X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 17 OH PROGESTERON
Odpowiedz

17 OH PROGESTERON

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 16 maja 2015, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy któraś z Was miała może z nim problem?
    Zrobilam sobie androstrendion, testosteron, dheas04 i w/w hormon. Tylko ostatni jest powyzej normy. Po pol roku powtorzyłam i jeszcze wyższy? Wiecie może czy on ma znaczenie w zajściu w ciąże?

    Agi83 lubi tę wiadomość

    M&M
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 18 maja 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zajsciu samym podobno nie. Jednak nalezy skonsultowac to z endokrynologiem w celu brania sterydow. Jesli podchodzi z jajnikow to nie tak zle, jesli z nadnerczy to juz gorzej w momencie poczecia dziewczynki (przerost genitaliow) jesli chlopiec to podobno nie jest zle (dlatego Istotne jest branie lekow I jak najszybsze poznania plci dziecka).

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Kamilam8 Autorytet
    Postów: 828 808

    Wysłany: 18 maja 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam/mam 17 OH PROGESTERON podniesiony (1.60 przy normie do 1) ale lekarz powiedział, że jest to z jajników i nie będziemy się tym zajmować :)

    ih9kcbx.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 18 maja 2015, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skad wiadomo czy z jajnikow czy nadnerczy?

    M&M
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 18 maja 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalezy udac sie do endokrynologa, poda jakis lek I pobierze krew... Cos takiego?

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Kamilam8 Autorytet
    Postów: 828 808

    Wysłany: 18 maja 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    A skad wiadomo czy z jajnikow czy nadnerczy?
    U mnie lekarz ocenił po badaniu na początku cyklu- wtedy (w I fazie cyklu) jest wytwarzany głównie przez nadnercza w późniejszym czasie przez jajniki. Ocenił po podniesieniu.

    ih9kcbx.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 18 maja 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badalam wlaśnie w 1 fazie w obu przypadkach. pod koniec czerwca jade do kliniki to tam się dowiem wszystkiego. Jestem przerazona tym co piszecie. myslalam, ze juz wszystko co stalo na przeszkodzie w moim zdrowiu odkrylam i lecze co potrzeba.

    M&M
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 19 maja 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wynik 1,98 rowniez z pierwszej fazy cyklu

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 19 maja 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 2,71 ng/ml - endo wyslala mnie na usg nadnerczy ale wszystko ok - pozostałe badania w normie więc dalej szukamy przyczyny, w tym tyg kolejna wizyta więc zobaczę czy zleci jeszcze jakies badania

    [img][/img]
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 20 maja 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 2,6

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 20 maja 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z normą to jest do 1.1

    M&M
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 15 lipca 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny zawsze robiłam badania z diagnostyce i miałam dwa razy wynik 2,2 i 2,7, ale ostatnio zrobiłam badanie 17 OH w szpitalu i nie uwierzycie ale wynik wyszedł 0,9! :)))) nie wiem czy to po metforminie mi tak ładnie spadł ale się strasznie cieszę !! :)
    moja rada: spróbujcie oznaczyć 17 OH w innym miejscu niż dotychczas to robiłyście - niektóre laboratoria nie mają dobrych odczynników do oznaczania tego hormonu, a moja endo powiedziała ze w szpitalach są najlepsze szczególnie na oddziałach endo i dziecięcych :)

    [img][/img]
  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wynik w pierwszych dniach cyklu => 0,9 ng/ml
    chyba się mieszczę w granicach normy ;-)

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wlasnie odebrałam wynik i mam 2,6ng/ml. Kurcze, norma jest do 1,3, dobrze ze mam endokrynologa za tydzień :/

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mialam rozne hormony robione i tylko OH jest przekroczony, endokrynolog po przeanalizowaniu wynikow stwierdzil ze hormony sa w porzadku, Amy a co Tobie powiedzial?

    km5si09kuaztknwb.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ