X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Adenomioza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 1 września 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś ma tego typu schorzenie i zaszedł w ciąże 🙈

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Kat884 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 1 września 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj,
    ja zaszłam w ciążę mając adenomiozę, obecnie jestem w 20 tygodniu. Zajście w ciążę nie było jakoś strasznie wydłużone przez to ,że mam to świństwo. Jedynie co zauważyłam to więcej bólu w tej ciąży tzn jestem w drugim trymestrze a wciąż dokuczają mi czasem bóle jak na miesiączkę co jest dość uciążliwe, niestety.
    Moja rada, znajdź dobrego ginekologa, który poprowadzi Twoją ciążę i nie czytaj za dużo internetu w tym temacie. Ja po tych wszystkich lekturach sie załamałam i nie wierzyłam, że kiedykolwiek nam się uda, a tu proszę, udało się szybko:) pozdrawiam

  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 1 września 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat884 wrote:
    witaj,
    ja zaszłam w ciążę mając adenomiozę, obecnie jestem w 20 tygodniu. Zajście w ciążę nie było jakoś strasznie wydłużone przez to ,że mam to świństwo. Jedynie co zauważyłam to więcej bólu w tej ciąży tzn jestem w drugim trymestrze a wciąż dokuczają mi czasem bóle jak na miesiączkę co jest dość uciążliwe, niestety.
    Moja rada, znajdź dobrego ginekologa, który poprowadzi Twoją ciążę i nie czytaj za dużo internetu w tym temacie. Ja po tych wszystkich lekturach sie załamałam i nie wierzyłam, że kiedykolwiek nam się uda, a tu proszę, udało się szybko:) pozdrawiam
    dzieki za odpowiedz . Wiesz co ja już jestem mamuska 5 synów . Skończyłam 40 lat 5 miesięcy temu . Moj najmłodszy ma za 3 dni 11 miesięcy :) 3 mam z pierwszego związku i to już dorośli kawalerowie . I jeszcze marzy mi się ostatnie bobo . Mieszkam w angli i całkiem przypadkiem stwierdzono umnie te schorzenie obecnie nawet nie wiem jakie jest stadium . 5 miesięcy po porodzie zaczęłam mieć nieregularne miesiączki . Lekarz pierwszego konta Kto wyslal mnie na Usg do szpitala byl to 1 dzien cyklu. 3 tygodnie wczesniej bylam na wizycie u polskiego ginekologa w Uk i na uregulowanie przepisał mi proga teraz będzie 3 cykl na hormonach . Ale on nic nie zauwazyl . Będę jechała na konsultacje do polskiego ginekologa koło 11 września .. jak byś mi opisała ogólnie co za leki brałaś czy miałaś jakieś zabiegi . Nie mam pojęcia o tej chorobie . Jedyne co to często sikam . Miesiączki nie są jakieś bolesne ani długie na ogol 5 dni a 2 takie mocniejsze krwawienie . Czy tez miałaś rozregulowanie przez ta adenomioze .🙈😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2020, 20:08

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Kat884 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 3 września 2020, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja także mieszkam w Uk :) Nie wiem jakie podejście mają tutejsi lekarze, mi to zdiagnozowano w Polsce po poronieniu i D&C w zeszłym roku. Porobiłam wtedy mnóstwo badań, a przy okazji dowiedziałam się , że mam adenomiozę. Nie zwróciłam na to uwagi bo lekarz też za bardzo sie tym nie przejął, powiedział , że mogę mieć dłuższe i obfitsze miesiączki. Dopiero w domu poczytałam co to jest i czym grozi i się przeraziłam! Nie miałam żadnych objawów, nawet miesiączki nie były jakieś straszne. W styczniu znów zaszłam w ciążę, którą też niestety poroniłam:( Nie miałam więc czasu zająć się porządnie badaniami, zresztą każdy lekarz tutaj mi mówił, że ciąża niejako leczy adenomiozę bo kobieta wtedy nie krwawi.Nie wiem czy to prawda. Jestem teraz jak wspominałam w 20 tygodniu, ale mam leki na podtrzymanie (heparyna, aspiryna, luteina) bo się okazało przypadkiem że mam mutację MTHFR. Ta ciąża jest troszkę inna, bo doświadczam więcej bólu, natomiast na scanach nie widać niczego niepokojącego. Bądź dobrej myśli, porozmawiaj z lekarzem i niech on Ci coś poradzi.
    Powodzenia!

  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 4 września 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat884 wrote:
    Ja także mieszkam w Uk :) Nie wiem jakie podejście mają tutejsi lekarze, mi to zdiagnozowano w Polsce po poronieniu i D&C w zeszłym roku. Porobiłam wtedy mnóstwo badań, a przy okazji dowiedziałam się , że mam adenomiozę. Nie zwróciłam na to uwagi bo lekarz też za bardzo sie tym nie przejął, powiedział , że mogę mieć dłuższe i obfitsze miesiączki. Dopiero w domu poczytałam co to jest i czym grozi i się przeraziłam! Nie miałam żadnych objawów, nawet miesiączki nie były jakieś straszne. W styczniu znów zaszłam w ciążę, którą też niestety poroniłam:( Nie miałam więc czasu zająć się porządnie badaniami, zresztą każdy lekarz tutaj mi mówił, że ciąża niejako leczy adenomiozę bo kobieta wtedy nie krwawi.Nie wiem czy to prawda. Jestem teraz jak wspominałam w 20 tygodniu, ale mam leki na podtrzymanie (heparyna, aspiryna, luteina) bo się okazało przypadkiem że mam mutację MTHFR. Ta ciąża jest troszkę inna, bo doświadczam więcej bólu, natomiast na scanach nie widać niczego niepokojącego. Bądź dobrej myśli, porozmawiaj z lekarzem i niech on Ci coś poradzi.
    Powodzenia!
    A czy przez ta adenomioze mialas jakies nieregularne cykle czy krwawienia miedzy cyklami 🙈🥺

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Pola1 Koleżanka
    Postów: 38 28

    Wysłany: 20 września 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Mam również adenomioze i jak poczytałam co pisza w Internecie,badania naukowe itp. to przepłakałam cała noc....ale trzeba mieć nadzieję i walczyć.

  • Kat884 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 22 września 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam normalne okresy, czasem zdarzały się plamienia sródcykliczne, ale nie w każdym cyklu. W szoku byłam jak mi lekarz powiedział, że powinnam mieć obfite 5-6 dniowe miesiączki jak ja czasem ledwo wyrabiałam 3 dni. pzdrawiam i nie łamcie sie dziewczyny. Ja jestem juz w 23 tygodniu i jak na razie wszystko ok, poza bólami od czasu do czasu.

  • Pola1 Koleżanka
    Postów: 38 28

    Wysłany: 24 września 2020, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajesz nadzieję...

  • Kat884 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny:) obiecałam sobie, że wrócę na to forum jak wszystko się dobrze ułoży. Wracam więc, żeby Wam powiedzieć, że kilka dni temu urodziła się nasza córeczka. Ciąża z adenomiozą nie była łatwa, bo cały czas dokuczały mi bóle i skurcze, ale wszystko zakończyło się szczęśliwie. Powodzenia Wam życzę:)

    Pantera13, Nimia lubią tę wiadomość

  • AnnaZuzanna83 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 5 maja 2021, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Mam 38 lat endometrioza, czekam na zabieg . Czy miałyście podobny przypadek a mimo wszystko udało się zajść w ciążę???

  • Kat884 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam/mam adenomioze i udało mi się zajść w ciążę bez żadnych problemów. Zależy jaki masz stopień endometriozy bo o ile mi wiadomo to są różne. Najważniejsze to znaleźć dobrego lekarza, który się zna na endometriozie i poprowadziłby ewwntualnie Twoją ciążę. Nie poddawaj się:)
    powodzenia

  • AnnaZuzanna83 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 maja 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wiadomość. Nie mam pojęcia który stopień, dostałam informację że trzeba zrobić zabieg, przebadać i wtedy będzie wiadomo. Nie wiem czy jest szansa ponieważ mam być jeszcze na hormonach przez jakiś czas. Mam jeszcze inne pytanie czy zanim się dowiedziałaś że masz endometriozę miałaś jakieś objawy typu wypadanie włosów, przybieranie na wadze, wiecznie napuchnięte brzuch?.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ