Forum Starając się z pomocą medyczną 17- Hydroksyprogesteron
Odpowiedz

17- Hydroksyprogesteron

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • rastafanka Autorytet
  Postów: 304 445

  Wysłany: 22 lutego 2014, 10:58

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy któraś z Was miała już to badane? Bo lekarz kazał mi zrobić badanie około 3-5 dc, a chciałabym sobie okres przyspieszyć i nie wiem czy branie luteiny może mi wynik zafałszować? Z góry dziękuję :)

  l22ndf9hcnybk1rg.png
 • muszka27 Ekspertka
  Postów: 233 120

  Wysłany: 24 lutego 2014, 14:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  luteina nie powinna zafałszować wyników 17-OH Progesteronu. Jeśli wynik 18-OH Progesteronu wyjdzie ponad 10 istnieje podejrzenie WNPN - wrodzony nieklasyczny przerost nadnerczy (ale żeby to ocenić trzeba jeszcze zrobić komplet badań i USG) jeśli jest podwyższony mniej niż 10 - często jest tak przy PCOS.

  atdci09k7wnxofao.png
  hchy3e3kz13tpyy4.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego