X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 2 ciałka, duphaston
Odpowiedz

2 ciałka, duphaston

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Azra Less Koleżanka
    Postów: 36 69

    Wysłany: 25 września 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem w trakcie pierwszego cyklu z CLO, na monitoring mogłam iść najwcześniej w 15 dc ( cykle około 30 dni ). W 15 dc były dwa pęcherzyki 31mm i 33cm, dostałam Ovitrelle na pęknięcie. W 17dc ponowny monitoring, pęcherzyki pękły, 2 ciałka żółte i płyn w zatoce. Na pierwszym monitoringu dostałam receptę na duphaston ( 2 opakowania ) stosowanie 2 razy dziennie po 1 tabletce od 19 dc, zapomniałam jednak zapytać jak długo mam go stosować. Pani doktor, nie mówiła żeby odstawić po 10 dniach więc nie wiem czy mam stosować do pojawienia się okresu ? Czy dostanę okres podczas stosowania ? Wydaje mi się, że mam stosować dłużej stąd dostałam 2 opakowania po 20 sztuk, ale proszę Was o rady.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 09:51

    cddd4a49b5.png

    04.10 II kreski <3
    05.10 Beta 137 :) 12dpo
    12.10 Beta 2124 :)
    Ciąża mnoga <3 <3
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 25 września 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może lekarz przepisał Ci na wypadek, gdyby się udało, żeby potem nie biegać po receptę i nie panikować, że nie masz leku. Najlepiej zadzwoń do swojej lekarki i dopytaj. Ale ja bym zrobiła betę w 10 dniu stosowania Duphastonu (to powinien być około 12 dpo, więc beta już wiarygodna) i jeśliby nie było ciąży, to bym odstawiła.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Azra Less Koleżanka
    Postów: 36 69

    Wysłany: 25 września 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Może lekarz przepisał Ci na wypadek, gdyby się udało, żeby potem nie biegać po receptę i nie panikować, że nie masz leku. Najlepiej zadzwoń do swojej lekarki i dopytaj. Ale ja bym zrobiła betę w 10 dniu stosowania Duphastonu (to powinien być około 12 dpo, więc beta już wiarygodna) i jeśliby nie było ciąży, to bym odstawiła.


    Niestety mieszkam za granicą i nie mam możliwości zrobić bety :( W grę wchodzi tylko test :/

    cddd4a49b5.png

    04.10 II kreski <3
    05.10 Beta 137 :) 12dpo
    12.10 Beta 2124 :)
    Ciąża mnoga <3 <3
  • dydone Przyjaciółka
    Postów: 163 33

    Wysłany: 25 września 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston bież przez 10 max. 12 dni, potem zrób test, jeśli negatyw, to odstaw dupka i okres zaraz się zjawi. Jeśli test pozytywny to biegnij po kolejną receptę.

    02.01.2019 r. Maria , Szymon [*] 39 tc , Aniołek [*] 8 tc, Aniołek [*] 5 tc, Aniolek [*] 7tc
    km5sgu1ri0500snx.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 25 września 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm. No to zrób test tego 12 dpo test już też raczej powinien wyjść. Ale jak mówię, najlepiej zadzwoń i się zapytaj.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ