będziemy mogły wymieniać się doświadczeniami 😊

  • karolu Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 marca 2023, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeszłam laparoskopię, a po dwóch miesiącach poważną laparotomię w 2018 roku. W ciążę udało się zajść w 2022 roku. Od kilku dni (31 tydzień) zaczęły mi doskwierać dość silne bóle, które okazały się właśnie bólami zrostów pooperacyjnych. W moim przypadku to uczucie kłucia i bólu, nasilające się i ustępujące. Nabiera mocy przy zmianach pozycji ciała. Czasem ciężko się zgiąć, czasem wyprostować, ale da się jakoś z tym funkcjonować.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ