X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Podwyższone FSH, lh - czy komuś się udało po 40tce?
Odpowiedz

Podwyższone FSH, lh - czy komuś się udało po 40tce?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ewiwi Autorytet
    Postów: 2644 1938

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej może ktoś mnie pocieszy swoją historią. W maju 2022 zaszłam w ciążę . Wszystko było ok niespodziewanie w sierpniu straciłam cięcie w 18 tygodniu. Po poronieniu lekarz prowadzący stawiał dziwne diagnozy, dawał leki na wywołanie okresu, potem na stymulację - efekty tragicznie. W grudniu zmieniłam giną. Kazał i zrobić badania pomiędzy 21 a 24 DC.
    Dzisiaj zrobiłam mam wyniki ale podłamałam się
    FSH 12,40 (zakres lutealna 1.7 - 7.7)
    LH 12,90 (zakres 1,0 - 11,40)
    progesteron 7.91 (zakres 4,11 - 14,5)
    prolaktyna 350 (zakres 102-496)
    Czy która z was miała podobne wyniki i udało się zajść naturalnie?
    Nadmieniam że.biore jedynie euthyrox 25 i bromocorn ćwierć tabletki. Wizytę mam dopiero 17 lutego. Myślałam że może teraz się udało ale niestety wynik progesteronu rozwiałoje nadzieję. Jest mi strasznie źle bo dzisiaj miałam termin porodu...

    *starania od XI 2021
    *maj 2022 beta 30
    *15 sierpnia 2022 poronienie samoistne 17+3tc. (przyczyna nieznana)
    *euthyrox, bromocorn, dong quai,inofem
  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewiwi wrote:
    Hej może ktoś mnie pocieszy swoją historią. W maju 2022 zaszłam w ciążę . Wszystko było ok niespodziewanie w sierpniu straciłam cięcie w 18 tygodniu. Po poronieniu lekarz prowadzący stawiał dziwne diagnozy, dawał leki na wywołanie okresu, potem na stymulację - efekty tragicznie. W grudniu zmieniłam giną. Kazał i zrobić badania pomiędzy 21 a 24 DC.
    Dzisiaj zrobiłam mam wyniki ale podłamałam się
    FSH 12,40 (zakres lutealna 1.7 - 7.7)
    LH 12,90 (zakres 1,0 - 11,40)
    progesteron 7.91 (zakres 4,11 - 14,5)
    prolaktyna 350 (zakres 102-496)
    Czy która z was miała podobne wyniki i udało się zajść naturalnie?
    Nadmieniam że.biore jedynie euthyrox 25 i bromocorn ćwierć tabletki. Wizytę mam dopiero 17 lutego. Myślałam że może teraz się udało ale niestety wynik progesteronu rozwiałoje nadzieję. Jest mi strasznie źle bo dzisiaj miałam termin porodu...

    Bardzo współczuję tego co Ci się przytrafilo - przytulam mocno.

    Co do wyników to zastanawia mnie co lekarz chcial zobaczyć w wynikach hormonów w fazie lutealnej? Fsh, lh, estradiol i amh warto zbadać ale w 2-5dc bo wtedy będziesz wiedziala na czymś stoisz jeśli chodzi o rezerwę.

    Progesteron powinno się badac ok 7 dni po owulacji, wiec jak masz dluzsze lub krótsze cykle to badanie moze być niemiarodajne.

    Czy robilas juz jakies badania immunologiczne albo genetyczne?

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • Ewiwi Autorytet
    Postów: 2644 1938

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara7777 wrote:
    Bardzo współczuję tego co Ci się przytrafilo - przytulam mocno.

    Co do wyników to zastanawia mnie co lekarz chcial zobaczyć w wynikach hormonów w fazie lutealnej? Fsh, lh, estradiol i amh warto zbadać ale w 2-5dc bo wtedy będziesz wiedziala na czymś stoisz jeśli chodzi o rezerwę.

    Progesteron powinno się badac ok 7 dni po owulacji, wiec jak masz dluzsze lub krótsze cykle to badanie moze być niemiarodajne.

    Czy robilas juz jakies badania immunologiczne albo genetyczne?
    Właśnie się zastanawiam czemu w tej fazie ale cóż zrobiłam. Progesteron akurat według mnie 7 dpo. Badań genetycznych nie robiłam bo od poronienia lekarz kombinował tak z lekami że nie dawał szans na wyrównanie cyklu. Co do poronienia - nie miałam siły i nie dałabym rady psychicznie

    *starania od XI 2021
    *maj 2022 beta 30
    *15 sierpnia 2022 poronienie samoistne 17+3tc. (przyczyna nieznana)
    *euthyrox, bromocorn, dong quai,inofem
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ