X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Allo MLR o co chodzi w tym badaniu
Odpowiedz

Allo MLR o co chodzi w tym badaniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aniaaaa Ekspertka
    Postów: 260 61

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny o co chodzi w badaniu allo jaki musi być wynik aby wszystko było dobrze.Czekam na wynik i nie wiem czego się spodziewać

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3176 6212

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaa wrote:
    Dziewczyny o co chodzi w badaniu allo jaki musi być wynik aby wszystko było dobrze.Czekam na wynik i nie wiem czego się spodziewać
    Organizm kobiety po rozpoznaniu obcego DNA w zarodku powinien zacząć wytwarzać tzw przeciwciała hamujące żeby ochronić zarodek przed resztą układu immunologicznego. Jeśli nigdy nie byłaś w ciąży to spodziewany wynik to 0% ale jeśli była ciąża (jakąkolwiek biochemiczna, nieudany transfer itd ) to wynik powinien być ok 40%. I właśnie w tej sytuacji gdy kobieta była w ciąży a allo mlr jest 0% albo bardzo niskie zaczynamy się martwić.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Aniaaaa Ekspertka
    Postów: 260 61

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    Organizm kobiety po rozpoznaniu obcego DNA w zarodku powinien zacząć wytwarzać tzw przeciwciała hamujące żeby ochronić zarodek przed resztą układu immunologicznego. Jeśli nigdy nie byłaś w ciąży to spodziewany wynik to 0% ale jeśli była ciąża (jakąkolwiek biochemiczna, nieudany transfer itd ) to wynik powinien być ok 40%. I właśnie w tej sytuacji gdy kobieta była w ciąży a allo mlr jest 0% albo bardzo niskie zaczynamy się martwić.
    Miałam tylko nieudane transfery.Dziekuje za informacje

    Kluska lubi tę wiadomość

  • Aniaaaa Ekspertka
    Postów: 260 61

    Wysłany: 7 lipca 2022, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    Organizm kobiety po rozpoznaniu obcego DNA w zarodku powinien zacząć wytwarzać tzw przeciwciała hamujące żeby ochronić zarodek przed resztą układu immunologicznego. Jeśli nigdy nie byłaś w ciąży to spodziewany wynik to 0% ale jeśli była ciąża (jakąkolwiek biochemiczna, nieudany transfer itd ) to wynik powinien być ok 40%. I właśnie w tej sytuacji gdy kobieta była w ciąży a allo mlr jest 0% albo bardzo niskie zaczynamy się martwić.
    Mam wynik 30 %.brak ciąż są tylko nie udane transfery....

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 7 lipca 2022, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do magicznych 40% trochę brakuje. Ale niektórzy lekarze mówią, że 25% czy 26% jest już wynikiem ok. Ja po dwóch szczepieniach miałam ok. 30% i Paśnik powiedział, że ok i mamy próbować bez kolejnej serii szczepień. Sydor określił wynik małym przyrostem. Wyjściowo miałam ok. 20%. Później się okazało, że nie powinnam się w ogóle szczepić, bo cross match wyszedł nam dodatni.

  • Bazylia Autorytet
    Postów: 1096 1574

    Wysłany: 8 lipca 2022, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje allo wyszło 15%. Nigdy w ciąży nie byłam. Pani doktor przepisała przed transferem accofil i wlew intralipid.

    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ