X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Accofil - wszystko na jego temat
Odpowiedz

Accofil - wszystko na jego temat

Oceń ten wątek:
  • Nuśkaja Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😊
    Zdrowia i samych dobrych wiadomości w 2023 roku!
    Jak długo macie przyjmować Accofil w ciąży? Doktor Sydor zalecił mi 1/3 ampułki co 72h ale nie wiem jak długo.. Nie mogę się z nim skontaktować, wszystkie terminy na styczeń zajęte, na maile nie odpowiada. Jestem w 11tc.
    Lekarz prowadzący mówi, że zazwyczaj do końca 12tc. Bardzo proszę, podzielcie się doświadczeniami.

    P.S. to był nasz ostatni zarodek, ostatnia próba i się udało! Mam 41 lat.

    Nela3, Magda25, Matleena89 lubią tę wiadomość

  • Sarenka150 Autorytet
    Postów: 440 229

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuśkaja wrote:
    Cześć dziewczyny 😊
    Zdrowia i samych dobrych wiadomości w 2023 roku!
    Jak długo macie przyjmować Accofil w ciąży? Doktor Sydor zalecił mi 1/3 ampułki co 72h ale nie wiem jak długo.. Nie mogę się z nim skontaktować, wszystkie terminy na styczeń zajęte, na maile nie odpowiada. Jestem w 11tc.
    Lekarz prowadzący mówi, że zazwyczaj do końca 12tc. Bardzo proszę, podzielcie się doświadczeniami.

    P.S. to był nasz ostatni zarodek, ostatnia próba i się udało! Mam 41 lat.

    Mam zlecony Accofil tylko do 28 dnia po transferze, także u mnie jakoś krótko.

    Gratulacje 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2023, 13:44

    Nuśkaja lubi tę wiadomość

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1183 1391

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuśkaja wrote:
    Cześć dziewczyny 😊
    Zdrowia i samych dobrych wiadomości w 2023 roku!
    Jak długo macie przyjmować Accofil w ciąży? Doktor Sydor zalecił mi 1/3 ampułki co 72h ale nie wiem jak długo.. Nie mogę się z nim skontaktować, wszystkie terminy na styczeń zajęte, na maile nie odpowiada. Jestem w 11tc.
    Lekarz prowadzący mówi, że zazwyczaj do końca 12tc. Bardzo proszę, podzielcie się doświadczeniami.

    P.S. to był nasz ostatni zarodek, ostatnia próba i się udało! Mam 41 lat.

    To oczywiście kwestia indywidualna. U mnie doc. P. podkreślał, że max do 12 tc. Ostatecznie odstawiłam jakoś na przełomie 10/11tc.

    Nuśkaja lubi tę wiadomość

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • Nela3 Autorytet
    Postów: 731 829

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewe000 wrote:
    Która cześć Krakowa?

    Okolice M1 ale mogę gdzieś podjechać. Wyśle Ci zaproszenie do przyjaciółek żeby wysłać priv

    Kalya lubi tę wiadomość

    👩‍🦰kir AA, hashimoto, 56kg
    AMH 2023 3,2
    drożność ✅
    🧔🏻Morfo 3%, ilość 235mln/ml, żywe 73%, ruchliwość 33%, HBA 56% IgG ok, DFI 11,6% ok (norma <12), HDS 22% (norma <15%) test HOS 50% norma (>58%)
    Kariotypy mamy ok✅
    Allo mlr 40%✅
    Starania od 5 lat.
    🧪3IUI 😔
    💉1IVF 10.2021 Parens PICSI IMSI 13 komórek 10 dojrzałych>8 zapłodniło się prawidłowo>2 blastki 5AB 5CC
    ➡️ ET 5AB 5CC beta 9dpt <0,1😔 (metypred, accofil, embryoglue)
    💉2IVF 10.2022 Parens PICSI IMSI ZyMot 13 komórek 8 dojrzałych>6 zapłodniło się prawidłowo >1❄️5BC
    Hiperstymulacja
    02.2023 histeroskopia - stan zapalny endometrium ❌ usunięcie mini przegrody macicy 🤯
    04.2023 Teravid 2x2, metronidazol
    ➡️ 07.2023 transfer odwołany, zarodek zdegenerował
    Zmiana kliniki => NOVUM WAWA
    3IVF💉08.2023 IMSI, ZYMOT => 6 komórek>6 dojrzałych=>6❄️😍
    ➡️ 10.2023 FET M.1 cykl sztuczny beta 7dpt 39 10dpt 156
  • ruzgar Koleżanka
    Postów: 46 7

    Wysłany: 3 stycznia 2023, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, jestem po udanym jak dotychczas transferze dziś 12 dpt, przyjmuje 1/4 accofilu codziennie, i mam pytanie, po której morfologii skoczyły wam leukocyty powyżej 30 tys., że dr P. zmienił dawkowanie na co drugi dzień? czy jest możliwość że leukocyty będą cały czas do 12 tc na stałym poziomie i nie będzie konieczności zmiany dawkowania? jak to u was wyglądało?

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1183 1391

    Wysłany: 3 stycznia 2023, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruzgar wrote:
    Cześć Dziewczyny, jestem po udanym jak dotychczas transferze dziś 12 dpt, przyjmuje 1/4 accofilu codziennie, i mam pytanie, po której morfologii skoczyły wam leukocyty powyżej 30 tys., że dr P. zmienił dawkowanie na co drugi dzień? czy jest możliwość że leukocyty będą cały czas do 12 tc na stałym poziomie i nie będzie konieczności zmiany dawkowania? jak to u was wyglądało?

    Ja miałam zmienioną dawkę już po pierwszej morfologii, 1/4 amp. co trzy dni. Po drugiej morfologii 1/4 amp. co cztery dni. Leukocyty miałam na poziomie 38-39 tys. przez cały czas przyjmowania Accofilu.

    ruzgar lubi tę wiadomość

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • ruzgar Koleżanka
    Postów: 46 7

    Wysłany: 3 stycznia 2023, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena89 wrote:
    Ja miałam zmienioną dawkę już po pierwszej morfologii, 1/4 amp. co trzy dni. Po drugiej morfologii 1/4 amp. co cztery dni. Leukocyty miałam na poziomie 38-39 tys. przez cały czas przyjmowania Accofilu.

    to wysoko, pierwsza była u mnie 29 tys, a kolejne 22 i 23 tys. i tak się zastanawiam jak to dalej będzie, bo na razie nie mam żadnych modyfikacji..

  • Nuśkaja Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruzgar wrote:
    Cześć Dziewczyny, jestem po udanym jak dotychczas transferze dziś 12 dpt, przyjmuje 1/4 accofilu codziennie, i mam pytanie, po której morfologii skoczyły wam leukocyty powyżej 30 tys., że dr P. zmienił dawkowanie na co drugi dzień? czy jest możliwość że leukocyty będą cały czas do 12 tc na stałym poziomie i nie będzie konieczności zmiany dawkowania? jak to u was wyglądało?

    Ja cały czas mam leukocyty na poziomie 23-26tyś.
    Przyjmuje od początku 1/3 ampułki ci 72h. Morfologię robię minimum 12h po podaniu.

    ruzgar lubi tę wiadomość

  • sylwijka Koleżanka
    Postów: 53 96

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim w nowym roku!
    Gratuluję wszystkim, którym marzenia się spełniły.. :*
    I życzę Nam wszystkim by ten rok mijał po Naszej myślli...!

    Nie zaglądałam tu chyba z miesiąc..
    W pracy taki młyn że nie wiem jak się nazywam...
    Kto pracuje w księgowości zna ten ból...

    Jutro jadę do kliniki,mam mieć wlew z accofilu na samą myśl się trzęsę...i wyznaczenie terminu transferu *... wracam po jedynego mrożaczka.. prawdopodobnie pn lub wt ...

    Strasznie się denerwuję..i samym faktem i accofilem i zastrzykami...i dodatkowo pracą bo mnie zabiją jak się dowiedzą że do końca stycznia będę na L4 (tak planuje by na spokojnie przejsc to wszystko, zastrzyki,leki,stres itp.)

    Dziewczyny jak sobie radzicie ze stresem?..
    macie jakąś radę?
    Boję się że przez to wszystko się nie uda...

  • Nuśkaja Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwijka wrote:
    Cześć wszystkim w nowym roku!
    Gratuluję wszystkim, którym marzenia się spełniły.. :*
    I życzę Nam wszystkim by ten rok mijał po Naszej myślli...!

    Nie zaglądałam tu chyba z miesiąc..
    W pracy taki młyn że nie wiem jak się nazywam...
    Kto pracuje w księgowości zna ten ból...

    Jutro jadę do kliniki,mam mieć wlew z accofilu na samą myśl się trzęsę...i wyznaczenie terminu transferu *... wracam po jedynego mrożaczka.. prawdopodobnie pn lub wt ...

    Strasznie się denerwuję..i samym faktem i accofilem i zastrzykami...i dodatkowo pracą bo mnie zabiją jak się dowiedzą że do końca stycznia będę na L4 (tak planuje by na spokojnie przejsc to wszystko, zastrzyki,leki,stres itp.)

    Dziewczyny jak sobie radzicie ze stresem?..
    macie jakąś radę?
    Boję się że przez to wszystko się nie uda...

    Accofil to nic strasznego, na początku ręce sie trzęsą, może jakaś ampułka sie popsuje ale potem łatwiej. Dasz radę na pewno. Trzymam mocno kciuki!!

    Co do stresu, nieudanych prób, smutków zahaczających o depresję , czasem z tym bardzo ciężko, teraz u mnie ok więc łatwo mi mówić ale mam kilka sposobów:
    -zaczęłam chodzić na psychoterapię ACT, trafiłam na super babkę i na prawdę te rozmowy mi pomagają.
    -Spacery i kazda inna forma ruchu na świezym powietrzu, szczególnie kiedy jest słoneczny dzień, pozytywne nastawienie bierze się nie wiadomo z skąd..
    -Joga - taka dla początkujących wystarczy, np Małgorzata Mostowska na YT - bardzo polecam 10min rano i wieczorem przed snem..
    - próbuję też nabrać dystansu do pracy, z tym też ciężko ale mówię sobie, że teraz ja jestem ważniejsza, reszta musi poczekać..



  • sylwijka Koleżanka
    Postów: 53 96

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuśkaja wrote:
    Accofil to nic strasznego, na początku ręce sie trzęsą, może jakaś ampułka sie popsuje ale potem łatwiej. Dasz radę na pewno. Trzymam mocno kciuki!!

    Co do stresu, nieudanych prób, smutków zahaczających o depresję , czasem z tym bardzo ciężko, teraz u mnie ok więc łatwo mi mówić ale mam kilka sposobów:
    -zaczęłam chodzić na psychoterapię ACT, trafiłam na super babkę i na prawdę te rozmowy mi pomagają.
    -Spacery i kazda inna forma ruchu na świezym powietrzu, szczególnie kiedy jest słoneczny dzień, pozytywne nastawienie bierze się nie wiadomo z skąd..
    -Joga - taka dla początkujących wystarczy, np Małgorzata Mostowska na YT - bardzo polecam 10min rano i wieczorem przed snem..
    - próbuję też nabrać dystansu do pracy, z tym też ciężko ale mówię sobie, że teraz ja jestem ważniejsza, reszta musi poczekać..

    Dziękuję,
    Też już waham się nad jakąś terapią,bo mnie to kompletnie rozbija...
    Ale może faktycznie spróbuję jogi na początek...

    Czy udało Ci się z accofilem zostać mamą?

  • Nuśkaja Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwijka wrote:
    Dziękuję,
    Też już waham się nad jakąś terapią,bo mnie to kompletnie rozbija...
    Ale może faktycznie spróbuję jogi na początek...

    Czy udało Ci się z accofilem zostać mamą?

    Jestem na dobrej drodze mam nadzieję :-) Jestem w 11 tygodniu ciąży, 3 ostatni zarodek i się udało :-) tzn nie wiem co konkretnie pomogło, miałam też test ERA żeby potwierdzić okienko implantacyjne i teraz dużo większą dawke progestetonu.

  • Pusiek Autorytet
    Postów: 891 508

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwijka wrote:
    Cześć wszystkim w nowym roku!
    Gratuluję wszystkim, którym marzenia się spełniły.. :*
    I życzę Nam wszystkim by ten rok mijał po Naszej myślli...!

    Nie zaglądałam tu chyba z miesiąc..
    W pracy taki młyn że nie wiem jak się nazywam...
    Kto pracuje w księgowości zna ten ból...

    Jutro jadę do kliniki,mam mieć wlew z accofilu na samą myśl się trzęsę...i wyznaczenie terminu transferu *... wracam po jedynego mrożaczka.. prawdopodobnie pn lub wt ...

    Strasznie się denerwuję..i samym faktem i accofilem i zastrzykami...i dodatkowo pracą bo mnie zabiją jak się dowiedzą że do końca stycznia będę na L4 (tak planuje by na spokojnie przejsc to wszystko, zastrzyki,leki,stres itp.)

    Dziewczyny jak sobie radzicie ze stresem?..
    macie jakąś radę?
    Boję się że przez to wszystko się nie uda...

    Accofil to nic strasznego :) mi lekarz przed zrobieniem zastrzyku kazał schładzać miejsce wstrzyknięcia przez 30 sekund żeby uniknąć skutków ubocznych.

    Ja też strasznie się wszystkim stresuje i nie mogę odpuścić. Faktycznie spacery trochę mnie wyciszają. Natomiast cały czas czuję niepokój jak to będzie. Jak pogodzić pracę z wizytami. Teraz zmieniliśmy klinikę i jeździmy 500km i podczas stymulacji musimy być na miejscu. Męczy mnie już to całe kombinowanie.

    Nuśkaja lubi tę wiadomość

    ❤️ Zosia 21.12.2023, 3020 gr, 50 cm

    age.png
  • sylwijka Koleżanka
    Postów: 53 96

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuśkaja wrote:
    Jestem na dobrej drodze mam nadzieję :-) Jestem w 11 tygodniu ciąży, 3 ostatni zarodek i się udało :-) tzn nie wiem co konkretnie pomogło, miałam też test ERA żeby potwierdzić okienko implantacyjne i teraz dużo większą dawke progestetonu.

    Gratuluję,trzymam kciuki!
    Ciekawe co mi dadzą prócz accofilu..mam nadzieję że się uda...

    Nuśkaja lubi tę wiadomość

  • sylwijka Koleżanka
    Postów: 53 96

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiek wrote:
    Accofil to nic strasznego :) mi lekarz przed zrobieniem zastrzyku kazał schładzać miejsce wstrzyknięcia przez 30 sekund żeby uniknąć skutków ubocznych.

    Ja też strasznie się wszystkim stresuje i nie mogę odpuścić. Faktycznie spacery trochę mnie wyciszają. Natomiast cały czas czuję niepokój jak to będzie. Jak pogodzić pracę z wizytami. Teraz zmieniliśmy klinikę i jeździmy 500km i podczas stymulacji musimy być na miejscu. Męczy mnie już to całe kombinowanie.

    Tak,dojazdy i wieczne,,ustalanie grafiku,,jak to pogodzić z pracą i innymi zobowiązaniami jest totalnie wyczerpujące...
    Właśnie wracam z kliniki.. pierwszy wlew accofilu, mało przyjemnie ale da się znieść.. dostałam 4 na receptę mam robić zastrzyki od następnego dnia po krio co trzy dni.. dr mówił że najlepiej wieczorem bo prześpię skutki uboczne...
    Nie kazał badać morfologii tak jak czytałam, mówił że dopiero po ewentualnym pozytywnym teście.
    Transfer w poniedziałek,tak się boję...!jedyny*!
    Mam nadzieję że dziś szczęśliwie zadziała accofi, dziś szósta rocznica... choć nie tak sobie to wyobrażałam... mąż strzelił męskiego focha zamiast mnie i moje nerwy przed wyjazdem zrozumieć i tak siedzimy w milczeniu...
    Tak bardzo chcemy być rodzicami że już praktycznie małżeństwo na wyniszczeniu... ciągle tylko daty,terminy, badania...
    Też tak macie?

  • Sarenka150 Autorytet
    Postów: 440 229

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny help! Czy po accofilu macie stan podgorączkowy?

  • sylwijka Koleżanka
    Postów: 53 96

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka150 wrote:
    Dziewczyny help! Czy po accofilu macie stan podgorączkowy?

    Dopiero dziś miałam pierwszą dawkę na razie nic nie czuję..
    Ale mogą być objawy grypopodobne mówił dr

    A jeśli mogę spytać, dlatego miałaś transfery w znieczuleniu ogólnym? (Wyczytane że stopki)

    I co to ten test era, kiedy go zlecają?

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1183 1391

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruzgar wrote:
    to wysoko, pierwsza była u mnie 29 tys, a kolejne 22 i 23 tys. i tak się zastanawiam jak to dalej będzie, bo na razie nie mam żadnych modyfikacji..

    Ja zawsze mocno reagowałam na leki i to pewnie dlatego. Moja znajoma przy pierwszej morfologii przy takim samym dawkowaniu miała leukocyty powyżej 50 tys. Z laboratorium do niej dzwonili wtedy z pytaniem czy się dobrze czuje i czy jest po opieką lekarza. Także u mnie nie było tak źle. Po 2 tygodniach od odstawienia accofilu wyniki wróciły do normy.

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • ruzgar Koleżanka
    Postów: 46 7

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka150 wrote:
    Dziewczyny help! Czy po accofilu macie stan podgorączkowy?

    macie... ale to ciężko powiedzieć czy od tego jeśli przyjmuje się progesteron... ja bym obstawiała proga

  • Sarenka150 Autorytet
    Postów: 440 229

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwijka wrote:
    Dopiero dziś miałam pierwszą dawkę na razie nic nie czuję..
    Ale mogą być objawy grypopodobne mówił dr

    A jeśli mogę spytać, dlatego miałaś transfery w znieczuleniu ogólnym? (Wyczytane że stopki)

    I co to ten test era, kiedy go zlecają?

    Transfery mam w znieczuleniu ze względu na bardzo duże tyłozgięcie szyjki macicy. Tylko dzięki znieczuleniu, lekarz jest w stanie w miarę bez większych problemów zrobić transfer. Gdy nie miałam znieczulenia, transfery trwały po 40min, byłby bardzo bolesne i właściwie było już wiadomo, że szanse powiedzenia transferu w takich okolicznościach są małe.

    Test era zazwyczaj zlecają lekarze po kilku nieudanych transferach, aby ocenić w którym momencie endometrium jest receptywne, czyli gotowe na przyjęcie zarodka (okienko implantacyjne).

‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ