X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID od podstaw (Trójmiasto)
Odpowiedz

AID od podstaw (Trójmiasto)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Margerita222 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    wraz z mężem diagnozujemy się od kilku lat. Nie będę pisać całej naszej historii, bo sprowadza się ona do jednego: absolutny brak szans na ciąże z nasienia męża (również z in vitro).

    Stoimy teraz przed decyzją: nasienie dawcy, albo życie we dwoje (adopcji nie chcemy).

    Mam masę pytań o AID. Widziałam wątki, ale jest w nich niesamowicie dużo treści i trudno przez nią przebrnąć.

    Będę wdzięczna za odpowiedzi, ale również za wasze historie.

    1. Czy wasi mężowie, już po narodzinach, nie mieli wątpliwości, czy dziecko jest ich? Nie mieli jakiś złych emocji?
    2. Jak przebiega proces?
    3. Czy nadwaga jest przeciwwskazaniem do AID?
    4. Jakie wyniki ewe. zdyskwalifikują mnie do zabiegu? Mam prawidłowe wyniki, może lekkie PCOS (ale to co lekarz to inna opinia; monitoringi owulacji wskazywały, że wszystko jest ok)
    5. Jaką klinikę w Trójmieście polecacie? Jakiego lekarza? Zależy mi, żeby mimo COVID-a mąż mógł wejść na zabieg


    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 09:07

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszamy na grupę- AID-inseminacja z nasieniem dawcy. Są tam osoby starające się z nasieniem dawcy zarówno przez inseminacje jak i przez in vitro.
    A odpowiadając na Twoje pytania. Jeśli u Ciebie nie będzie dużych problemów to najpierw warto spróbować IUI przed ivf.
    Pocs może być utrudnieniem, ale to nie wyklucz w żaden sposób i z IUI. Lekarz będzie kontrolował Twoja owulacje.
    Będziesz musiała zrobić diagnostykę hormonów itp do inseminacji plus wymagane przez ustawę badania ważne kilka miesięcy. No i podstawa do IUI jest badanie drożności jajowodów. Bez tego rozbienie IUI nie ma sensu. Nie wiem jak teraz ale u mnie na zabieg nie wpuszczali chłopa z racji covid. Potem w wakacje poluzowali i wpuszczali. Teraz miałam ivf z jego nasieniem w innej klinice to nawet nie wpuścili go na transfer. Z tego, co wiem to w klinikach w większości tez nie wpuszczają nawet na usg serduszkowe. Tu się nastaw, ze te wizyty, które nie będą wymagały jego obecności np jakieś podpisy to raczej go nie wpuszcza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 18:29

    Kejtusia, Margerita222 lubią tę wiadomość

  • Margerita222 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Koniczynko. W której sekcji znajdę ten wątek?
    Dziś dzwoniłam do Gamety i Invicty i nie ma możliwość obecność męża przy zabiegu. Nazwij mnie konserwatywną, ale uważam, że ojciec powinien być obecny przy poczęciu ;)

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margerita222 wrote:
    Dziękuję Koniczynko. W której sekcji znajdę ten wątek?
    Dziś dzwoniłam do Gamety i Invicty i nie ma możliwość obecność męża przy zabiegu. Nazwij mnie konserwatywną, ale uważam, że ojciec powinien być obecny przy poczęciu ;)
    W tej, starając się z pomocą medyczna. Obecnie na dole pierwszej Strony wątków.
    Ja Cię rozumiem. Ja pamietam, jak miałam 1 IUI w Maju chyba, to wszystko było mega restrykcyjne. Nawet nas na dokumenty razem nie wpuszczali, czy po wybór dawcy tylko na parkingu :D ja się za pierwszym razem stresowałam. Nie było czego. No ale to coś nowego. A każdy kazał wszystko odkazac non stop, nie zbliżać się itp;pppp
    Takie mamy dziwne czasy. Potem jak był już ze mną to było mi tak na sercu lżej. Teraz mi trochę było smutno, ze nie może wejść na transfer. Wyprosili go z korytarza jak go lekarz zobaczył. A bardziej może nawet nie smutno tylko gorzej, ze to ja byłam sama na spotkaniu z embriologiem przy transferze i wiesz w takich teoche szoku oszołomie decydowałam sama o naszych zarodkach co dalej ad hoc. To akurat jest słabe...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 21:59

    Margerita222 lubi tę wiadomość

  • Kasia2602 Autorytet
    Postów: 3182 4087

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margerita222 wrote:
    Cześć,
    wraz z mężem diagnozujemy się od kilku lat. Nie będę pisać całej naszej historii, bo sprowadza się ona do jednego: absolutny brak szans na ciąże z nasienia męża (również z in vitro).

    Stoimy teraz przed decyzją: nasienie dawcy, albo życie we dwoje (adopcji nie chcemy).

    Mam masę pytań o AID. Widziałam wątki, ale jest w nich niesamowicie dużo treści i trudno przez nią przebrnąć.

    Będę wdzięczna za odpowiedzi, ale również za wasze historie.

    1. Czy wasi mężowie, już po narodzinach, nie mieli wątpliwości, czy dziecko jest ich? Nie mieli jakiś złych emocji?
    2. Jak przebiega proces?
    3. Czy nadwaga jest przeciwwskazaniem do AID?
    4. Jakie wyniki ewe. zdyskwalifikują mnie do zabiegu? Mam prawidłowe wyniki, może lekkie PCOS (ale to co lekarz to inna opinia; monitoringi owulacji wskazywały, że wszystko jest ok)
    5. Jaką klinikę w Trójmieście polecacie? Jakiego lekarza? Zależy mi, żeby mimo COVID-a mąż mógł wejść na zabieg


    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi <3
    Hej.My mamy synka z nasienia dawcy i mój partner nie widzi po za nim świata.Po prostu jest w nim zakochany po uszy.A co do kliniki to polecam Gameta Gdynia i dr S.Dzięki niemu mamy synka.A co do obecności partnera podczas wizyt to tak jak napisała powyżej Koniczynka jest niemożliwe ze względu na covid.😒

    starania od 2016 r.
    2016 początek leczenia w klinice Genesis w Bydgoszczy
    10.2017 zmiana kliniki na Gametę w Gdyni
    On-azoospermia,niedoczynność tarczycy(przewlekła),hiperprolaktynemia(przewlekła)
    07.2018 rozpoczęcie mojego leczenia
    Niepłodność pierwotna,niedoczynność tarczycy
    03.2019 I IUI AID :(
    07.08.2019 start z IVF, krótki protokół, 19 sierpień punkcja,pobrano 19 kumulusów z czego 11 MII, 1 ❄ 3aa
    12.09 transfer zarodka 4AA, czekamy na cud ❤️
    8dpt-107,40 mIU/ml, 11 dpt-384,90 mIU/ml, 13 dpt-754,10 mIU/ml, 18dpt-5753 mIU/ml, mamy❤️
    31.05.21 transfer zarodka 4AA; 7dpt-25,35mlU/ml,8 dpt-41,09mlU/ml,10dpt-125,60mlU/ml 14 dpt-608,40 mlU/ml,17 dpt-1624 mlU/ml,31 dpt-25308mlU/ml, 35 dpt-39036mlU/ml

    17159a43c0.png
    f88ccfa275.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ