X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia czekać ze staraniami na lepsze czasy?
Odpowiedz

czekać ze staraniami na lepsze czasy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Werka.Pit78 Nowa
    Postów: 3 5

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że w pewnym sensie czas jest dobry… Oczywiście, wirus jest zagrożeniem, ale z drugiej strony, nie wiem jak wy dziewczyny, ale ja po raz pierwszy od lat w pandemii miałam czas, żeby naprawdę zadbać o swoje zdrowie. Dzięki pracy zdalnej zaczęłam się lepiej odżywiać i wysypiać, czuje mniej stresu, nie stoję w codziennych korkach... U mnie akurat ze względu na duże trudności z zajściem w ciążę każdy miesiąc się liczy :( Jestem już w grupie 35+ i ostatnio zapisałam się do invicta, żeby sprawdzić, czy jestem niepłodna, czy może coś innego jest powodem braku ciąży :( Plusem całej tej sytuacji jest to, że z partnerem mamy więcej czasu dla siebie. Zaczęłam ćwiczyć yogę z youtubem, wspólnie zgłębiamy też tajniki wegetariańskiej kuchni :)

  • Muchaolucha Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaglądałam na ten wątek rok temu. Sama miałam mętlik w głowie, starać się-nie starać? Tym bardziej, że byłam świeżo po poronieniu 12 tygodniowej ciąży. Wszyscy dookoła mówili "Wstrzymajcie starania, poczekajcie". Gdybym brała sobie ich uwagi do serca, teraz nie leżałaby obok mnie moja 4 miesięczna córka :D Zaszłam w ciążę w zasadzie na początku pandemii, udało mi się szczęśliwie donosić ciążę i nawet nie zachorować. W szpitalu również w międzyczasie byłam. Dziwne, trudne czasy ale mimo wszystko nie rezygnujcie ze swoich marzeń. Słuchajcie swojej intuicji :)

    km5sdf9hzr5f5abr.png
    Feluś <3
    atdc3e5e1sotoeov.png

    31.12.2019 - Aniołek 💔 (12 tc)
  • Vantiel Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mysle ze nie ma na co czekac. zainwestuj w dobry monitor cyklu, ja ci moge polecic cyclotest my way i zel wspomagajacy prefert zel. powodzenia::)

  • Paulibe Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 1 maja 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka.Pit79, też zauważyłam u siebie poprawę zdrowia podczas kwarantanny. Praca zdalna umożliwiła mi wzięcie się za siebie i w końcu poszłam do kliniki leczenia niepłodności, bo teraz nareszcie mam czas skupić się na sobie i swojej rodzinie. Wcześniej ciągle żyłam w nieustannym biegu, myślałam o dziecku, jednak ciągle odkładałam to na później. Teraz mam już 32 lata, od roku staram się o dziecko i nic. Cisza. Nie chcieliśmy mieć jakieś presji, z mężem stwierdziliśmy, że to może taki znak od świata, że jeszcze nie pora, może i tak jest lepiej - mogłam skupić się na karierze. Teraz moje wartości w życiu się zmieniły i w końcu dojrzałam do tego, że rok starania się o dziecko to nie coś, na co można machnąć ręką, tylko sprawa, która wymaga interwencji lekarza.
    Werka.Pit78 wrote:
    Mi się wydaje, że w pewnym sensie czas jest dobry… Oczywiście, wirus jest zagrożeniem, ale z drugiej strony, nie wiem jak wy dziewczyny, ale ja po raz pierwszy od lat w pandemii miałam czas, żeby naprawdę zadbać o swoje zdrowie. Dzięki pracy zdalnej zaczęłam się lepiej odżywiać i wysypiać, czuje mniej stresu, nie stoję w codziennych korkach... U mnie akurat ze względu na duże trudności z zajściem w ciążę każdy miesiąc się liczy :( Jestem już w grupie 35+ i ostatnio zapisałam się do invicta, żeby sprawdzić, czy jestem niepłodna, czy może coś innego jest powodem braku ciąży :( Plusem całej tej sytuacji jest to, że z partnerem mamy więcej czasu dla siebie. Zaczęłam ćwiczyć yogę z youtubem, wspólnie zgłębiamy też tajniki wegetariańskiej kuchni :)

  • Kamiszczka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 2 maja 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zapisałam się do kliniki Invicta właśnie podczas lockdownu, już na samym początku. Zamknęli wtedy moją firmę na pewien czas i pomyślałam sobie - to jets ten moment. Okazało się, że mam niedrożne jajowody i musiałam zrobić in vitro. Oczywiście podjęliśmy się tego wyzwania z mężem, udało się po trzeciej próbie :) Teraz jesteśmy rodzicami pięknej Amelki :D
    Paulibe wrote:
    Werka.Pit79, też zauważyłam u siebie poprawę zdrowia podczas kwarantanny. Praca zdalna umożliwiła mi wzięcie się za siebie i w końcu poszłam do kliniki leczenia niepłodności, bo teraz nareszcie mam czas skupić się na sobie i swojej rodzinie. Wcześniej ciągle żyłam w nieustannym biegu, myślałam o dziecku, jednak ciągle odkładałam to na później. Teraz mam już 32 lata, od roku staram się o dziecko i nic. Cisza. Nie chcieliśmy mieć jakieś presji, z mężem stwierdziliśmy, że to może taki znak od świata, że jeszcze nie pora, może i tak jest lepiej - mogłam skupić się na karierze. Teraz moje wartości w życiu się zmieniły i w końcu dojrzałam do tego, że rok starania się o dziecko to nie coś, na co można machnąć ręką, tylko sprawa, która wymaga interwencji lekarza.

  • Patkowa902 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 10 maja 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też stoje przed podobnym dylematem, już coraz poważniej myślę o zapisie do kliniki...

  • Paulibe Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 maja 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie ma co czekać, jak wiemy jak coś się odkłada to zawsze coś innego wyskoczy. Zawsze znajdzie się powód na nie ;) A jak wiemy z doświadczenia same starania też mogą trochę potrwać... Choć życzę wszystkim by poszło gładko i szybko ;)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ